Venom (2018)

Venom toho mohl nabídnout hodně, zejména pokud by trochu navýšil nároky na věkovou přístupnost. Nic takového se ale nestalo, a tak divák dostává klasickou, Marvelem okořeněnou jednohubku, kde navíc ujela ruka střihačovi. Za mě se ale pořád ještě jedná o mírně nadprůměrnou masovou zábavu, která tak akorát utáhne jednorázové zhlédnutí. Vážnější, akčnější a větší smysl dávající zážitek nabízí australský Upgrade.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Zcela nepokrytě šovinistická komedie s hřejivým polistopadovým feelingem. Trošku lenivý stréc ze vsi nabude neočekávaného bohatsví a překvapivě to nezkazí jeho charakter, ale charakter všech okolo. Proč ne, jako lehká zábava na dlouhý večer to stačí.

Špión, který mi dal kopačky (2018)

Hollywoodská projekce zjevně zacílená na evropské publikum. Rozkošná Mila, která ve filmu pochybuje sama o sobě (a tím pádem je ještě rozkošnější) nabere svojí BFF a vyrazí na divokou evropskou cestu, kde odhalí své super-špiónské schopnosti a utuží přátelství. Cestou samozřejmě potkají nějakého toho maniaka, absolventa Harvardu a sexy alfa samce. Padne taky pár vtípků a proběhne i pokus a přečtení názvů několika českých měst. To všechno zní, jakože by se mohlo jednat o celkem zajímavou lehkou, letní zábavu. Jenže ono ouha. Film nedrží moc dobře pohromadě, je zbytečně předvídatelný a hlavně spousta vtipů vůbec nevyzní. Kdyby nebylo pěkného obličeje Mily Kunis, fakt by nebylo na co se dívat.

Máš ji! (2018)

Ideální (podkladová) komedie na večer strávený ve společnosti přátel. Lehká, místy zábavná, nenáročná a vůbec taková jednoduchá. Finální pointa o tom, jak je důležité zůstat v kruhu svých nejbližších nikoho nepřekvapí ani neurazí. Pár minut, kdy zrovna nesledujete obrazovku taky ničemu nevadí. Celkově se tedy jedná o fajn, letní snímek, který dokáže zahřát během chladnější noci, druhá projekce už ale potřeba určitě nebude.

Ten pravý, ta pravá? (2018)

Lehké, příjemné, zábavné a zapomenutelné. Nic víc, nic míň Ten pravý, ta pravá nenabízí. Okouzlí všechny v povznesené náladě, která zrovna narušila jejich obvyklý úšklebek nad světem. Spousta konverzace bez jakékoliv hloubky sice není zrovna klasika, jednou za čas ale pobavit může.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Limonádový Joe je pro mě naprosto nepochopitelné ikona české (československé) filmové tvorby. Ironický příběh přesně zapadající do mezí klasického dobrodružného filmu. Skvělá hudba, neskutečný humor a překvapivě originální vizuální zpracování, které toho nabízí hodně i po víc jak padesáti letech.

Most - Série 4 (2018) (série)

Čtvrtá série se vrací k hluboké detektivní práci a trochu méně tlačí na vztahy, což seriálu podle mě sluší víc. Nejedná se sice o žádné supr hluboké existenciální zamyšlení, ale jde o fajn krimi s nahlédnutím do života dvou tak nějak labilních jedinců. Finále je navíc opravdu nadprůměrně podařené. 79 %.

Sicario 2: Soldado (2018)

Tvůrci asi moc nepochopili o čem byla jednička, jinak nerozumím, proč se tehle snímek jmenuje Sicario. Temný příběh je pryč, z nájemného vraha se stala citlivka a přibylo akce. Hodně akce, málo smyslu. Překvapivá pointa se nekoná, napětí taky ne. Jediné co zůstalo, je hudba. Jenomže když vlastně není co podkreslovat, tak ani ta tolik nevynikne.

Upgrade (2018)

Překvapivě zábavné akční sci-fi. Hlavní myšlenka je přes svou jednoduchost nosná a hlavně dává smysl (což u tohoto žánru není vždy pravidlem). Vyvážený poměr akce, humoru a napětí dávají vzniknout vydařené podívané. Temné ladění podtrhuje celkové vyznění a umě skryje nízký rozpočet. 80 %

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Další díl Mission Impossible nabízí kvalitní akci, neuvěřitelně dobře vypadajícího (56ti letého) Toma Cruise a vyladěnou dávku zábavy. Nebít mého vrozeného odporu k zmíněnému představiteli hlavní postavy a takových 30 minut natahované stopáže, šla bych s hodnocením výš.