Náš vůdce (2008)

Když hodím do řeky malý kamínek, voda se rozvlní... Nejprve malé vlnky, pak větší a pak... tsunami? Učitel Rainer to možná myslel dobře, dal mladeži, ubité nicneděláním a svobodou, poznat autoritativní režim... Kdo by ale tušil, že se jí to bude líbit, že v něm slabší jedinci naleznou až smysl života? *** Projekt VLNA je varováním před manipulací a jednotou dovedenou do extrémů, ukázkou zla, které se rodí z původně dobrého úmyslu. Nechá mnoho prostoru k přemýšlení. A kam byste se zařadili vy?

Na Vánoce budu doma (1998)

Na vánoce plné sentimentu dobrá komedie s několika vážnými a několika vážně trapnými momenty... Ale co dělat 23.12.? Dostihla mě díky tomu vánoční atmosféra... Malý španěl v nemocnici byl úžasný... Jenom mi neleze do hlavy, proč jsou všichni představitele teenagerů tak hezouncí...:D

Na vlásku (2010)

Nečekaně svižný animák, který míchá to nejlepší z romantiky, zvířecích sidekicků, zlých babizen, chytlavých soundtracků a sebeparodie. Sympatičtí hrdinové, svižná akce, důraz na filmovost (místy lahůdkové záběry kamery a zpomalovačky). Vede naprosto dokonalý sled scén přichodu do města, tancovačky a projížďky v loďce. Po Pocahontas nejsympatičtější, trošku dospělá a sebeuvědomělá Disneyovka. PS: Když si po páté projekci chci projít jen nejlepší scény a přehraju celý film, je jasné, že Tangled je láska na první (a každý další) pohled. PS2: Jen ze zvědavosti jsem si projela písničky v češtině. Ale když jsem slyšela Rapunzel zpívat o tom, že tvrdne, tam, kde tvrdnout má, mlátila jsem hlavou o zeď a nadávala na invenčnost překladatele.

Návrat do budoucnosti (1985)

Super film se zajímavou zápletkou a údernou hudbou... Michael J. Fox se do role Martyho skvěle hodí.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Netočili oni náhodou první díl zároveň s druhým? U filmů s motivem cestování časem se objevují nejrůznější paradoxy, ale tady ne, scénář je vychytaný, atmosféra jednotlivých dob kouzelná a Michael j. Fox roztomilý. Připadá mi to jako nejlepší díl.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Musím hodnotit za pět, protože ten film mě dostal. Všimla jsem si, že Jude Law je hodně dobrý herec, ačkoli jsem si ho nikdy předtím ve filmu nevšimla, Nicole Kidman je dobrá herečka, i Renee se snaží, ač si nejsem jistá, za co ten oscar... Hudba je krásná (Tim Eriksen!) a film má takovou kouzelnou poetiku... Epizoda s Natálií Portman... A konec jsem teda nepředvídala... Mám dojem, že jsem knihu nečetla dost pořádně... Ono to taky tak bylo?

Návrat k rozumu (1923)

Dadaistická hříčka s hřebíky, světlem a pohybem.

Návrat Sommersbyho (1993)

Moc hezký romantickýfilm, u kterého jsem s chutí zaslzela a který se vymyká tradičnímu Happy endu. Richard Gere v jedné ze svých lepších rolí.

Návrat vražedných rajčat (1988)

Ano, tohle je guilty-pleasure, narozdíl od dílu prvního. O vraždících rajčatech to sice není vůbec, vlastně se ve filmu žádné nevyskytne, jen se o něm mluví, něco jako Voldemort v prvních dílech HP. Film chce být děsně meta a bez jakékoli logiky vrství roviny, poukazuje na štáb a product placement. Ale je to vlastně srandovní lovestory s roztomilým chlupatým rajčátkem a mladičkým Georgem Clooneyem s osmdesátkovým hárem.