Warcraft: První střet (2016)

Warcraft ako hru som začal registrovať až od dielu 3 a je pre mňa zábavou aj po rokoch. A možno aj preto ma príbeh veľmi nazaujal (áno, viem, že sa inšpiroval hlavne prvými 2 časťami hry) a okrem dobrých efektov filmu nemám veľmi už čo pochváliť. Od Duncana som čakal rozhodne viac.

Švédská trojka (1994)

Skoro presne si pamätám, čo vo mne zanechal tento film, keď som ho videl dávno večer v televízii. Laru Flynn Boyle som v tej dobe vďaka Twim Peaks mal rád a sexuálny drive to malo neskutočný. A ani po rokoch sa na to nepozeralo zle.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Trochu sklamanie, ale naozaj len trochu. Vkradlo sa tam až príliš veľa klišé s stratil sa tam prirodzený humor. Anton Yelchin R.I.P.

Wonder Woman (2017)

Nemôžem povedať, že by film udržal moju plnú pozornosť až do konca. Vypustil by som pár minút a pár postáv, ale obsadiť Gal Gadot bol výborný ťah. A mrzí ma, že som na jej hudobný motív musel čakať skoro až do konca. Ten by som využíval rozhodne častejšie.

Kosti a skalp (2015)

Toto sa pravdepodobne stane mojou obľúbenou zábavkou ešte niekoľkokrát. Tie gore efekty sa im naozaj podarili. K tomu štvorica výborných hercov, čo si viac priať?

Mělčiny (2016)

Priznávam to úplne bez násilia. Na Blake Lively mám slabosť, takže sledovať takmer hodinu a pol len a len ju mi prišlo naozaj príjemné. A okrem toho to bol aj veľmi slušný film, plný napätia a atmosféry, ktorú (klobúk dole) dokázal režisér s jednoduchým námetom udržať až do konca.

Místo u moře (2016)

O tomto filme som nevedel takmer nič, o to väčší dopad na mňa mal. Z veľkej miery preto, lebo som rodič. S postavou Caseyho Afflecka sa naozaj nedá veľmi sympatizovať, stretnúť ho niekde a poznať jeho osud (aj keď nepriamo zavinený), tak by som mu reálne ublížil. Asi v polovici, keď sa odhalí scéna, ktorá je pre film zlomová, ma až do konca film emocionálne už len drtil. Trochu síce nechápem jeho odmenenie na Oscaroch a Glóboch (Casey podal štandartný výkon, ktorý som u neho videl už veľa krát, to ale samozrejme neznižuje jeho kvality), o Michelle Williams nehovoriac, ale budiž. Nechápal som ani konanie Patricka, to mi prišlo ako hodne odtrhnuté od reality, na ktorej sa Lonergan v prvom rade rozhodol film postaviť. Napriek tomu všetkému je celkový dojem tak silný, že vo mne pretrváva aj niekoľko týždňov po zhliadnutí. A to je asi sám o sebe dostatočný dôkaz kvality.

Moonlight (2016)

Takže tohtoročné udeľovanie cien nebolo o politickej korektnost? Bitch, please... Najpodhodnotnenejší Oscar pre herca, aký som kedy videl.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Možno keby som nevidel Band of Brothers pár týždňov pred HR, bude moje hodnotenie vyššie, ale až teraz vidím, aké je to natočiť neprehľadný vojnový film. Aj keď s dobrým nápadom.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Som fanúšik hlavne "druhej" trilógie, obzvlášť epizódy II a III. Vôbec mi nevadil Hayden a jeho "herectvo", postava Anakina je proste dobrá a má svoju nezameniteľnú silu. Ale aj keď sa mi epizóda VII naozaj páčila, tak s odstupom času je nutné si priznať jeden fakt. Tie nové postavy v nej nie sú zaujímavé. A o to podstatnejšie je to vidieť v tomto dieli. Na konci mi bolo úplne jedno, ako sa bude vyvíjať príbeh Rey, Finna, Poa, o Kylovi ani nehovorím. Je mi to úpne jedno. Budem hnusný, ale prečo neumrela Leia, s ohľadom na smrť Carrie Fisher? Tomuto filmu chýba toľko vecí, že ich ani neviem spočítať. V prvom rade lepší režisér, v rade druhom (ale snáď to malo byť na prvom mieste) pobyt v strižni, scenár je čistá katastrofa (a zase ten Rian Johnson). Nie je normálne, aby som si u takéhoto blockbusteru prial finálne titulky minimálne 3/4 hodinu pred koncom. Dávam tomu filmu 3 hviezdy, lebo sa predsa len jedná o film z vesmíru SW a na epizódu IX sa pôjdem pozrieť do kina určite (ak ma do tej doby neprebodne zatúlaný lightsaber), ale už len čisto zo zvedavosti, či to v rukách J.J. dostane nakoniec nejaký zmysel.