Prázdniny (2006)

Naprosto ultimatni romantarna, kde jsou nejdriv vsichni smutny a neustale nekdo rve nebo breci a pak se to zacne postupne obracet az to skonci ultimatnim happyendem. Navic tohle je ciste romantika, sice tu hraje uchylak Black, ale na zadnou komedii se neteste, je tu jen par vtipnejch hlasek, tot vse. Nastesti Meyers si je v tomhle zanru jista a vse ma pevne pod kontrolou, takze i kdyz je to desne romanticky, zaroven to je docela prijemne natoceny a postavy nejdou cloveku na nervy. Krome toho, ze jsou slusne napsany, tak je tady cela rada vynikajicich hercu a vsichni podavaj slusnej vykon. Na ciste romanticky filmy sice moc necumim, ale tohle se fakt povedlo, objektivne tak na 3*, ale v ramci zanru to ty 4* da.

96 hodin (2008)

Fakt zajimavy, na prvni pohled becko jak svine ze stokrat omletym pribehem, ale ve vysledku paradni akcni thriller. Zacatek sice jeste nic moc, musi se pretrpet ukazovani rodinny situace a dobrackyho fotrika Neesona, na kteryho je kazdej osklivej. Jenze kdyz nekdy po pulhodince unesou dcerusku, Neeson se nasere, popadne zbrane a celou hodinu pronasleduje, vyslycha, muci, mlati a zabiji. Je to drsny, je to svizny, je to realisticky a hlavne napinavy a Neeson je v roli naprosto dokonalej. Slabsich, ale precejen 5*.

Když Harry potkal Sally (1989)

No cekal jsem neco mezi nejlepsi romantickou komedii a Neco na te Mary je a nedostal jsem ani jedno. Coz ale neznamena, ze by se nejednalo o paradni romantickou komedii. Prvnich cca 75 minut je totiz absolutne perfektnich. Crystal ze svejma zivotnima moudrama a trochu naivne pusobici Ryan se vzdy potkaj, pokecaj a pohadaj, pak se sprateli a zase jen kecaj. Jenze ty dialogy jsou naprosto perfektni, nektery jak kdyby vypadli od Woodyho Allena a v podani super sympatickyho Crystala a Ryan se na to skvele kouka. Navic jejich starnuti je udelany docela slusne, celej film prijemne odsejpa a ma pohodovou atmosferu. Proste jsem byl presvedcenej, ze skutecne koukam na jednu z nejlepsich romantickejch komedii, navic s ne uplne stoprocentne typickym scenarem podobnejch filmu. Bohuzel si to tvuci zkazi poslednima 20 minutama, kdy se to zvrhne v naprosto tuctovou romantarnu s naprosto tuctovym dejem a to me trosku otravilo. Nicmene s privrenym okem to furt tech 5* da.

Podtrženo, sečteno! (1991)

Tak tady opisoval Cameron pri nataceni Pravdivejch lzi. Jenze, Pravdive lzi jsou o nekolik trid lepsi. Tady je zacatek dost o nicem, kdy jsem cekal, kdy se to konecne rozjede a to bohuzel pride az nekdy po pul hodine a pak uz je to ten starej znamej dej z Pravdivejch lzi, takze tu mame prodavace vydavajiciho se za agenta, manzelku vyslanou do hotelu v roli devky a unos teroristama. Problem je, ze to je tak nejak bez jiskry, obcas se sice pobavit da, ale bohuzel jen obcas a jelikoz se film zameruje hlavne na tu komedialni slozku a akci je venovano minimum, je to problem. Navic, ac Miou-Miou i Lhermitte hrajou slusne, ona celou dobu pusobi proste jak zenska od sporaku a on mi na agenta vubec nesed, na to je to velkej chcipacek. Filmu nepomuze ani dost nevyrazna hudba, takze ve vysledku se to cely drobet tahne. Nevim, mozna to je tim, ze mam Pravdivy lzi fakt rad, ale ja se tady kdovijak nebavil, takze jen 3*.

1941 (1979)

Takovejhle film bych od Speilberga fakt necekal. Hromada pribehovejch linii, jeste vetsi hromada postav a to vse se protne jedny noci behem utoku japoncu. Vysledek je totalni zmatek a bordel a priserna volovina, kdy vsichni po sobe strilej, rvou a pobihaj, nikdo moc netusi co se deje a vsude vladne panika. Ja sem sice taky moc netusil, proc tady neni ani jedna normalni postava a vsichni se chovaj jak vylizany hovada, ale to mi nezabranilo, abych se dobre bavil. Navic rozpocet je na filmu fakt videt, takze tu kazdou chvily neco vybuchuje, vystrili se tuny munice a je tady skvela sestava sympatickejch hercu v cele s drsnackym Belushim. Slabsi 4*.

Poslední čtvrťák (1995)

Zacina to zajimave, jako takovy detsky dobrodruzstvi ve stylu, kdyz jsem byl tenkrat malej, mel jsem zajimavyho dedecka a jeden den se stalo neco, na co nikdy nezapomenu. Takze sem cekal, co vsechno se to stane. A i kdyz se precejen neco zajimavyho stane, problem je, ze se filmu nedari takova ta kouzelna atmosfera. A na tom to cely stoji a pada, protoze film je o tom, jak kluk potrebuje nutne penize na kino, jenze penize nikdo nema. Takle bohuzel zustava pouze klukovo pobihani z mista na misto a somrovani penez a do toho nekolik scen s sympatickym dedou v podani paradniho Pacina. Ne ze by to zaclo nudit, sem tam se povede naka vtipna nebo zajimava scena, jen to je s pribejvajicim casem tak trochu o nicem.

Bonnie a Clyde (1967)

Ani se nedivim, ze po uvedeni kritici tenhle film zprcali, ona je to vazne dost divna gangsterka. Takovej mix mezi paradni akci, kde prestrelky jsou absolutne dokonaly, poldove chcipaj jeden za druhym a ke slovu prijdou dualy, samopaly i granaty, ale pak taky vypln mezi jednotlivejma prestrelkama a vloupackama, ktera je bud otravna, kde se postavy hadaj, jsou nespokojeny nebo blbe cumi a kdy naopak jsou vesely a oslavujou a pusobi to spis jako nejaka komedie. Tomu taky prispivaj herci, kde si Beatty hraje na frajirka a clovek mu to i veri, ale v momente, kdy ma vlizt s zenskou do postele, tak akorat rve, ze neni loverboy a vzdycky nekam utece. Dunaway se sice snazi tvarit drsnacky, ale obcas pusobi spis jako vecne nespokojena blba blondyna. Nejlip hrajici tu je asi Hackman, bohuzel s jeho prichodem na platno je spojenej prichod jeho manzelky a Estelle Parsons je neskutecne urvana krava, ktera by si zaslouzila kopnout do prdele. S ostatnich postav me ale zaujal jeden, kteryho bych tady fakt necekal, naprosto paradni Gene Wilder. Celkove se jedna o rozhodne dobre natocenou, se skvelou hudbou, uzasnejma prestrelkama a paradnima hercema gangsterku, ale bohuzel ta vata mezi jednotlivejma vloupackama je obcas otravna az nudna a obcas se debilne skoci v deji, takze to vic nez na ty 4* nebude.

G. I. Joe (2009)

No trailery na me pusobili sice zabavne, ale ne jako kdovijak velka rezba, proste jsem cekal nejakyho chudyho bratricka Transformeru. Jenze to by to nesmel tocit Sommers, aby z toho nevymacknul ultimatni jizdu. Pribeh je naprosto dostacujici, ale o to tu nejde, tady jde o to, ze od zacatku do konce cely ty dve hodiny bez hluchejch mist si to rozdavaj Joeove s Cobrou a je jedno jestli na zemi, ve vzduchu nebo pod vodou. Neustale se neco deje, nekdo se s nekym rube a to vse v hodne namakanejch tricich, akorat obcas to debilne ulitne a nejakej trochu slabsi trik prasti do oka. Herci sice nemaj buhvi co hrat, ale vetsina jsou drsnaci a sympataci, ktery nemaj problem cokoliv rozsekat a jeste u toho hodit nejakou hlasku, Eccleston je jako zaporak fajnovej az na ten silenej prizvuk a na chvilku se dokonce objevi i Fraser. S postavama jsem mel akorat jedinej problem, vzdy, kdyz pride na scenu nejaka znama hlavnejsi postava, je pozornost zamerena ciste na nej a on nejak stylove vlitne na scenu, hodi drsnackou hlasku a pokropi nepratele. Proste se Sommers desne vyziva v predstavovani jednotlivejch postav. Jenze me to bohuzel moc nerikalo, jelikoz sem si nikdy zadnyho panacka nebo komiks nekoupil a animovanej serial nevidel. Proste vypnout mozek, popadnout popkorn a dve hodiny se dokonale bavit, ja jsem naprosto spokojenej, navic je pripravena puda pro druhej dil, coz je fajn.

Umění lhát (2009)

Myslenka na svet, kde nikdo neumi lhat a vyuziva to jeden tlustoch, kterej umi, je dokonala a skvele nosna a i kdyz z ni slo vytezit vic, i tak vznikla perfektni komedie. Problem totiz je, ze v momente, kdy vynalezne lhani, tak toho kurevsky zneuziva, ale postupne to spadne do typicky romanticky komedie, akorat s trochu uchylnejma dialogama. Co se tyce hercu, krome spousty slusnejch vedlejsich postav to stoji na Gervaisovi, kterej se na takovouhle roli skvele hodi a paradne si to uziva. Proste i kdyz to mohlo bejt i vtipnejsi a nektery dramatictejsi momenty bych spis oznacil za hluchy mista, prvni rezijni pocin na poli celovecerniho filmu Gervaisovi vysel a ja se tech 100 minut dobre bavil.

Pýcha národa (2009)

Koukam, ze tady se hodnoti nejakej minutovej trailer a ze existuje 6 minutovej kratas asi nikoho nezajima. Kdyz jsem to videl v Panchartech, tak me nenapadlo, ze to netocil Tarantino, protoze to Roth zvlad na vybornou. Samozrejme to je desna hovadina, nicmene pusobi to dojmem, ze to skutecne mohlo vzniknout jako valecna propaganda, ale zaroven to je paradni parodie, kde Bruhl kropi nepratele po desitkach. Me to zkratka bavilo.