50x a stále poprvé (2004)

50x a stále poprvé- tak mi přijde každá repríza (a že jich už bylo) této výtečné komedie :-) Drew a Adam podruhé pospolu a ještě lépe než v Písni pro nevěstu. Sean Astin neskutečný hovado (tady zastínil i Roba Schneidera) a příjemnej part Dana Aykroyda. A to už vůbec nemluvím o skvělé atmosféře nebo o soundtracku (mj. No Doubt). Zkrátka pohodový film na horké letní večery jak dělaný.

50/50 (2011)

50/50 to neměl jen Adam (btw bylo mu sedmadvacet a ne pětadvacet, jak píše pán distributor :-)), ale i já s tímto filmem. Na jednu stranu se mi líbila komediální stránka věci a to i v momentech, kdy by to vlastně moc komediální být nemělo, navíc J.G. Levitt je neskutečnej sympaťák a do další kariéry mu fakt držím pěsti. Navíc i když si tu Seth Rogen střihl asi po stoosmdesátépáté roli fakt asociálního hňupa, tak tady ty jeho hlášky celkem často sedly tak jak měly. No na druhou stranu však pořád nechápu, co nám chtěl celej snímek vlastně říct, přišel, sto minut se o něco snažil a pak zase odešel a já s na něj už jen stěží kdy vzpomenu. Výpovědní hodnota prostě nulová... Ale i tak se jedná o docela originální a rozhodně nekonvenční komedii s fajn herci. 3*

6 Days (2017)

Natočeno britským způsobem- tedy bez srdcervoucích scén a půlhodinových patriotických keců. Někomu se pak může zdát, že je film chladnej a bez emocí. Ale mně tenhle styl, mnohem realističtější styl, prostě vyhovuje víc a má na mě i větší dopad. 6 days je natočeno podle skutečných událostí, co se v Londýně staly léta páně 1980, ale "díky" současnému stavu ve světě je vlastně neskutečně aktuální. Bell výtečnej, Strong jakbysmet, jo, takhle má vypadat film o terorismu.

8/25/78 (2012)

Celej film to vypadalo na tři hvězdy, pak však stačila kudlička do hlavičky a šup tam se čtvrtou. Každopádně s mým tátou jsme si na zabijáky nikdy nehráli, smutné to dětství...

96 hodin: Odplata (2012)

Už první díl nebyl kdovíjaký zázrak, primitivní děj obalený do působivého akčního hávu. A co se stane, když ten akční háv chybí? Ano, zůstane vám plytký film, prázdný, s herci, co se chovají tak nelogicky, až z toho bolí oči. Kdyby se Taken alespoň nebralo tak vážně, mohl z něho být fajn závan osmdesátkových béček s áčkovým hlavním hrdinou, co umí, od zbytku ansáblu, i z mizerného scénáře alespoň něco málo vydolovat... A propo scénář- fakt nevím, na čem v posledních letech scénáristé akčních filmů jedou, ale už by mohli, pro dobro tohoto žánru, vážně přestat. Jinak nám (mě) nezbude nic jiného, než opětovně sáhnout po perlách s Arniem anebo s JCVD- a z nich je alespoň cítit ona nadsázka. Protože aby si toto mohlo hrát na "druhého Bournea (chápej inteligentní akční thriller), do toho mu chybí fakt kurevsky moc. Nebýt Neesona a sexy prdelky jeho dcerušky Maggie Grace, byl by z toho skutečný průser.