Ilicka

okres Opava
Studentka!?!

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 31.1.2012  17:17

K tomu, aby Roland Emmerich nasadil nepravděpodobnosti korunu už chybělo jen to, aby se ukázalo, že pyramidy umí létat a řídí je go'auldi. A vlastně mi bylo líto, že se tak nestalo.

• 7.10.2014  12:01

Žádný zázrak se nekonal, na druhou stranu však ani průšvih. Slušná dynamická žánrovka - teen komedie, u které jsem dokonce téměř neměla pocit, že je to český film... Slušní herci, řemeslo a dokonce i vtipy, které byly vtipné. 5/10

• 31.5.2007  20:56

Co jsem viděla (cca 30 minut), byl tam jeden vtipný okamžik... Ten to pro mě vytáhl z odpadu...

• 28.12.2010  23:12
    1000 Frames (1960)

Nehodnotitelné.

• 13.4.2006  21:57
    12 opic (1995)

Napodruhé musím o hvězdu zvednout, zápletka je precizní a promyšlená, zoubky jednotlivých koleček do sebe na konci naprosto přesně zapadnou, a přesto zůstane prostor pro divákovy úvahy a pochyby. Bruce Willis přesvědčivý i jako duševně chorý a Brad Pitt si vystřihl ukázkového magora. Opravdu vynikající film.

• 25.9.2007  21:57
    1984 (1984)

Ačkoli nechci puritánsky odsuzovat tento film s tím, že knížka je lepší, knížka je vážně lepší. Ve filmu chybí údernost a síla knihy, a ačkoli některé scény vyznívají působivě a mrazivě, a herecky je 1984 na výši, především Hart působí pesvědčivě, dost často jsem se nudila, hlavně první hodinu. Něco mi prostě chybělo (podobně jako u Vendetty ) a navíc mi nesedlo vykreslení totality Angsocu. Závěr: Orwell z rychlíku.

• 19.6.2008  22:50
    27 šatů (2008)

Katherine Heigl je sympatická mladá dáma, ale s romantickou komedií, kterou táhne na svých bedrech sama, jsem se nějak nedokázala sžít. První polovinou jsem se protrpěla, zatímco Jane pobíhala po svatbách a vzdychala nad svým dokonalým(?) šéfem, ale po seznámením se sympatickým(!) Kevinem mi začaly cukat koutky. Dokonce jsem se začala i bavit, postupujíce přesně podle šablonky dokonalé romantické komedie, kterou sbírka šatů rozhodně je, vysoustružená, učesaná, líbivá jednorázovka. A navíc s originálně pojatými závěrečnými titulky.

• 23.3.2006  21:11
    28 dní (2000)

Tento film je jasná komedie, ale v některých chvílích se snaží tvářit dramaticky, občas i smutně. Škoda, že je to tak zhuštěné a proměna hlavní hrdinky je tak náhlá. Jestli Sandra zahrála špatně nepoznám, ale alkoholička jí moc nesedla. Příjemný film pro dlouhý volný čas.

• 11.9.2007  21:55

Film, kde se z boje o přežití se stává, světe div se, boj o ženu. Boylův audiovizuální rukopis je šílený, místy z něj bolí oči, ale k podkreslení syrovosti příběhu sedí. Alex Garland nebude zrovna scénáristický génius, ale díky závěrečné (zvrhle zábavné) půlhodince mu odpustíte pomalý úvod (i když nákup v supermarketu je fakt roztomilý a vylidněný londýn fakt vylidněný.) Druhá část filmu je žánrově opět trochu jinde, než první (podobný jev u Sunshine). Kukadla Ciliana Murphyho na sto způsobů potěší.(Cillian má opravdu magické oči.) Závěr: Žádný zázrak to není, ale na jedno dvě zkouknutí příjemný brutální film. (3,5*)

• 15.5.2010  18:31
    2Bobule (2009)

Nepochopitelně nelogický, pochopitelně debilní. Z původních a příjemně zasněných bobulí nezbyla ani špetka kouzla, ačkoli se bobulky napodobit postupy prvního dílu snaží, co to dá. Zbytečné.

• 24.11.2007  10:33
    3-iron (2004)

Jeden obraz za druhým, co pohled, to silný pocit. Hrdina Tae-Suk se vzdal řeči a viditelnosti, tedy toho, co nás činí nám, přesto je jeho osobnost mnohem jasnější - skrze pohledy a gesta se dozvídáme vše podstatné. Tae-Suk je postaven do kontrastu s ostatními, obyčejnými a hlučnými lidmi, jeho životní eskapády se opakují, jako motivy hudby, kterou miluje "jeho žena", dívka, která přijala jeho způsob života za svůj. Nic ale nefunguje nekonečně a hrdinovémusejí přijmout trest za své činy. Golfová hůl, která prochází celým příběhem není jen nástrojem zábavy - skrze ni přichází vysvobození, tíha zodpovědnosti a hlavně pomsta. Krásný a působivý film.

• 30.11.2007  22:08

Russell Crowe a Christian Bale v takřka tradičním westernu pro dva tvrdé chlapy. Nenápadná hudba a vyprahlá krajina podtrhují dusnou atmosféru a zvyšující se napětí. Jediným problémem tohoto téměř nekompromisního westernu je scénář, především jeho naivní a ne zcela logické vyústění. (Ačkoli je pravda, že s odřenýma ušima a jistou dávkou nadhledu si divák může zdůvodnit.) Herecké obsazení tří charusmatických herců do hlavních rolí se povedlo na výbornou. Především Croweův padouch v sobě snoubí smysl pro poetiku a umění a nekompromisnost v jádru osamělého lovce.

• 31.3.2013  10:55

Praktické cvičení v queer čtení spojené zajímavými komentářemi hollywoodských tvůrců a sestřihy queer momentů napříč kinematografií.

• 20.9.2008  11:06

Nevím, jestli jsem byla tak zoufalá po Slunce, seno, cosi anebo frustrovaná dlouhou cestou do Anglie, ale tento film mi přišel vtipný a zábavný, a Josh Hartnett, kterého běžně nemusím, příjemný a milý.

• 28.12.2010  00:18

Upřímně jsem byla překvapena tím, že režíroval Truffaut. Jinak přiměřená adaptace Bradburyho variace na Orwella.

• 16.12.2011  23:02
    50/50 (2011)

Feel-good Movie for Feel-bad Life Situation... Vyrovnat se s rakovinou s grácií... to je dle mě nemožné, a ani Adam to tak úplně nezvládá. A není to jen o něm, ale i o lidech z jeho okolí. Každý si myslí, že má vlastně tu nejhorší zkušenost, ale kdo má pravdu a u koho je věta: "Vůbec si neumíš představit, čím procházím"prázdné gesto? Chválím stylové herecké obsazení, nedík za jednu scénu, kterou jsem doufala, že tvůrci vypustí.

• 6.11.2006  16:25

Dobrá romantická komedie na nedělní odpoledne. Pobaví, neurazí, místy potěší... Ovšem začátek s mrožem...fuj... Jinak scény, kdy se Henry snaží "sbalit" Lucy vypadají velmi miloučce... až na tu s baseballkou... Así díky oné nedělní nudě- za čtyři...

• 20.11.2011  13:37
    76. Annual Academy Awards (TV pořad) (2004)

Novozélandská krasojízda v režii Billyho Crystala, který dokázal za podpory předávajících dát tříhodinové show příjemný spád. A to jsem Oscary roku 2004 viděla teprve na podzim 2011.

• 3.6.2006  20:49
    8. míle (2002)

Nevím, co si o tomhle filmu mám myslet... Mělo to pár dobrých, dokonce moc dobrých momentů, především souboje... u těch jsem se bavila a rozšířila si slovník anglických sprostých slov a zajímavých anglických obratů. Dále se mi líbily ty dvě krátké chvilky, kdy si Eminem se sluchátky na uších smolí na malý papírek texty- jedna v autobuse, druhá v karavanu. Ale ta vata mezi těmi souboji... Dylo to absurdní a o ničem, nepochopila jsem z toho nic- proč zapalovali barák, proč se vydal do rádia zmlátit toho černého týpka aj. Písničky byly to lepší, hlavně ty, co se týkaly soubojů... Ale asi jsem od toho čekala něco jiného... Nebo něco víc... Aktualizace 6.6.06: Jsem s to přidat ještě hvězdu za finální souboj, tam je ta atmosféra tak mrazivá a napjatá... Ta písnička tolik jiná.. Při uterku za 4

• 23.2.2009  21:53
    81. Annual Academy Awards (TV pořad) (2009)

Hugh Jackman mocně ruloval, především za dvě jeho taneční/pěvecké čísla hodnotím... Kdykoli se vytratil z obrazovky, začala mi padat hlava únavou, takže trumf Slumdoga jsem zaspala. Geniální intro, několik nepříjemných překvapení, zbytek podle očekávání...

• 28.2.2011  19:48
    83. Annual Academy Awards (TV pořad) (2011)

Na celém Galavečeru mě nejvíce pobavily šílené a mimózní překlady české moderátorské trojice. Chyběl mi nějaký silnější moment, něco ve stylu dva roky starého intra Hugh Jackmana. Moderátorsky šedivé, výsledky však pro mou osobu uspokojivé. (Kino Metropol Olomouc)

• 1.3.2012  10:31
    84. Annual Academy Awards (TV pořad) (2012)

Letos takový celkově slabší ročník... Předvídatelné výsledky, střízlivé sestřihy... Ale Billy Crystal je pořád větší machr než Franco s Hateway...

• 28.2.2013  18:24
    85. Annual Academy Awards (TV pořad) (2013)

Žádné velké nadšení z výsledků ani průběhu galavečera se nekonalo. Bohužel. Chci zpátky Hugh Jackmana!

• 12.10.2008  21:29
    96 hodin (2008)

Liam Neeson miluje svou dceru nadevše, takže když mu ji unesou obchodníci s bílým masem, neváhá ani minutu a vydá se jim podívat na zoubek. A zachránit dceru, samozřejmě. Toť kompletní premisa. Tady totiž nejde o to, CO se děje, scénář je vzat přes průklepák desítky podobných filmů, ale spíše o to JAK se to děje. Liam Neeson je naprosto neuvěřitelný tvrďák, který v kožené bundě prochází Paříží, hledá dceru a ú(s)porně likviduje grázly, neváhá postřelit manželku svého kamaráda, aby získal potřebné informace. Na něm to celé stojí, jeho charisma mocně táhne film nahoru, i když zrovna upevňuje rodinné hodnoty, takže kdyby jej nebylo, nikdy se k těm čtyřem nedoberu. Jinak je třeba ocenit snahu o realismus, moderní klipový střih vs. příběh jako z roku 1981 a špinavou Paříž.

• 4.8.2012  12:05

Jednou za čas prostě tomuto typu filmu neodolám, a pak se proklínám. Narozdíl od "prvního" dílu jsem postrádala nadhled a sarkasmus, jakkoli se tvůrci snažili zesměšnit svou cílovku. A oproti Seleně Gomez a Drew Seeleymu jsou Hilary Duff s Chadem Murrayem oscarovým párem.

• 11.1.2013  18:58

Když už bylo zábavnější a atmosféričtější životopisné drama, než film o lovu upírů, něco je špatně. Timur po Wanted nějak ztratil švih a utopil talent v krvi a samoúčelných zpomalovačkách. A casting (nejen) hlavního představitele byl fail, největší sympaťák je tak hlavní záporák s tváří Rufuse Sewella.

• 9.5.2008  20:02

Peace and love! Po více než čtyřiceti letech ode dní, kdy světem hýbala hudba jedné Liverpoolské kapely a hnutí za světový mír, přichází muzikál reflektující vypjatou situaci v USA 60. let - slepý patriotismus, rasismus a deprese z války ve Vietnamu, demonstrace za mír se zbraní v ruce - a jako kontrast lásku. On je mladý Brit, hledající otce, ona Američanka, jejíž milý padl ve válce, náhodně se seznámí prostřednictvím "beatníka" Maxe a začnou spolu žít v New Yorku. On v sobě objeví skryté výtvarné nadání, ona zase smysl života v boji proti válce... Ne vždy je všechno tak, jak si přejeme...*** Výrazná výtvarná stylizace a přezpívané písničky The Beatles dává vzpomenout na Moulin Rouge a The Wall, herci jsou velmi sympatičtí, především Jude Jima Sturgesse, pěje mu to krásně... (Další srovnání s Moulin Rouge!) Avšak narozdíl od Moulin Rouge zde tempo místy polevuje až příliš, dějové odbočky příběh rozpitvávají do stopáže přemrštěných dvou hodin. To ale není tragédie, zajímavých scén se najde víc než dost. (Mé nejoblíbenější: Strawberry Fields)

• 17.12.2009  15:20
    Adios Django (1966)

Naplnění westernové škatulky. Tak akorát.

• 19.1.2012  09:27

U tohoto filmu mi bylo opravdu líto, že se neubrala trocha prostoru sentimentální lásce naivní omladiny, která dle mě rozmělňovala příběh padlého advokáta v podání skvělého Korbeláře.

• 30.8.2007  17:45

Jason Bourne... Pozdě, ale přece se propracovávám k historii agenta, který neví, že je agent, který neví vůbec nic o sobě a o své minulosti, ačkoli automaticky zvládá několik jazyků, bojové umění a střelbu obouruč. Stejně jako Jason tápe i divák, ačkoli dostává indicie v podobě paralelního vyšetřování. Na své cestě za minulostí potkává Jason Franku Potente a její malé milé autíčko (které to setsakramentsky schytá) a dostane je do dost nepříjemných trablí.... Matt Damon zkouší akční (i když netradičně akční) polohu a zvládá. Známý neznámý Clive Owen mu jde cílevědomě po krku, nemluví, pouze střílí, vyjma jeho neslavného konce. Režisér Liman zvládá stupňovat napětí, vypumpovat adrenalin (útěk z ambasády, muž za sklem), ukočírovat pěstní souboje na hranici přehlednosti. Inu, vypadá to, že tenhle agent má něco do sebe a jeho minulost budu odkrývat ráda.

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42