• Thriller

Kámoš k pohledání (2009)

Romantická komedie tak trochu na ruby, ovšem ne v gay podání. Docela zajímavý nápad ztroskotal na špatném zpracování a velmi vlažných hereckých výkonech.

Kamarádova holka (2008)

Rádoby vtipná komedie, u které se zasmát je téměř nadlidský výkon. Sem tam problesklo, že to mohlo být dobré, jenže to by nesměli být scénáristé vypatlaný magoři.

Jumper (2008)

Docela dobré zvláštní efekty, ale jinak takové nějaké bezduché a kapku na hlavu postavené. No a po herecké stránce taky žádná sláva.

Jménem krále (2009)

Taková docela průměrná středověká detektivka, která byla místy nechtěně směšná.

Ježíš je normální! (2008)

Podívá-li se na tento dokument soudný člověk, nebude moc chápat, co dokáže lidi takhle zblbnout, že naslouchají vyšinutým fanatikům. Určitě se naštve, když uvidí, jak se manipuluje s dětmi. A nakonec bude zklamaný, že se mu dostalo jen velmi povrchního pohledu na dost závažné téma. Škoda, že se do toho režisérka nedokázala pořádně ponořit.

Julie a Julia (2009)

Nikdy bych nevěřil, že uvidím Meryl Streepovou v roli, ve které bude působit tak trapně. Bohužel, stalo se. Možná ale jen co nejpřesněji zahrála skutečnou Julii Childovou. To nevím, neznám ji. Faktem zůstává, že jsem se dvě hodiny hrozně nudil v obou paralelních rovinách filmu. A ani všechny ty dobroty, co vařily, mi chutě zrovna nenadělaly.

JCVD (2008)

Kdo by to do Jeana-Claudea řekl, že natočí ještě něco, co bude mít hlavu a patu, a dokonce to bude i zajímavé. Ale povedlo se a klobouk dolů. Fakt jsem to nečekal.

Iron Man (2008)

Přiměřeně vtipné a slušně akční. Rychlá a blesková zábava na kterýkoliv úsek dne. Velmi dobrá adaptace komiksu, kterou možná někdo nezkousne, ale faktem je, že odejít z kina nebo vypnout TV umí každý. Takže vzhůru do oblak a dělat svět lepším.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Mělo to skvělý rozjezd, který dostal film do slušných obrátek, ale je škoda, že konec byl tak příšerně laciný a hodně srazil kvalitu filmu. Jako by "chlapcům" došla fantazie. No ale užili jsme si s Indym zase jedno dobrodružství, tak buďme spokojeni, nebo ne, to je vlastně jedno.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Romantická komedie, kde je romantiky tak akorát, aby se to dalo snést, a komediální linka trefně vysílající ostré šípy do řad takzvaných celebrit a novinářů o nich píšících. Sice je to jednohubka, ale zůstane po ní na patře příjemná chuť.