• Krátkometrážní

Avatar (2009)

Magnificentní podívaná, kterou Cameron zcela naplnil mé očekávání. Tak trochu podle hesla "za spoustu peněz hodně muziky" nám předložil po vizuální stránce dokonalý film, který ne že předběhl dobu (i když, v jistém ohledu ano), nýbrž konečně dokázal využít potenciál technologie 3D. Podle mého bude ještě dlouho trvat, než se nějaký film vytvořený stejným způsobem byť jen přiblíží úrovni Avatara. O nějakém překotném příběhu nemůže být ani řeč, ale možná i toto nahrálo celému doslova ultra-mainsteamovému projektu do karet a otevřelo mu cestu mezi další diváky. Verdikt: James Cameron se opět výtahl, a to významným způsobem. Ukázal cestu dalším filmařů a dál už je to jenom na nich, jak s tím naloží. Naskýtá se zde široká paleta dosud neobjevených možností a bude nanejvýš zajímavé sledovat "poavatarovský" vývoj 3D technologie ve filmovém světě. Avatar se tak stal hozenou rukavicí a inspirací a už mu nikdo neodpáře, že se stal prvním filmem, který přitáhl takové masa lidí na 3D. Klobouk dolů pane Camerone. 85%

Mezi námi zvířaty (2003) (seriál)

Je jenom dobře, že Nick Park navázal na úspěch svého oscarového kraťase a naservíroval nám tuto minisérii, jenž vám nepochybně vykouzlí úsměv na rtech.

Den D (2008) (pořad)

Podobný formát na českých obrazovkách chyběl.

Labyrint lží (2008)

Průměrný snímek, ze kterého jsem si odnesl jenom pár nových poznatků o fungování rozvětek na Blízkém východě. Herci v hlavních rolích byly přesvědčivý.

Případ Adolf Hitler: analýza mysli diktátora (2005) (TV film)

Další z dlouhé řady dokumentů o Adolfu Hitlerovi. Tentokrát však z pohledu psychologie na jeho osobnost. Velká škoda je, že autoři nezašli více do detailů. Delší stopáž by tomuto dokumentu také jistě více slušela.

Neviditelné děti (2005)

Charef: ***, Kusturica: *****, Lee: ***, Lund: ****, Scott & Scott: **, Veneruso: ****

Odpor (2008)

Pro mě osobně velké překvapení. Byl sem pohlcen dějem až do úplného konce a naplno si tak užíval odvážné počínání bratrů Bielskich.

Nauka o snech (2006)

Tohle je celý Gondry. Hravý tvůrce pohlcený mystikou lidského mozku, který se na svět dívá trochu jinak než ostatní. 75%