Útěk ze Sibiře (2010)

Vizuálně podmanivé drama se silným hereckým týmem, ve kterém je však dramatických situací bohužel poskrovnu.

Na vlásku (2010)

Nečekaně svižný animák, který míchá to nejlepší z romantiky, zvířecích sidekicků, zlých babizen, chytlavých soundtracků a sebeparodie. Sympatičtí hrdinové, svižná akce, důraz na filmovost (místy lahůdkové záběry kamery a zpomalovačky). Vede naprosto dokonalý sled scén přichodu do města, tancovačky a projížďky v loďce. Po Pocahontas nejsympatičtější, trošku dospělá a sebeuvědomělá Disneyovka. PS: Když si po páté projekci chci projít jen nejlepší scény a přehraju celý film, je jasné, že Tangled je láska na první (a každý další) pohled. PS2: Jen ze zvědavosti jsem si projela písničky v češtině. Ale když jsem slyšela Rapunzel zpívat o tom, že tvrdne, tam, kde tvrdnout má, mlátila jsem hlavou o zeď a nadávala na invenčnost překladatele.

Krtek a maminka (1997)

Nejsvéráznější a zároveň nejrozpačitější krtečkovská epizoda....

TRON: Legacy 3D (2010)

Do poloviny příjemná poznávačka digitálního světa "neomezených možností", během druhé poloviny se čeká na to, až si to Jeff Bridges starší rozdá se svým mladším digitálním odrazem. Výborná hudba a světélkující neony však udržely mou pozornost i během scénáristicky slabší druhé poloviny.

83. Annual Academy Awards (2011) (pořad)

Na celém Galavečeru mě nejvíce pobavily šílené a mimózní překlady české moderátorské trojice. Chyběl mi nějaký silnější moment, něco ve stylu dva roky starého intra Hugh Jackmana. Moderátorsky šedivé, výsledky však pro mou osobu uspokojivé. (Kino Metropol Olomouc)

Fighter (2010)

Fighter se pro mě nachází na pomezí tří a čtyř, ale vzhledem k tomu, že mezi množstvím boxerských a sportovních dramat ničím speciálně nevyniká, přikláním se k nižšímu hodnocení. Jen doufám, že Chris Bale se konečně dočká akademického uznání, protože pro roli Dickyho zase předvedl jednu ze svých kompletních fyzických přeměn.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Komornější a méně směšné než Princ Caspian, sevřenější a méně otravné. Dokonce počet mluvících a bojujících zvířat se drží relativně na snesitelné míře, digitální triky nejsou nijak extra směšné a Arnoldova hudba občas hezky pracuje s Gregsonovými motivy z prvního dílu, bohužel původní melodie moc zapamatováni hodné nejsou.

Černá labuť (2010)

Jednoduché jako Nina sama... Ale v jednoduchosti je často síla. Sugestivní pohled na rozpad jedné osobnosti.

Plivu na váš hrob (2010)

Zaujal mě název, bohužel to je zhruba to jediné. Chyběla mi atmosféra, navíc pomsta přišla až zhruba na konci druhé třetiny filmu, což roztáhlo expozici na nějakou hodinu deset z celkové stopáže hodiny padesát. Pomsta byla vynalézavá, opravdu bolestivá pro všechny zúčastněné, ale jak psal už Karlos, tak i samoúčelná.

Rennsymphonie (1929)

Trocha avantgardy, kousek tradičních postupů a špetka dokumentu.