Ilicka

okres Opava
Studentka!?!

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 11.1.2013  18:58

Když už bylo zábavnější a atmosféričtější životopisné drama, než film o lovu upírů, něco je špatně. Timur po Wanted nějak ztratil švih a utopil talent v krvi a samoúčelných zpomalovačkách. A casting (nejen) hlavního představitele byl fail, největší sympaťák je tak hlavní záporák s tváří Rufuse Sewella.

• 9.5.2008  20:02

Peace and love! Po více než čtyřiceti letech ode dní, kdy světem hýbala hudba jedné Liverpoolské kapely a hnutí za světový mír, přichází muzikál reflektující vypjatou situaci v USA 60. let - slepý patriotismus, rasismus a deprese z války ve Vietnamu, demonstrace za mír se zbraní v ruce - a jako kontrast lásku. On je mladý Brit, hledající otce, ona Američanka, jejíž milý padl ve válce, náhodně se seznámí prostřednictvím "beatníka" Maxe a začnou spolu žít v New Yorku. On v sobě objeví skryté výtvarné nadání, ona zase smysl života v boji proti válce... Ne vždy je všechno tak, jak si přejeme...*** Výrazná výtvarná stylizace a přezpívané písničky The Beatles dává vzpomenout na Moulin Rouge a The Wall, herci jsou velmi sympatičtí, především Jude Jima Sturgesse, pěje mu to krásně... (Další srovnání s Moulin Rouge!) Avšak narozdíl od Moulin Rouge zde tempo místy polevuje až příliš, dějové odbočky příběh rozpitvávají do stopáže přemrštěných dvou hodin. To ale není tragédie, zajímavých scén se najde víc než dost. (Mé nejoblíbenější: Strawberry Fields)

• 17.12.2009  15:20
    Adios Django (1966)

Naplnění westernové škatulky. Tak akorát.

• 19.1.2012  09:27

U tohoto filmu mi bylo opravdu líto, že se neubrala trocha prostoru sentimentální lásce naivní omladiny, která dle mě rozmělňovala příběh padlého advokáta v podání skvělého Korbeláře.

• 30.8.2007  17:45

Jason Bourne... Pozdě, ale přece se propracovávám k historii agenta, který neví, že je agent, který neví vůbec nic o sobě a o své minulosti, ačkoli automaticky zvládá několik jazyků, bojové umění a střelbu obouruč. Stejně jako Jason tápe i divák, ačkoli dostává indicie v podobě paralelního vyšetřování. Na své cestě za minulostí potkává Jason Franku Potente a její malé milé autíčko (které to setsakramentsky schytá) a dostane je do dost nepříjemných trablí.... Matt Damon zkouší akční (i když netradičně akční) polohu a zvládá. Známý neznámý Clive Owen mu jde cílevědomě po krku, nemluví, pouze střílí, vyjma jeho neslavného konce. Režisér Liman zvládá stupňovat napětí, vypumpovat adrenalin (útěk z ambasády, muž za sklem), ukočírovat pěstní souboje na hranici přehlednosti. Inu, vypadá to, že tenhle agent má něco do sebe a jeho minulost budu odkrývat ráda.

• 4.7.2010  19:31
    Air Force 2 (2006)

Cheap Bruce Willis, cheap story, cheap work...

• 19.3.2010  21:25

Bohužel víc Disneyho než Burtona, bohužel víc omalovánek než pokřiveného životného světa, víc digitálního rejdění než herectví... A i Tim by měl asi pochopit, že méně je někdy více. Se samotným příběhem Alenky jsem nebyla předem nijak zvlášť obeznámena, takže šance na uchvácení mého diváckého srdce byly, bohužel mimo Johnnyho Deppa a Mii Wasikowské svou šanci nikdo nevyužil. Kloboučník má vážně jiskru,a ačkoli to jen obměna archetypu, který Johnny pro Tima hrál už v Karlíkovi, jeví se nejživotnější a nejzajímavější postavou. Alenka je zase příjemně sympatická dívčina, která do své doby (viktoriánská Anglie) nepatří a zapadá spíše mezi polocvoklé postavičky podsvětí. Ve filmu se objeví čas od času nějaký burtonovský trademark - černý humor, pokřivená realita, Danny Elfmann, ale je toho málo a působí to až povinně. Navíc mám dojem, že postprodukční 3D se do filmu zase tak moc nehodí a ve dvojím rozměru by Alenka nepůsobila o nic hůře, u verze originál s titulky snad i lépe. Po Peterovi mě letos relativně zklamal i TIm... Snad se ukážou alespoň Ridley a Chris.

• 27.10.2007  23:47

Na tento film jsem dlouho čekala, těšila se. Bohužel jsem nedostala to, co jsem čekala, a utahaná tříhodinovka dějepisu mi nestačila. To, že se postavy chovaly jako duševně narušené, jsem ještě skousla - většina velikánů byla alespoň trochu na hlavu, ale Ptolemaiův voice-over jsem rozdýchávala velmi těžce, až na konci jsem trochu zaplesala nad zajímavým komentářem Alexanderovy smrti. Samotný Alexander v podání Collina Farrela byl až na několik slabších okamžiků velmi dobrý, Jaredův Hephaestion k pomilování (nebýt českého "gay" dabingu) a Angelina Jolie přehrává, co jí síly stačí. Na druhou stranu to mělo příjemný střih, bitvy byly nasnímány opravdu velkolepě, i ta podivná změna filtrů při bitvě s Indy měla své určité kouzlo. Navíc je to snad první film, kde starověké budovy nepůsobí starověce, ale na svou dobu celkem současně. Hudba nebyla vůbec špatná a jako celek hodnotím pozitivněji než Troju. Cca 3,5* s možností postupného navýšení.

• 30.12.2009  13:48

Na rok vzniku to vypadá sakra dobře. Nemá cenu vytýkat filmu divadelní stylizaci, navíc práce s triky je super. (Zecca byl zjevně zatížený na filmové stínání hlav.)

• 4.10.2011  22:06
    Alois Nebel (2011)

Dějově vlastně jednoduchá povídánka o dvou linkách, ale síla Nebela není v tom, co je řečeno, ale v tom, co je jen naznačeno. Síla je v obrazech, v atmosféře... A Karel Roden dotahuje svou roli osamělého jezdce k dokonalosti v jednoduchém a úderném příběhu pomsty.

• 19.7.2012  08:29

Tak trochu zbytečný a předčasný restart pavoučí série, který je nejsilnější v Peter-parkerovských scénách. Spider-Manovským soubojům chybí náboj, záporákovi šmrnc a Spider-manovi samotnému sympatičnost. Což je škoda, protože po první půlhodině to vypadalo dobře, po hodině jsem však už jen čekala na to, až film konečně skončí, protože někdy tehdy skočil na vyšlapané koleje superhrdinského originu. Ve snaze odlišit se od Raimiho se přiblížil k napodobování Nolanovy trilogie - pokusem nastínit temnou stránku hrdiny, pokusem ikonicky zobrazovat nešťastného kluka-superhrdinu na střechách mrakodrapu nad hypermoderní džunglí. Bohužel jakékoli snahy o realističnost a originalitu od poloviny zabíjí scénář a stereotyp. Je to škoda, promarněná šance, protože Andrew Garfield je kvalitní herec, Webb miluje film a nebojí se pomocí filmových narážek a vtípků Petera Parkera charakterizovat. (Mávám Oknu do dvora, Godzille a vůbec). Nepovedlo se mu však spojit materiál do soudržného celku a výsledný produkt se drolí do dvou filmů (nezávislák o dospívajícím klukovi x superhrdinský origin), z nichž zábavnější je ten první.

• 28.5.2006  18:47

Kravina, ale dalo se to...

• 7.1.2007  16:36

Hrozná blbost v pěkném balení. Christian Bale hraje puntičkářského psychopata přesvědčivě, ale ve srovnání s dalšími dvěma filmy, které jsem s ním v blízké době viděla, je tenhle nejhorší. Normálně bych dala dvě, ale za Christiana musím jednu přidat.

• 10.5.2008  21:15
    Američan (2004)

On byl voják z donucení, ona schizofrenní herečka, jednou se setkali a už se nedokázali navzájem vymazat z paměti. *** Připadalo mi, že expozice se táhne celým filmem, na žádný konflikt nedojde, a pak to skončí. Nic víc nemám.

• 9.2.2012  23:31
    Amistad (1997)

Jediné, co se v tomto případě dá Spielbergovi vytknout, je stopáž, která je opravdu až příliš epická na soudní drama. Jinak film nezklame, všichni herci hrají výborně (za všechny typově přesný Djimon Hounsou a naopak proti typu obsazený Matthew McConaughey), kamera a hudba nádherné a příběh dostatečně silný a nabitý zajímavými myšlenkami.

• 26.4.2006  19:13
    Anakonda (1997)

Ke konci mi už bylo hodně nevolno...

• 26.4.2006  19:14
    Anastázie (1997)

Zajímavý animiák se spoustou hezkých písniček a zlotřilým Rasputinem. Navíc Dmitrij je spolu s Johnem Smithem jeden z mála animovaných chlapů, u k terých lituju, že jsou jen animovaní. PS: Pokud už na to musíte koukat v dabingu, doporučuju si sehnat ten starý:)

• 23.9.2008  21:34

Surrealismus, ehm... Těžko ho uchopit a ještě hůře pochopit... Snová (nelogická) realita připadá každému člověku jiná, mezi měsícem, břitvou, okem, Dálím, mravenci v hrsti a můrami na stromě létají volné asociace, v každé osobě vzbuzují jiné dojmy. Potřebovala bych to vidět alespoň ještě jednou, zatím jsem se dopracovala k pocitu nevolnosti.

• 25.12.2006  20:45

Po dlouhé době konečně vánoční pohádka s dobrým nápadem. Sice hodně katolická pohádka (viz. povolávání svatých na pomoc), ale svatí a především Panna Maria hláškují ostošest, takže katolici se zasmějí a ateistése diví... Přidejme charismatického čerta, hříšného anděla, lásku a ne zcela předvídatelný konec a máme tu čtyřhvězdičkovou pohádku...

• 15.5.2006  20:24

Nevím proč mi to přišlo tak neskutečně nudné a pitomé... Asi protože to bylo neskutečně nudné a pitomé...

• 28.5.2006  18:52

Dalo se to, jenom nevím, proč mi to připadalo tak strašně dlouhé.

• 14.12.2009  14:51

Mám nepříjemný dojem, že neznalost jazyka francouzského limituje můj zážitek z tohot dílka plného kružnic. (bez hodnocení)

• 6.5.2007  18:03
    Annapolis (2006)

Box byl nasnímaný moc hezky, James Franco zcela "nečekaně" nejvýraznější tváří filmu, jinak mě to nijak nezasáhlo. Vlastně ještě soundtrack stojí za zmínku...

• 25.1.2012  21:49
    Anonym (2011)

Bylo rozhodně nesmírně zábavné sledovat tento film a představovat si u toho omlévající Shakespearology, kterým se ničitel Roland snaží rozbořit svět. Nedařilo se mu to, protože selhal na falešně komplikovaném systému flashbacků a rámců, kdy si divák nemohl být jistý, kde se právě nachází a jaký je vztah mezi postavami. A ještě jedné neodpustitelné věci se dopustil, do velkého kolektivu literárních a filmových Alžbět, kde vládne pevnou rukou Judi Dench s Cate Blanchett, přidal hysterickou nymfomanku. Škoda, protože výprava i hudba se hodně povedly.

• 18.1.2013  17:03
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Pohlreichova křížová výprava proti Katovým šlehům a kečupu v omáčkách, která navzdory původním předsudkům vůči televizním pořadům, je nečekaně zábavná a dynamická. A epizoda o Bohémě si nezadá s thrillerem.

• 1.1.2012  14:40
    Aréna (2011)

Tragické nepřehledné soubojové céčko se sebedegradujícím se Samuelem L. Jacksonem a pár neherci. Kocovinu z těla vyhání spolehlivě.

• 10.1.2013  23:51
    Argo (2012)

Skutečné události nakonec někdy vyzní absurdněji než fikce. Affleck zachraňuje a zarýpe si u toho do řevnivosti mezi tajnými službami i Hollywoodských mechanismů. A navzdory danému rozuzlení umně stupňuje napětí.

• 2.11.2008  21:18
    Arn (2007)

Nízkorozpočtová, komorní verze Království nebeského bez pacifistických myšlenek, Riddleyho Scotta, Liama Neesona a Orlando Blooma. Vše v ní vypadá názorně, epický rozsah je zastoupen čtyřmi, pěti lokacemi, saladinovo vojsko čítá odhadem sta mužů, scénář není právě oscarový výtvor, ani postavy příliš nezaujmou, nepočítaje sympatického týpka z Říma. Přeze všechny vyjmenované nedostatky mi byl Arn svým způsobem velmi sympatický a ráda se podívám i na plánovaný druhý díl, kdy si na konci Arn s Cecilií konečně padnou do náručí. (Alespoň předpokládám...)

• 12.10.2012  17:06
    Arrow (TV seriál) (2012)

Tak trochu Batman, tak trochu Clark Kent. Slušný pilot rozjíždějící se adaptace komiksové série. Po třech epizodách Lukostřelci i nadále dávám šanci, možná kvůli flashbackům na ostrově, batmanovským snahám nebo prostě jen oddychovému konceptu, kdy si tento svižný seriál nehraje na nic víc než čím je. Po první sérii jsem celkem ráda, že jsem zelenému Lučištníkovi šanci dala, protože navzdory všem rodinným a partnerským telenovelám první série utekla jako nic - Nolanovský Batman se sice občas kopíruje až do detailů (Metro, zničení Úžin / Glades), ale právě provázání světa Gotham a Starling City se na začátku druhé série rozjíždí slibně. Velkým plus pro seriál je samotná postava Olivera Queena a jeho support teamu (správňácký sidekick John Diggle, dokonale ukecaná hackerka Felicity alá Lucius Fox a Paul Hawthorne jako další správný zarputilý policajt), pro které člověk překousne modelovou (dis)funkční rodinku Queenů a prázdné hezké tvářičky dalších postav.

• 30.12.2009  20:58

(bez hodnocení)