Ilicka

Ilicka

Pavlína Illíková

okres Opava
Studentka!?!

56 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 17.6.2007  20:53
  Moulin Rouge (2001)
  *****

  Tak intenzivní emoce se ve filmu hned tak nevidí. Moulin Rouge mě učaroval, svým barevným, neskutečný, pohádkově kýčovitým světem, příběhem pravdy, krásy, svobody a lásky, strhující a chytlavou hudbou, hereckými esy Ewanem McGregorem a Nicol Kidman, atmosférou muzikálu, jeho prolínání s realitou... Je půl hodiny po konci filmu a já pořád ještě nemůžu dýchat... Perfektní muzikál s duší... A co se týče Tanga de Roxanne nebo Show must go on, pro ty nemám slov, jedny z mých opravdu nejmilovanějších muzikálových výstupů...

  • 12.6.2007  22:10
  Rob Roy (1995)
  *****

  Jedna z mých srdcovek, která dokonce těsně vede i nad filmem ze stejné země, ale jiné doby Statečným srdcem. Předně, hraje tam Liam Neeson a slova jako čest, slovo, poctivost nejsou jen prázdnými pojmy. A kdo by odolal megaodpornému záporákovi Timu Rothovi? Hudba je příjemná na poslech a skotské exteriéry jsou uchvacujíci. Jak jinak charakterizovat film, který jsem viděla alespoň desetkrát a který byl historicky první, který se mi povedlo nahrát na VHS?

  • 12.6.2007  22:00

  Co si pamatuju, nikdy se mi to nepodařilo dokoukat do konce.

  • 12.6.2007  21:50
  Roming (2007)
  ***

  Na úvod: Co se týče žánrového zařazení, komedie to není určitě - jediné tři jakžtakž vtipné scény jsme viděli už v traileru. Spíše bych to definovala jako jakési cosi, smutnou vzpomínku na doby, kdy si romové žili, jak se jim zachtělo, když snahy o návrat k tradicím selhávají. --- Zase jeden z filmů, který mě namísto očekávaného pobavení pekelně rozesmutnil navzdory temperamentu hudby a některých herců. Z těch mě nejvíce uchvátil Vladimír Javorský, který na malé prostoru září - alespoň pro mě. Herecké obsazení obecně je slušné, Bolek se snaží perlit, Marián Labuda svou postavu vykresluje poměrně plasticky, špatný není ani neherec (aj, to jméno - mám pocit, že Vítězslav Holub) jako Jura. --- Dle reakcí v sále mám dojem, že většina lidí se přišla do kina bavit a ne rozjímat nad osudem romského ohně a pátrat po tom, co ten oheň je. Já jsem byla připravena, takže jsem si to až na kratičké vyjímky užila. FIlm roku to pro mě nebude, ale v rámci Čech nadprůměr 3 a 1/2*

  • 11.6.2007  17:58

  Střídavě úchvatná (Ježíš x Jidáš, Ježíš x Pilát), střídavě nudná (Opravdu bylo nutné zabírat skalní útvary v poušti?) rocková opera. Skvělé chytlavé melodie, ale zazpívané nijak zvlášt dobře.. Ted Neeley je nejcharismatější a nejuvěřitelnější Ježíš, kterého jsem zatím ve filmu viděla (a že jsem jich viděla i dost). Retro zpracování je naprosto vytrženo z reality, nápad s inscenací pašijí zajímavý a hodně dobrý. A já se u toho takřka dvě hodiny skvěle bavila, i to "kontroverzní" pojetí Ježíše a Jidáše se mi zamlouvalo... (A zjistila, že mi znělka k MISS vždy přišla nepatrně zvrhlá...)

  • 9.6.2007  22:38
  Strings (2004)
  *****

  Skvěle propracovaný svět loutek, které si uvědomují své spojení s nebem. Z toho vyplývající řešení určitých scén (uzavírání města, vězení, porod) je vynikající a originální. Co se týče příběhu, inspiroval se film mnoha legendami Romeem a Julii počínaje a Matrixem konče, ale o to tu nejde, příběhy o cestě za pomstou a láskou jsou tady a vždy budou. Postavy mají každá co do sebe, nejúžasnější Halova sestra Jheena. Strings mě nadchly, rozhodně si je pustím znovu, najednou si člověk ani nestihne uvědomit vše - krásný svět loutek, jeho propracovanost, hudbu a dokonce i bitvu... You can. Set us free, Olo!

  • 7.6.2007  22:53

  Světe, div se... Teenagerovská romantická komedie a není trapná, není ani blbá a dokonce ani nechutná, což se mi za posledních pár let poštěstilo zažít jen minimálněkrát. Nápad je zajímavý, postavy mají šmrnc, dialogy nepostrádají vtip a kvalitní výkony mladých herců potěší, stejně jako soundtrack. Navzdory ratingu a zápletce z okolí pornofilmu je roztomile slušný a staromódní a k otevřeným sexuálním scénám zde vůbec nedochází. Moc příjemný film, velmi slušně jsem se u toho pobavila.

  • 5.6.2007  17:52

  Vynikající výkon Jamese Franca a tradiční nadprůměr R. de Nira nemůže vykompenzovat nezajímavě podaný příběh.

  • 4.6.2007  19:41

  Příběh Romea a Julie je nadčasový a NewYorská verze je rovněž zajímavá. Ačkoli dnes už film působí trošku zastarale, taneční vystoupení a hudba (America) stále působí precizně. A: Kolik vás můžu zabít, aby zbylo i pro mě?

  • 1.6.2007  21:00
  Experiment (2001)
  ****

  Film o experimentu, který se vědcům tak trochu vymknul z ruky. První hodinku a půl je to o psychologii a nátlakových situacích, jimž jsou účastníci vystaveni, poté se to přelomí do krvavého thrilleru. Klaustrofobická a vypjatá atmosféra potýrala mé nervy, vzorce chování v oněch nátlakovějších situacích mou duši. Ze zvrhlejšího pohledu to byla velmi zajímavá psychologická sonda, jinak pro mě zatím nejlepší německý film. Ona z toho filmu jde "německost" dost cítit, ale nijak zvlášťto nevadí. Závěr: Drsný film - kdož jsi útlocitnější povahy, rozhodně si ho nech ujít.

  • 31.5.2007  20:56

  Co jsem viděla (cca 30 minut), byl tam jeden vtipný okamžik... Ten to pro mě vytáhl z odpadu...

  • 25.5.2007  23:02

  K Pirátům je toho hodně co říct, kladného i záporného. Na začátku byl trailer - vzhledu naprosto úžasného, který nabudil očekávání všech, které dvojka neodradila. Následovala studená sprcha v podobě recenzí a negativní kritiky. Přesto jsem se v rámci popcornového stáda (ovšem bez popcornu) dostavila do kinosálu. Tento film má snad všechno: hvězd herecké obsazení (Depp, Rush, Fat, Nighty, Bloom Knightley), krále všech producentů Jerryho Bruckerheimera z toho vyplývající peníze, skvělé triky (pánové z ILM nejspíš znovu zatřímají Oscarem nad hlavou), hudebního skladatele formátu Hanse Zimmera (některé nové melodie zní úžasně a hudba celkově se hodně povedla), širokou diváckou základnu, temnější a v jistém smyslu dospělejší příběh (minimálně na naše bránice neútočí tak urputně jako dvojka, i když některé rádobyhumorné pasáže by zasloužily z filmu vymazat, pochvala směřuje i k chytřejším parafrázím předcházejících dílů, které dle reakcí pochopilo jen několik lidí). Přesto je vše takřka k ničemu, když chybí dvě podstatné složky : inteligentní (nebo alespoň logicky sevřený) scénář (Jakožto dort pejska a kočičky přeplněn motivy. Zápletka s Callypsö je zcela divná. Jinak to, že se postavy akčně přesunuly z černobílého spektra do různých odstínů šedé by se dalo považovat za plus... Jen kdyby se člověk v tom neskutečně zašmodrchaném klubku emocí, motivací, zrad, podrazů a dialogů vyznal, což často dost dobře nejde. Elizabeth se tak stává králem pirátů, Will záporákem a zároveň klaďasem číslo jedna a všichni ostatní si chystají svou malou zradu. A zpoza stěžně vše sleduje Jack a kuje plány o velké zradě.) a pevná ruka režisérova, bez té chybí filmu spád a akce. Smutným se může zdát i odtažitost příběhu: první piráti chytli a nepustili, ale tady je vám v podstatě jedno jak jednotlivé postavy dopadnou i při velké bitvě. Ta je asi nejdynamičtějším momentem celého filmu, pokud do ní nepočítám zpomalené třísky. Množství konců ukazuje, jak neradi se tvůrci se svým miminkem loučili. Já se taky nerada loučím, ačkoli mé pocity z tohoto filmu jsou více než rozpačité, říkám si: "Vždyť jsou to přece Piráti. TI Piráti..." Popadá mě nostalgická nálada a díky tomu, že příběh neskončil naprostým Happyendem, má u mě velké plus. Zase zbytečně dlouhý komentář - prostě jsem se chvílemi bavila, chvílemi nudila, chvílemi mě mrazilo, chvílemi jsem se ironicky ošklíbala a chvílemi se chytala za hlavu. Ale přesto: Jo-ho-ho-ho pirate's life for me... A packu na srdce: kdo z nás nechtěl být alespoň jednou pirátem??? PS: Opici doporučuji rychle zakopat pod zem. PPS: Dovětek je nepatrně telenovelního rázu... PPPS: Hudba je místy naprosto vykradená z Leoneho:)

  • 23.5.2007  19:10

  Tak tenhle Dick se nepovedl... Zajímavý námět jest zabit televizním zpracováním s přehrávajícími herci, na kinofilm bych to nikdy netipovala.

  • 22.5.2007  21:13
  Velmi křehké vztahy (TV seriál) (2007)
  odpad!

  Utrpěla jsem část jednoho dílu, neboť mě potměšilá spolužačka přesvědčovala, že se k učinkování v tomto seriálu propůjčil Jan Hájek (NDM). Naštěstí se mýlila a já to mohla vypnout. Už jenom ta znělka je kýč.

  • 22.5.2007  20:15

  První pohádka, ve které jsem jsem slyšela nadávku "son of the bitch". Podle skvělé vtipné knížky vznikla velmi netradiční "pohádka" s úžasným nadhledem a ironií. Velmi solidní herecké obsazení (Westley, Fezzik, Inigo), krásná Buttercup a zlotřilí Humperdink a Hrabě. Zpracování je místy až úsměvné (souboj s HNV), zlatá 80. léta, hudba mě spíše iritovala, než zaujala, přesto jsem se královsky pobavila... Pohádka nejen pro děti, ale (spíše) i pro dospělé.

  • 20.5.2007  21:44
  Důkaz (2005)
  ****

  Gwyneth v roli "švihlé" matematičky dcery skvěle zvládla vybalancovat mezi šílenstvím a genialitou, Anthony Hopkins v roli "švihlého" matematika otce vyloženě potěší, Jake v roli matematika je roztomilý. Snímek má atmosféru, napětí, líbil se mi i po scénáristické stránce. Pro mě jde o důkaz, že se dá naučit i kvalitní a příjemný film o matematicích (a nemusí to být zrovna psychárna typu "Pí")

  • 11.5.2007  11:53
  Constantine (2005)
  ****

  (Obsahuje spoiler!) Poměrně nevyvážený film, chvílemi zcela strhující, chvílemi dost nudící. Keanu je coby John Constantine přesvědčivý, Rachel Weisz hezká. Ďábel a archanděl Gabriel okouzlí zvrhlým smyslem pro humor. Sice se mi nějak nezdála ta katolicko-exorcistní nálada, ale za závěrečné Luciferovo: Ty budeš žít! Ty budeš žít Johne Constantine, abys mohl dokázat, že mi patříš, že patříš do pekla., mi nezbývá než mírně přidat.

  • 8.5.2007  21:56

  Mé kritické já na to nahlíží jako na banální příběh, kdy je třeba zabít Sekala, ale nikdo si nehodlá špinit ručičky. Tak proč nevyužít kováře? Je tu nový, je evangelík, patří už předem do pekla. Mé rozhořčené já konstatuje, že ti, kteří se mají za nejčistší jsou ty největší svině, a že násilí plodí násilí. Zbytková část mé osobnosti tvrdí, že to mělo atmosféru, že hudba byla skvělá a koneckonců ani to česko-polské obsazení nebylo vůbec špatné. A Linda, coby Sekal, byl správná svině...

  • 6.5.2007  18:03
  Annapolis (2006)
  ***

  Box byl nasnímaný moc hezky, James Franco zcela "nečekaně" nejvýraznější tváří filmu, jinak mě to nijak nezasáhlo. Vlastně ještě soundtrack stojí za zmínku...

  • 6.5.2007  11:13

  Příběh malé Sáry jsem ochotna prožívat kdykoli se v televizi objeví. Jedna z nejkrásnějších pohádek vyprávěna skvělým režisérem Alfonso Curaonem - barevná, dojemná a silná. Velmi dobré výkony dětských hereček.

  • 5.5.2007  23:21
  Forrest Gump (1994)
  *****

  Vzhledem k tomu, že tady na CSFD jde o film s nejvíce hodnoceními a mnoha komentáří, omezím se pouze na tiché zpytování svědomí, že mi trvalo tak dlouho, než jsem si k němu našla cestu, zčásti kvůli antipatiím k Tomu Hanksovi a zčásti kvůli solidaritě k "Vykoupení", kterému "Forrest" vyfoukl veškeré Oscarstvo. Moc se mi to líbilo, omlouvám se Forreste...

  • 5.5.2007  20:35

  Naivní, křiklavé, ale taky roztomilé.

  • 5.5.2007  20:30

  Uff... To bylo velmi náročné na vstřebání... Komedie? Nikdy! Parodie? Možná... Trapas?

  • 5.5.2007  09:25
  Zločin století (TV film) (1996)
  ****

  Pamatuji si, že v raném dětském věku mě tento film nepříjemné zasáhl. Musím se na to zase podívat, abych zjistila proč...

  • 5.5.2007  09:17

  Komedie jako dělaná pro sobotní ráno, kdy mi ještě mozek nejede naplno.

  • 4.5.2007  21:52
  Spider-Man 3 (2007)
  ***

  Ehm... Nevím, co jsem čekala, ale za 300 milionů dolarů rozhodně ne telenovelu. Naivní dialogy, rozvleklý děj, přestřelená stopáž a absolutně nesympatický hlavní hrdina (opravdu sám hodný Peter Parker) a většina jeho hereckých kolegů, vyjma Jamese Franca, který jediný poměrně věrně vystihl mantinely a motivace své postavy a na kterého se dalo bez problémů dívat. Tobeyho Maguira vláčí scénář dějem na hranici snesitelné trapnosti, dočkáme se i hrdinského patosu. Abych jen neplivala: Elfmannova hudba opět zabodovala, ačkoli prostupuje všemi třemi díly, neztratila nic ze své působivosti. (Sice potom nechápu písničkový soundtrack - myslela jsem si, že na soundtracku by měly zaznít písně z filmu, ne melodie podbarvující titulky, když se obecenstvo houfně vyvalí ze sálu.) Akční scény jsou sice digitální, ale velmi dynamické - za všechny úvodní bitva s Harrym, která nesnesitelně navnadí na film, který ale přibrzdí tak, že půjde o nervy a zdravý rozum a po dvou hodinách budete možná kreaturu houpající se na pavučinách nenávidět. Btw: Odkaz na líbání v dešti je sice okatý, ale potěší. Osobně potřebuji od Spidermana v jakékoli podobě velmi dlouhou pauzu. WARNING: ČESKÝ DABING ŠKODÍ ZDRAVÍ! Pokud můžete, pátrejte po titulkované verzi.

  • 3.5.2007  21:51
  Noční let (2005)
  ****

  Krátký, úderný thriller, který navzdory stopáži (nebo snad díky ní?) dokáže rozehrát působivý psychologický souboj mezi mladou recepční Lisou a záhadným mužem Jacksonem (oba v podání vynikajících mladých herců, obzvlášť Cillianův psychopatický výraz je přesvědčivý), žánrově počínající jakožto romantická komedie s varovně temnou hudbou, v minutě se přerodí v komorní drama, pohrávání si kočky s myší, v minimálním prostoru letadla a po jeho opuštění se zvrhává v akční honičku (?). Letadlová část hravě zastiňuje závěrečnou, ale opět díky stopáži vám zůstane v živé paměti až do konce, takže se ani moc nebudete zlobit na neefektní závěr.

  • 3.5.2007  17:04
  Zločin a trest (TV film) (1998)
  **

  Psychologie postav šla do háje, Raskolnikov je v podstatě velmi hodný kluk, který měl smůlu. Vím, že od Hallmarku se nedá čekat psychologické drama, ale tohle bylo moc i na mě...

  • 1.5.2007  10:57

  S úctou k době, ve které to vzniklo... Němé filmy nikdy nebyly můj šálek čaje a tento jsem zhlédla v rámci školního představení, což velmi snižuje sympatie, které bych k němu za jiných okolností chovala.

  • 1.5.2007  10:37
  Sunshine (2007)
  *****

  Audiovizuálně uhrančivý film, se skvělou, místy psychotickou jindy minimalistickou režií, kamerou, která ráda skrývá, ale i naznačuje či ukazuje, výraznou hudební složkou a v přední řadě také s DOKONALÝM ozvučením - poprvé v životě jsem "slyšela Slunce", a na skřípění lodi a hukot solárních bouří hezky dlouho nezapomenu. Navíc jsem se téměř utopila v Capových modrých očích a v zlaté barvě slunce. Být tam o jednoho ošklivě popáleného pána míň, bude to komorní drama pro osm herců a jednu hvězdu o cestě k cíli, kterému se podřizuje vše, i životy všech zúčastněných, s nimiž prožívá divák jejich strach, fascinace, rozpory a chyby, aby je následně viděl zemřít. Herecky je to obsazené velmi dobře, mezinárodní posádka funguje na výbornou. Přiznám se, že tak jsem se v kině ještě "neopálila", abych po chvíli přimrzla k sedačce hrůzou. (Za všechny mrazivé výroky Capovo klidné: Kill him.) Na závěr: Podobnost s "Horizontem událisti" čistě náhodná. Post Scriptum: Druhé zhlédnutí tomuto filmu neubírá nic na kráse, trochu nutí k naději, že nakonec Danny Boyle natočil filmy dva - druhý s jiným koncem. Doufáte, že tentokrát se to nepo*ere, že v klídku a pohodě shodí bombu do sluníčka a vrátí se na zem jako hrdinové:-D. A ono nic. Naštěstí. Post postScriptum: I napotřetí perfektní, ačkoli ne zcela přehledné. Perfektní souznění hudby a obrazu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace