100 žhavých tygřic (2002)

Co jsem viděla (cca 30 minut), byl tam jeden vtipný okamžik... Ten to pro mě vytáhl z odpadu...

10 000 př. n. l. (2008)

K tomu, aby Roland Emmerich nasadil nepravděpodobnosti korunu už chybělo jen to, aby se ukázalo, že pyramidy umí létat a řídí je go'auldi. A vlastně mi bylo líto, že se tak nestalo.

12 opic (1995)

Napodruhé musím o hvězdu zvednout, zápletka je precizní a promyšlená, zoubky jednotlivých koleček do sebe na konci naprosto přesně zapadnou, a přesto zůstane prostor pro divákovy úvahy a pochyby. Bruce Willis přesvědčivý i jako duševně chorý a Brad Pitt si vystřihl ukázkového magora. Opravdu vynikající film.

1984 (1984)

Ačkoli nechci puritánsky odsuzovat tento film s tím, že knížka je lepší, knížka je vážně lepší. Ve filmu chybí údernost a síla knihy, a ačkoli některé scény vyznívají působivě a mrazivě, a herecky je 1984 na výši, především Hart působí pesvědčivě, dost často jsem se nudila, hlavně první hodinu. Něco mi prostě chybělo (podobně jako u Vendetty ) a navíc mi nesedlo vykreslení totality Angsocu. Závěr: Orwell z rychlíku.

2Bobule (2009)

Nepochopitelně nelogický, pochopitelně debilní. Z původních a příjemně zasněných bobulí nezbyla ani špetka kouzla, ačkoli se bobulky napodobit postupy prvního dílu snaží, co to dá. Zbytečné.

2 roky prázdnin (1974) (seriál)

Vzhůru na palubu, dálky volají... Odrostla jsem sice Julesi Verneovi i dětským dobrodružným seriálům, ale nikdy není na škodu si dětská léta připomenout. Bojovala jsem s příšerným dabingem a natvrdlostí hlavních postav, přesto jsem si Donifana a jeho partu svým způsobem zamilovala a těšila jsem se na každou etapu jejich velice dobrodružné dovolené.

27 šatů (2008)

Katherine Heigl je sympatická mladá dáma, ale s romantickou komedií, kterou táhne na svých bedrech sama, jsem se nějak nedokázala sžít. První polovinou jsem se protrpěla, zatímco Jane pobíhala po svatbách a vzdychala nad svým dokonalým(?) šéfem, ale po seznámením se sympatickým(!) Kevinem mi začaly cukat koutky. Dokonce jsem se začala i bavit, postupujíce přesně podle šablonky dokonalé romantické komedie, kterou sbírka šatů rozhodně je, vysoustružená, učesaná, líbivá jednorázovka. A navíc s originálně pojatými závěrečnými titulky.

28 dní (2000)

Tento film je jasná komedie, ale v některých chvílích se snaží tvářit dramaticky, občas i smutně. Škoda, že je to tak zhuštěné a proměna hlavní hrdinky je tak náhlá. Jestli Sandra zahrála špatně nepoznám, ale alkoholička jí moc nesedla. Příjemný film pro dlouhý volný čas.

28 dní poté (2002)

Film, kde se z boje o přežití se stává, světe div se, boj o ženu. Boylův audiovizuální rukopis je šílený, místy z něj bolí oči, ale k podkreslení syrovosti příběhu sedí. Alex Garland nebude zrovna scénáristický génius, ale díky závěrečné (zvrhle zábavné) půlhodince mu odpustíte pomalý úvod (i když nákup v supermarketu je fakt roztomilý a vylidněný londýn fakt vylidněný.) Druhá část filmu je žánrově opět trochu jinde, než první (podobný jev u Sunshine). Kukadla Ciliana Murphyho na sto způsobů potěší.(Cillian má opravdu magické oči.) Závěr: Žádný zázrak to není, ale na jedno dvě zkouknutí příjemný brutální film. (3,5*)