Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Horor
  • Akční
  • Dokumentární

Poslední recenze (1 364)

plakát

Jan Žižka (2022) 

Máme tu novou disciplínu, jak si pohonit ego na někom, kdo je ve svém životě ambicióznější než kdy budu já a natřít mu to v komentáři na ČSFD, cha! Jan Žižka není dokonalej nebo převratnej, ale kurva buďme rádi, že se v tom našem smradlavém, zatuchlém a přizdisráčském filmovém rybníčku našel někdo, kdo chtěl český film natočit jinak. Prostě po tří sté šedesáté deváté ftipné komediji s Vilhelmovou nebo po sto čtyřicátém druhém drámu s Geislerovou tu máme film, který se snaží být něčím větším (Kéž by byl prvním z mnoha a nastolil tu novou filmovou kulturu, témat z naší dávné nebo i ne tak dávné historie máme spoustu, nejblíž mu je dvacet let starý Tmavomodrý svět, ale Petr Jákl zašel ještě dál. No, všichni víme, že se tak ale nestane, Jirka Mádl na značky, připraví se Vojta Dyk). A ač se mu to ne vždy daří (dialogy, tam si měl Petr Jákl fakt nechat poradit), tak já mu za to, že se nebál natočit velkej film, tleskám a uznávám, že ten chlap má fakt koule. Ben Foster jako Žižka výborný, nepřehrává, ani neháže takový ty pseudodrsný držky, ale je přesně tak civilní, jak to jeho role potřebuje. Závěrečná (na pohled krásná) scéna s vozovou hradbou by slibovala výtečný sequel (který ale samozřejmě nikdy nepřijde). A ještě vzkaz pro všechny inťouše, hnidopichy nebo samozvané historiky- váš názor, že film není historicky přesný, že Žižka přišel o druhé oko atd., fakt nikoho nezajímá.

plakát

The Beatles: Get Back (2021) (seriál) 

Pro každého beatlofila osmihodinová extáze (8 hodin? Nebylo těch natočených materiálů na 60 hodin? Kde je ten zbytek?!), vhled, jak to tenkrát, při natáčení filmu a desky vypadalo. Škoda, že se oboje týká dost možná nejslabšího alba v diskografii nejlepší kapely ever. Ale pořád je to nejhorší album v diskografii Nejlepší kapely ever, takže... (No, být kamery při natáčení takového Revolveru, White Alba nebo samozřejmě i toho Sgt. Peppera... wow wow wow). Jak už tu určitě zaznělo vícekrát, je fajn, že nám, fanouškům, Peter Jackson potvrdil, že ta atmosféra tenkrát nebyla až tak napnutá, jak se nám někteří životopisci snažili namluvit, přeci jen dokázali Brouci po Let it Be ještě natočit jednu ze svých nejlepších placek- Abbey Road. Sypat se to začalo až o něco později. Co mi ještě tento dlouhý dokument dal? Miluju Paula i Johna, ale kapelu bych s nima mít nechtěl (chudák George). Naopak s kým bych desku natáčel moc rád, je/byl George Martin. Jsem nadšen, vidět tyhle čtyři legendy při tom, co jim bylo tak přirozené, dívat se jim pod prsty, vidět, jak se natáčela ta která pecka, kterou jsem slyšel už aspoň tisíckrát... Zkrátka i když je, jak už jsem psal, Let it Be nejméně povedenou deskou Beatles (kterou posléze ještě víc pokazil Phil Spector, pokud můžete, vždycky dejte přednost vydání Let it Be... Naked), přestože je vidět, že už zdaleka nebyli tou semknutou jednotkou (George už je myšlenkami na sólové dráze, Paul nenaplňuje své ambice a John... je myšlenkami kdo ví kde), pořád jsou to kurva The Beatles! (Btw ta Yoko Ono, samozvaná nedoceněná avantgardní umělkyně, ale měla taaak moooc volného času...).

plakát

Když se všechno po*ere: Woodstock 99 (2022) (seriál) 

"Doufám, že pár z nich nakopou do koulí a oni tak nikdy nebudou mít moct děti." Jestli byl původní a originální festival květinových dětí (fuck you, hippies!) oslavou lásky a sounáležitosti (no, nebyl, byl to festival drog a sexu), ten fejkovej o třicet let později byl festivalem anarchie, nenávisti k autoritám a kurevsky nezvládnuté pořadatelské služby. Prostě zbytečnost, kde největší hvězdou byli Limp Bizkit. Což je tak nějak všeříkající. "Sobota bylo peklo, a pak přišla neděle..." Dokument sám o sobě průměrný, co jich Netflix vysere dvanáct do tuctu.

Poslední hodnocení (3 164)

Agatha Christie's Poirot - Dvacet čtyři černých kosů (1989) (epizoda) (S01E04)

24.09.2022

Agatha Christie's Poirot - Hra na vraždu (2013) (epizoda) (S13E03)

19.09.2022

Jan Žižka (2022)

17.09.2022

Agatha Christie's Poirot - Schůzka se smrtí (2008) (epizoda) (S11E04)

11.09.2022

Alžběta II.: Tři dny v Česku (2022) (TV film)

10.09.2022

The Beatles: Get Back (2021) (seriál)

27.08.2022

Agatha Christie's Poirot - Záhada Západní hvězdy (1990) (epizoda) (S02E09)

20.08.2022

Když se všechno po*ere: Woodstock 99 (2022) (seriál)

14.08.2022

Agatha Christie's Poirot - Vražda Rogera Ackroyda (2000) (epizoda) (S07E01)

13.08.2022

Reklama

Reklama

Reklama