Sedm psychopatů (2012)

Sedm psychopatů nejsou tak dobří jako Bruggy, ale přesto se dá říct, že jsou působiví a zábavní. Ne že byste se u nich vyloženě smáli, to ve většině případů opravdu nehrozí. Každopádně taková dávka groteskně vypjatých scén s velkou porcí nadsázky se jen tak někde nevidí. Styl zábavy, který tak nějak automaticky mávne rukou nad těmi nejdůležitějšími životními událostmi jistě není pro každého, ale ten kdo si k němu najde cestu nemůže být zklamán.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

No když mám film zpětně zhodnotit, prostě se tak nějak nemůžu rozhodnout, jak vlastně... Ale dobře, já tomu ty čtyři hvězdičky dám, i když jsou hodně slabé. Každopádně v rámci teen komedie docela fajn pokoukání. Co ale přidává na exkluzivitě jsou známé herecké tváře v trochu mladším podání.

Osamělý jezdec (2013)

Osamělý jezdec je taková vcelku nenucená slátanina, která ve výsledku neříká vůbec nic. Krom příběhové prázdnoty (dějové nikoliv - dá se totiž říct, že se tam většinu času skutečně něco děje) přináší řadu poměrně působivých vizuální efektů. Naopak jevy s králíky potažmo s koněm (a to jako mělo být co?!) na divácké přitažlivosti nepřidávají.

Don Jon (2013)

Film je originální, sexistický, v určitém směru taky přesně Joseph Gordon-Levittovský (myslím tím teď samozřejmě jeho hereckou kariéru poslední doby), vulgární, moralizující a neméně taky dost stojí na zesměšňování stereotypů a zaběhlých struktur. Pokud vás tehle mix láká, a pokud nemáte nic proti pohledu na namachrovaného Levitta a spoustu sexy zadečků, koziček atp., tak Don Jon nemůže zklamat.

Travička zelená (2008)

Nuda, občas protkaná něčím zábavným, co mi kvůli vysoké dávce trapnosti u některých vtípků už také nepřišlo tak dobré. Celkově opravu špatně vybalancovaný film, který absolutně nevyužil svůj potenciál. I když má komediální filmy tohoto typu James Franco zřejmě opravdu rád, nevím jestli mi do nich ten jeho věčně melancholický pohled sedí, tady mě tedy rozhodně nepřesvědčil.

Dantovské peklo (2010)

Zajímavý nápad, který musí šlapat hlavně ve hře. V rámci filmového zpracování Dantova cesta do pekla sice nedopadla zrovna tragicky, ale že by to byl nějaký šlágr, to se taky říct nedá.

V zajetí démonů (2013)

V zajetí démonů je konečně horor, u kterého jsem se po poměrně dlouhé době bála. Myslím, že by neměl ujít žádnému milovníkovi hrůzostrašných snímků. Napadá mě srovnání se Shutterem, který hlavně díky výbornému konci působí také dost děsivě, ale celkově (tedy co se týče atmosféry, nudných nebo trapných okamžiků a podobně) je V zajetí démonů jednoznačně nejlepší čistě hororový snímek poslední doby.

Denní hlídka (2006)

Denní hlídka nás až na pár výjimek neseznamuje s novými postavami a u těch starých někdy dokonce podává vysvětlení jejich příběhu, v tomto směru je tedy určitě stravitelnější, než první díl. S vyšším rozpočtem přináší více akce a celkově lepší "koukatelnost". Na druhou stranu zde vzniká prostor pro vyjevení takové té ruské nátury, což mě osobně vůbec nebaví. Celkově se ale kvalita příběhu drží na obdobné úrovni, jako první díl.

Noční hlídka (2004)

Noční hlídka má právě opačný problém než řada hollywoodských trháků jako Hobit, Harry Potter a další. Namísto toho, aby byla rozdělena do dvou dílů (což by i bylo celkem nasnadě, vzhledem k tomu, že se ve filmu objevují dvě finále), tvoří ji pouze jeden. Díky tomu divák nemá příležitost poznat hlubší psychologii a motivace jednotlivých postav, které jsou zde v mnoha případech pouze lehce načrtnuty. Na druhou stranu hlavní dějová linka je dost zřejmá (a vůbec ne tak komplikovaná, jak zde uvádí mnoho uživatelů) a poměrně zajímavá. Na druhý díl se určitě podívám a když mě bude bavit, alespoň tak jako první, možná zvážím i přečtení knižní předlohy.

Světová válka Z (2013)

Na rozdíl od většiny zombie filmů nestaví Světová válka Z zejména na děsivé atmosféře, ale spíše na megalomanských záběrech zamořené Země. Naneštěstí z toho nic moc dobrého nevzešlo a strhující pro mě byl pouze začátek, který je v porovnání se zbytkem filmu spíše komorní. Po nějaké době začne být kolotoč: jdu na místo, abych něco zjistil, něco se zkazí - musím utéct jinam a tak dále poměrně otravný, zvlášť když během toho hlavní hrdina přežije řadu smrtících událostí. V rámci žánru tento film nepřináší nic nového a s ohlédnutím na snímky typu 28 dní poté, REC a podobně, je jasné, že se řadí do čistého průměru.