• Krátkometrážní

Porn Rental (2011) (TV film)

"Dexter" vs "éshoul" z Parks and Recreation je solidní herecká dvojka. A ač si Ben Schwartz poctivě koleduje, aby Michael zakročil, tak jak jsme zvyklý, nakonec se z toho vyklube poněkud překvapivá pointa. 75%

Kikudžiro (1999)

"Strýčku, je lepší být slušný." -"Neotravuj, hlupáku!"

Rango (2011)

"Kde je můj tic-tac?!", "To je zapeklité jak mamogram." a nebo "Jednou jsem našel ve svých exkrementech lidský obratel." 7/10

Strašáci (1971)

Silný psychothriller, který zpočátku rozhodně nevypadá na to, čím ve skutečnosti je. To je dáno zejména nesmírnou gradací děje, která se nevidí tak často, bohužel. Marně pátrám v paměti, kdy jsem viděl podobně vyeskalovaný film s tak napínavým finále jako je tomu v případě Straw dogs. Střídmé, přitom ale přesné herectví Dustina Hoffmana a jedna z nejpřitažlivějších žen, jaké jsem měl možnost spatřit ve filmu-ano božská Susan George i značná sociální hloubka celého příběhu, to všechno jsou Strašáci. Mimochodem všimli jste si, že za původem všech problémů stála vždy žena?;)

Duke Nukem (2010)

Jediný důvod proč má smysl vidět tento trailer je zvuk v poslední vteřině. "I'm gonna kick your ass bitch!"

Sedm psychopatů (2012)

Slušně obsazená a odehraná artovka s pohodovým soundtrackem a hrstkou vtipů, které byste spočítali na prstech jedné ruky. 70%

Zeitgeist: The Movie (2007)

Zeitgeist aneb když obsah vítězí nad formou. Je sice nadmíru jasné, že tento dokument nebyl vytvořen za účelem ohromení diváka vizuální stránkou a efekty, ale stejně musím poukázat na to, že mnohé šlo právě po stránce zpracování udělat lépe a přehledněji. Uvítal bych například rozvolnění scénáře (nebo protáhnutí stopáže), přece jenom sto dvacet minut kontinuálního bombardování informacemi (kontra několik nepochopitelně hluchý míst) není úplně ideální způsob komunikace s divákem. S tak ultranízkým rozpočtem s jakým byl Zeitgeist vyroben, se pochopitelně nedají čekat zázraky, nehledě na to, že snímek byl vyroben pro čistě nekomerční distribuci. Zázrakem by naopak byla společenská obroda a změna zavedeného systému, což je myslím posláním tohoto "očiotevírájícího" povinného dokumentu. Množství cenných informací a poselství v nich ukryté je podstatou Zeigeist.

Chata v horách (2012)

Rozhodně zapamatovatelný a důležitý film v rámci žánru horroru. Přináší totiž něco nového, a to je podstatné. Propojení sci-fi a fantasy prvků zde dostávají nový rozměr... První část je standardní a drží se žánrových klišé a ničím nevybočuje, děj se asi po hodině zdánlivě uzavře a dojde k tolik očekávané (a přitom překvapující) konfrontaci dvou dějových linek. Víc už raději neprozradím a pouze doporučím toto žánrové osvěžení. Goddardovi se vstup na pole celovečerních filmů nepochybně povedl.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Oh my shit! Jednička nezklamala a naplnila očekávání, ale dvojka je ještě úplně někde jinde. Jason Statham je čím dál tím větší zvíře, v čím dál tím větší formě, Chuck Norris je ve správný čas na správném místě (jak jinak), Willis a Schwarzenegger dostali daleko více prostoru než v prvním díle, a to je jenom a jenom dobře, ve scénáři je daleko větší koncentrace vtípků a hlášek (zde) a vůbec celý film je o mnoho svižnější a akčnější než předchozí a troufnu si říct než očekávání většiny diváků. Jednoznačně jeden z vrcholů žánru. Sly: "Ta věc patří do muzea." Arnold: "To my všichni."