• Krátkometrážní

Osudový dotek (2004)

Tak tohle bylo něco pro mě. Po dlouhé době námět, který mě opravdu zaujal a připoutal k monitoru. A ani časté přecházení mezi dějovými liniemi mě neodradilo a nekazí výsledný dojem, ale jenom proto, že se neskutečně povedlo. Díky tomu se vám nestane, že byste se ve filmu ztráceli, což je základní předpoklad k úspěšnému zhlédnutí. Hlavní hrdina totiž jistým způsobem dokáže cestovat v čase a jak už to tak bývá, každý film zabývající se touto problematikou trpí logickými chybami. A ne jinak je tomu i tentokrát, ovšem v tomto případě se nejedná o sci-fi se žádnými stroji času, nýbrž o fantastické schopnosti hlavní hrdiny ovládajícího svou mysl. Napínavý příběh s Ashtonem Kutcherem a půvabnou Amy Smart se mi vryl do paměti a nebojím se hodnotit vysoko.

Donnie Darko (2001)

Moc psycho film. Zkrátka žádna oddechovka na nedělní odpoledne. Cestování v čase, vidiny a další prvky tohoto filmu vás donutí přemýšlet, ať chcete, či nechcete. Plusy: herecké výkony, soudtrack. Dodatek: Po skoro šesti letech sem si pustil tento film z novu a nemám, co bych ke komentáři doplnil. Asi ani nechci přijít na to, o čem to vlastně bylo...

Zmeškaný hovor (2008)

Laciná a nepovedená duchařina natočená jako remake k japonskému originálu. Jak vidět, opět se někdo nechal více než inspirovat klasickým japonským hororem a opět bez většího kasovního a hlavně filmařského úspěchu. Ve filmu selhává snad úplně všechno od scénáře přes marné herecké (ne)výkony až po atmosféru „vygradovanou“ jakýmsi obživlým tělem ve větrací šachtě. Očekávaný děj, umírání ála Nezvratný osud nic méně naprosto bez nápadu a vlezlé vyzvánění, které doprovází celý film, sráží výsledné hodnocení hluboko pod průměr. Jediná scéna u které jsem se skutečně pobavil a jež stojí za zmínku, je hned ta úvodní s rybníčkem. Ta mě namlsala na zbytek filmu, avšak byl jsem zklamán.

Equilibrium (2002)

Pozoruhodný film, při kterém si uvědomíte jak jsou v našem životě důležité právě city a emoce. A přesně o tom tento film vypráví. Emoce, napětí a Christian Bale to jsou tři prvky, které vás na tomto filmu jistojistě nadchnou.

Pianista (2002)

Varšavský virtuóz bojující o přežití v období druhé světové války nenechá klidným snad nikoho aneb silný příběh o židovském pianistovi ve kterém figuruje válka, nenávist, genocida, utrpení a holocaust. Nahlédnutí na židovskou mentalitu a bezmocnost vůči Třetí říši si zaslouží nejvyšší hodnocení.

Barevný závoj (2006)

V první řadě bych vypíchl brilantní herecké výkony v podání ústřední dvojice – Watts, Norton. Jako obvykle můj oblíbenec Edward Norton nezklamal a můžeme ho vidět opět v o něco jiné roli, a sice jako čerstvě ženatého bakteriologa působícího v Šanghaji. Příběh odehrávající se v nelehkých „koloniálních“ dobách přináší nevěru a porozumění. Výtkou naopak může být nižší spádovost děje. Rozhodně stojí za zhlédnutí pokud máte rádi kvalitní výpravu, která se v tomto případě skutečně povedla.

Monstrum (2008)

Zajímavý počin s pomalejším rozjezdem a kratší stopáží, od kterého sem rozhodně čekal víc. Mladí herci rozhodně nepředvádí žádné zázraky a ani k tomu nemají moc možností, neboť první polovinu filmu tvoří rozlučková párty a tu druhou hrdinské zachraňování monstrem postižené kámošky. Závěr? Tvůrci chtěli být originální, to možná tak trochu jsou, ale je to z jejich strany bohužel vše – kamera z Blair witch, příšerka z Godzilly a jedna nudná americká párty dohromady kvalitní film v žádném případě nedávají.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

„Húústý!“ Říkal jsem si po čas celého filmu našlapaného akcí až k prasknutí. Takovou smršť kulek, úderů a adrenalinu zvládne jenom Sly. Zasloužené 4* za krvavou řež na pomezí Barmy a Thajska, od které se jen tak neodtrhnete.

Vybíjená (2004)

Ideální filmek na nedělní odpoledne. Sportovní komedie z netradičního prostředí vybíjené se skvělým Stilerem a Vaughnem, kteří soupeří o tělocvičnu a hlavně o pozemek , na kterém stojí. Spojení těchto dvou není vůbec špatnou volbou a jen doufám, že se dočkáme nějaké jejich další spolupráce na filmovém plátně i v budoucnu.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Spielberg+DiCaprio+Tom Hanks->může v takovéhle sestavě vůbec vzniknout něco špatného? Asi dost těžko a Catch Me If You Can to jenom potvrzuje. Musím udělit plné hodnocení, toto téma je mi totiž blízké a s jakým důvtipem a lehkostí je nám to celé podáno. No klobouk dolů.

Časové pásmo bylo změněno