• Thriller

Hitman (2007)

Když se Číslo 47 pustí do akce, tak to stojí za to. Ale jinak je to zcela průměrný film, který prosviští hlavou a nezůstane po něm ani památky. Snad jen matná vzpomínka na to, že to někde někdo podělal, ale co že to vlastně bylo? No nic, na co se podíváme dál?

Hezké sny (2007)

Jediným pozitivem tohoto filmu je Penelope Cruz, protože je na ni dobře kouká. Jinak je to takové nějaké unylé a nezajímavé. Nehledě k tomu, že herci hráli dost otřesně, ale ono se ani není čemu divit, když nebylo co hrát.

Él (1953)

Buñuel byl prostě mistr. Tento film, který spadá do jeho mexického období ukazuje drsným a syrovým způsobem, co s člověkem dokáže udělat žárlivost. Film je pevně semknutý, pan režisér má vše pevně pod kontrolou a herci hrají tak, jak potřebuje, a dělají to velmi dobře.

Gympl (2007)

Sem tam dobrý fórek, to se musí nechat, ale celkově na mě film působil spíš jako nějaká ne zrovna podařená komedie začínajícího režiséra. Problém je, že Tomáš Vorel začínajícím režisérem vůbec není. Nevím, jaký byl záměr v tom, aby herci hráli tak podivně rádoby amatérsky, často s přímým pohledem do kamery, což působilo vyloženě idiotsky. Tak nějak se mi zdá, že se tady promrhala příležitost natočit docela dobrý film.

Hancock (2008)

Dost dobrá akce a superhrdina s ne zrovna typickým chováním, kterého hrál Will Smith velmi dobře, jenže jak se film pomalu rozjížděl, tak to najednou začalo ztrácet grády a já jen koukal, jak se to hroutí a hroutí jako kopec melounové zmrzliny v rozpáleném Bibione. A nakonec zbyl jen film, na který je lepší zapomenout a snad si i povzdechnout, jaká to mohla být skvělá jízda, kdyby někde někdo neudělal tu prvotní chybu, na kterou se začaly lepit ty další a další...

Sbohem, baby (2007)

Nevšední drama, které se pro mě dost nečekaně objevilo na kinematografickém nebi. Scénář nabídl hercům něco, co se jim asi moc často do rukou nedostane: Drsný příběh vyprávěný tak, že člověku chvílemi mrazí v zádech, aniž by byly použity explicitně vyhraněné scény. Zároveň se každý musí ptát, jakým způsobem by v takové situaci jednal. Ben Affleck, coby režisér, mě velmi příjemně překvapil. Možná by tam měl zůstat a nemusel by poslouchat a číst narážky na své ne zrovna vyrovnané herecké dovednosti.

Návrat domů (1978)

Skvělý film, nahlížející kriticky vietnamskou válku skrze ochrnutého veterána a zároveň zdravého vojáka přímo ve Vietnamu, který po prvotním nadšení, s jakým do války šel, zjišťuje, že vše je poněkud jinak. Výborně zahrané a zrežírované, a to i do takového detailu, že onen ochrnutý nechtěl mít při sexu zhasnuto, protože by z toho nic moc neměl. To se musí ocenit.

František je děvkař (2008)

Nenáročné a lehce zábavné. Jednou se podívat a to bohatě stačí. Nic z toho v člověku nezůstane, ale rozhodně nemám pocit, že jsem zbytečně promrhal čas. A navíc Zdena Hadrbolcová byla výborná.

Faunův labyrint (2006)

Zpočátku to spojení fantasy a dalo by se říct válečného dramatu vypadalo dost zajímavě, ale postupem času se z toho stávala čím dál větší podivnost, až jsem nakonec jen s těží vydržel do konce. Podle mě je to zbytečně přeceňovaný film.

Kronika smrti (2004)

Tenhle film je upocený jako hlavní hrdinové. Po slibném rozjezdu došlo k "zamrznutí" v prostoru a čase, kdy se má jako něco dít, ale ono se nic neděje a divák se začne ošívat nudou. Závěr je poněkud mrazivý, ale tím už se bohužel nic nenapraví.