Když draka bolí hlava (2018)

Raději bez komentáře. Jedna hvězdička pro dceru Gotta, ta jediná se mi tam líbila.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Za mě dobrý a z mého pohledu se mi tam nejvíc líbil Eben. Konečně po dlouhé době normální pohádka bez experimentů. Určitě by ji to slušelo i v kině. Určitě víc než "Draka bolí hlava"

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Když je očekávání příliš velké, člověka neuspokojí nic ani kdyby v tom filmu hrál. A tady to jde přesně vidět. J.J. ať si to přiznat nechtěl tak po minulém dílu měl strašně blbou pozici jak příběh dovyprávět. Hlavní padouch mrtvý, odboj zničený, nová republika také. Jak tohle sakra dovést k dobrému konci. Rozhodne se povolat Palpatina, proč ne vždyť proč by nemohl tahat dál za nitky, když i v knížní verzi byl živý. Přesto jak tu někdo řekl, budu asi v menšině a scifi mám rád a dokážu určité věci odpustit, protože nosný příběh dvojice funguje až do konce a většina fandů si musí uvědomit, že to byl příběh Bena Sola a Rey, ten zbytek byl jen omáčka kolem. Pak tu trilogii člověk pochopí jinak.

Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

Celkově ten kdo čeká Boha bude vždy zklamán. Nikdo se nemění ze dne na den, vývoj Daneris byl dlouhodobý a směřoval přesně k tomuto cíli. Navíc Cersie nikdy nechtěla město vydat celé, bylo vidět, že všude byly instalované sudy z dračím ohněm, které ještě více přiživovaly oheň od draka. Celkově mě oslovil ten pohled postav na hrůzu války když nejsou schopni cokoliv ovlivnit. Pokud je někdo z tohoto dílu flustrovaný tak potom nechápu proč se vůbec díval na celý seriál. Žádná postava neděla v tomto díle účelový kotrmelec, pouze se ukazuje v pravém světle.

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Je bohužel fakt, že se zde jistí komentátoři snaží zviditelnit a dávají nízké hodnocení a nebo odpad. Po zkušenostech ze zahraničních mutací to beru jako úmyslné poškození hodnocení tohoto dílu. Srovnávat tento díl z předešlými trochu nechápu, protože kdyby byly všechny tři díly spojené do a tedy o něco zkrácené do jednoho filmu, asi by tu mnozí slintali blahem, takhle je hodnotí odděleně. Můžeme to také přirovnat k nadmíru očekávání a pak to vidí a čekali něco víc, ale co víc? S čím to chtějí vlastně srovnávat nechápu. Za mě prostě jednoznačně palec nahoru, myslím, že to jde srovnat jenom se Světovou válkou Z. Dobré je, že ještě není konec, válka pokračuje a kdo usedne na železný trůn není rozhodnuto. Spoilerovat nebudu.

Shazam! (2019)

Konečně, konečně se DC přestalo brát vážně a natočilo pořádnou komixovou jízdu ve stylu Spiderman: Homekoming. Co víc ponechali film ve světě předešlých DC filmů, takže je tam cítit jistá provázanost a potitulková scéna zve na Aquamena. Škoda, že tam alespoň na chvíli nevrazili Flashe. Námět trochu pokukuje po Strážcích galaxie, ale určitě jej pojali lépe. Doufám, že takto DC bude pokračovat dál, protože se snad konečně chytli.

Poslední přesun (1995)

Film jsem viděl už kdysi dávno, ale v rámci české scifi se mi to líbilo. Určitě také doporučuji jiné české pos apo a to Konec srpna v Hotelu Ozon z r. 1966, který dokonce skončil v trezoru, protože odpočet se tak říká i v ruštině.

Captain Marvel (2019)

Trochu mi vadilo, že byl slabší hudební podtext, film byl místy až moc tichý. Jinak druhá polovina určitě lepší než ta první, ale ta kočka určitě neměla chybu a ve filmu má možná hlavnější roli než kapitán Marvel. Nezapomenout na obě potitulkové scény.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Za mě plný počet bodů, komix mám načteny, takže i když spoustu věcí bylo zkráceno a Alita není jméno kočky, ale jeho dcery tak zbytek filmu odkapával svižně chvilkami jsem zjišťoval, že je škoda, že jsem znal děj dopředu. Přesto mě to bavilo a jsem zvědavý zda natočí pokračování, protože skončili v tom nejlepším.

Narušitel (2019)

Nebudu znehodnocovat práci někoho kdo si na to sehnal peníze sám. Měl jsem u filmu určité výhrady, hlavně mi vadilo že postavy vizuálně nestárli. Zendulka mi také pro roli pilota RAF připadal moc starý. Pokud bych však měl námět přehodnotit, jednalo se krásné letové záběry mezi které je vsazen děj. Odpad tento film určitě nebyl a pokud ti co to sem dali nedokáží ocenit ani nadšení z jakým byl film točený. Protože na něm byl znát pouze nedostatek rozpočtu. Je hezké, že mladý režisér měl ambice natočil velký kinofilm, ale vznikl z toho bohužel průměrný televizní film ala bakaláři. Příště by to chtělo větší dohled a studium historických faktů. Bylo tam spoustu nesmyslů hlavně kolem pilota RAF a najivní chování hlavního hrdiny.