Trhák (1980)

Nádherná česká komedie plná hlášek a nezapomenutelných kultovních písniček v podání zlatého výběru našich zpěváků. Nízké hodnocení je mi opravdu záhadou, ale u našeho národa to není ničím překvapivým. Raději nasázíme plný počet nějaké ubohé survival sérii...

Comeback (2008) (seriál)

Až na Dejdarovo přehrávání, které fakt není vtipné, super. Duo Ruml - Doležalová 100%.

Maraton lásky (2007)

Na Pegga bohužel nečekaně nevtipný film plný sentimentu a happyendů.

O život (2007)

Vcelku ne až tak stupidní nápad dokonale zabíjí hysterická Dorota, která těží jen z toho, že má slavnou mámu. Bohužel se nepomamila, paní Šišková je totiž herečka. To, co její dcera předváděla v tomto filmu, přesahuje všechny meze zdravé sebekritiky - a meze divácké koukatelnosti. V kombinaci s Rosenbergem, který je dalším hřebíčkem do rakve hysterie a bezútěšné trapnosti, mě napadá otázka, kam dal Šteindler mozek a oči.

Liga výjimečných (2003)

Výjimečně stupidní, zoufale poslepovaný a brutálně znásilněný film, kde si liga břídilů hraje na záchranu světa. A přitom měl takový potenciál, co se herců i námětu týče. Marjapano, bolí mě z toho oči!

Red 2 (2013)

Excelentní poměr akce a humoru, pátá hvězda za přímočarou nenucenost, kdy si film naprosto na nic nehraje a jen vás tiše unáší ve své ostře nabité a vysmáté náruči.

Insidious (2010)

Mazec. A ta přestárlá babka tomu dodává perfektní příchuť. Pokud srovnám s včera viděným Conjuring, Insidious, ačkoli viděné dvakrát, zajetí démonů přesahuje. I když mi hodnocení tvrdí opak. A baba mě bude strašit do smrti.... když někomu vyprávím děj filmu, mám husí kůži, což je pro mne jasný ukazatel, že je Insidious špička svého žánru.

V zajetí démonů (2013)

Tak nejděsivější a další nej to nebylo, ale jinak poctivá plnokrevná podívaná. A že je na co se koukat - zejména obě hlavní dámy perlí. Škoda jen amerického happyendu, který to všechno trochu posrážel a prakticky nenechal žádnou pachuť, žádné otázky. Také zápletka s panenkou vypadnuvší ze skupiny Lordi bohužel zůstává jaksi nevyužitá, vymítání je příjemně děsivé a všechno to skřípání, létání vzduchem a tajemné šeptání v téměř absolutní tmě mého osamělého pokojíku působí dostatečně na to, aby se člověk místy šel převléknout. 80%

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál)

Jedna hvězda je za podařené díly, druhá za první sérii, která byla perfektní. Teď seriál s upadající kvalitou přirovnávám k Tak je čas, případně k Dynastii.

Světová válka Z (2013)

Na film jsem se těšila. Opravdu těšila, a i když mám moc ráda předlohu, byla jsem ochotná skousnout hodně změněných věcí. Oproti předchozím diskuzím musím uznat, že rychlá zetka byla perfektní. Tahle změna byla k lepšímu. Úvodní sekvence a Jeruzalémská vsuvka také super. Pěkně ztvárněné jsou i scény v napadeném letadle. Jenže všechno okolo je na houby. Především původní příběh, ze kterého zůstalo leda to, že je hlavní hrdina novinář. Závěrečnou komorní část v institutu WHO nechápu už vůbec.... zombíci byli místy až nepříjemně digitální, lezení přes Jeruzalémskou zeď odporuje veškerým fyzikálním zákonům (i když, jak píši, to bylo velmi dobře koukatelné). Zetka byla prostě tak moc naddimenzovaná, že to bohužel bylo ke škodě celkového výrazu filmu. A závěrečnou patetickou scénu snad ani nebudu komentovat. Zkrátka, po skončení filmu jsem měla chuť se hořce pousmát nad tím 1%, co zbylo z parádní knihy. Kdyby byl film samostatným počinem, přihodila bych jednu, možná i dvě hvězdy nahoru, ale srovnání s knihou nelze opomenout (stejně jako třeba u Eragona). Jedna hvězda za odvahu a povedené sekvence, druhá zajímavý nápad, jak udělat lidstvo pro zetka neviditelné. Třetí z nostalgie k zombie žánru a rychlá zetka.