Naše doba (2018)

Naše doba sice nabízí až odporně dlouhou stopáž, ale řeknu vám, dalo se. První polovina se rozjížděla poměrně pomalu a v náznacích připravovala prostor pro pořádně divné a pořádně zvrhlé rodinné drama. Druhá už mě i přes přirozený odpor k téhle mačistické onanii neuvěřitelně vtáhla. Řeknu vám, že možná ani z Ramba nestříká tolik potlačovaného testosteronu. Závěrečná býčí alegorie vše uvádí na pravou míru a dává zřejmou nápovědu k řešení tohodle neotřelého filmového románu.

Tohle je láska (2018)

Tohle je láska je prostě další z řady francouzských festivalových filmů. Je o hledání sebe sama a svého místa ve společnosti. Stačí smířit se svou jinakostí... Nic nového, nic objevného. Jako odpočinkový snímek mezi nadupaným programem ale obstoji.

Skryté město (2018)

Skryté město nabízí pohled na nejrůznější tunely ukrývající se pod Madridem. Někdy se v nich schovávají šváby, jindy se tam staví metro. Spíše než o strukturovaně uchycený celek se jedná o náhodnou mlčenlivou procházku. Doporučuji všem, která láká vizuálně zajímavá meditace bez děje a bez konceptu.

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Na premiéru Detektiva Pikachu jsem se pořádně těšila. Všechny ty seriály, hry a kartičky mého dětství konečně dostanou opravdovou, hranou podobu! Trailer neodradil a nabízel sebeironickou, zábavnou podívanou se spoustou fakt pěkně ztvárněných základních pokémonů. Navíc Ryan Reynolds jako samotný detektiv... to chceš! Bohužel trailer je na celém Detektivovi asi to nejlepší... Vystřílí zde většinu vtípků a překvapivých point. Film samotný pak nestojí za nic. Příběh se točí kolem hledání otce, který je už ale možná po smrti. Tisíckrát omílané zapření vlastní rodiny nezaujme snad už ani ty desetileté děti, na které snímek zjevně cílí. Hlavní postavy jsou nezajímavé. Jediným plus jsou fakt nádherní pokémoni. Jejich svět žije, chovají se přesně tak, jak byste čekali, vypadají jak mají, i když trošku víc realisticky. Prostě super. Škoda jen toho naprosto nevyužitého příběhu...

Babylon Berlín - Série 2 (2017) (série)

Druhá série ztrácí mnoho z rozštěpených dějových linií a konečně se začíná pořádně soustředit na hlavní postavy. Tempo se zvyšuje, děj graduje. Jednotlivé linky smysluplně směrují až ke konečné pointě. Teda vlastně řadě point!

Babylon Berlín (2017) (seriál)

Němci ukazují své nejlepší já a předvádí, že i oni patří mezi seriálové velmoci. Téma meziválečného Berlína rozhodně stojí za zpracování. Jenom škoda, že tvůrci nezvolili trochu jednodušší cestu a rozvíjeli řadu pro děj ne až tak důležitých linií. Přesto se jedná o kvalitní zážitek, který hlavně s druhou sérií začíná pořádně gradovat. Celkově podařené krimi v oldschoolovém kabátku s řadou moderních a hlavně fungujících prvků. Super.

Co jsme komu zase udělali? (2019)

Oproti jedničce došlo k obrovskému propadu v kvalitě. Přes lehké téma snímek pokulhává a táhne se do očekávaného finále jako porouchaná lokomotiva. Pointy jednotlivých vtípků jsou jasné ještě před jejich vyřčením a nebo jsou tak nezajímavé, že prostě nestojí za řeč. Velebení Francie je totální trapas. Čína lepší, tak čau.

Zelená kniha (2018)

Zelená kniha je naprosto průměrný snímek ztvárnění zcela nadprůměrně. A to je to, co davy baví že jo. Téma diskriminace je tentokrát totálně okleštěné a navíc zabalené do hedvábného kapesníku. Také obě hlavní postavy tancují jakýsi sladěný valčík, který nedává možnost ani jedné vstoupit do šedé zóny lidské přirozenosti. Ačkoliv jde o snímek se spoustou make-upu, jehož hlavním cílem je oklamat diváka a jednoduše být líbivý, tentokrát se to opravdu povedlo. Ano přiznávám, párkrát jsem se i zasmála. Je mi to líto, ale musím uznat, že v Zelené knize určitá kvalita je.

Zabití posvátného jelena (2017)

V posvátném jelenovy se najde víc známých tváří, ale že by dával větší smysl než Špičák to ne. Tentokrát alespoň můžeme pozorovat poměrně jasnou zápletku - otec se snaží chránit svoji rodinu. Ale nebyl by to Lanthimos, kdybychom se nedostali někam, kam jen tak někdo nezabloudí. Výsledek opět nechává diváka nejistého, zda v tom všem byla alespoň špetka smyslu nebo to byla jen kupa zneklidňujících obrázků...

Špičák (2009)

Ačkoliv mám divné filmy celkem v oblibě, tehle na mě byl divný až moc :D Děti, které vedou zvláštní dospělácké rozhovory, motivace sexem, která mi nedává moc smysl.. Vlastně je otázka, co mi ve Špičáku smysl dávalo. Byla to alegorie moderní společnosti nebo prostě kupa bizarních scén? Kdo ví...