Zúčtování (2016)

Takto. O hereckom "talente" Bena Afflecka už bolo popísané mnohé, to tu nebudem rozoberať. Ale tu je priemerné skoro všetko. Scenár je úplne inde, dôraz na postavy mimo, celé to vyznieva ako amatérsky film a nie ako dielo od režiséra Warriora. Záver to trochu zachraňuje, ale inak to bol naozaj šedý priemer.

Dunkerk (2017)

Premýšlam, či ma Nolan niekedy sklamal. No, možno trochu s poslednou časťou jeho batmanovskej trilógie, ale potom som mu Interstellar prehltol aj s navijákom a na Dunkirk som sa tešil už z prvých ukážok, lebo dobrý vojnový film tu chýbal. A je treba uznať, že od začiatku do konca Vás vtiahne a vypľuje až pri záverečných titulkoch. Kombinácia hudby a kamery je v tomto snímku božská. Ale je tu aj zopár nedostatkov. Podľa mňa (možno som len menej chápavý) bol trochu ten strih chaotický a prelínanie medzi 3 aspektami načrtnutými na začiatku nefungovalo. Ale zase si úprimne povedzme, kedy naposledy ste s hrdinami na obrazovke doslova fyzicky prežívali ich muky a snahu prežiť, tak ako je to tu. PS: Má Nolan niečo proti zobrazeniu celej tváre Toma Hardyho?

Crisis in Six Scenes (2016) (seriál)

Po 4 rokoch som si opäť užil dokonalého Woodyho ako herca. Táto seriálová novinka je odlišná hlavne v tom, že vnímate každý diel samostatne a je to pomerne nevyrovnané. Začína to pomaly a občas nudne, ale posledné 2 diely sú už naprostý masaker. Miley Cyrus mi ale vôbec do role nepasovala a o to viac som si užíval Elaine May a samotného pána režiséra. Bol to môj zatiaľ posledný zárez vo Woodyho filmografii za sebou a bola to jazda, na ktorú určite nikdy nezabudnem. O to viac sa teším na ďalšie počiny už teraz nesmerteľného newyorského neurotika.

Café society (2016)

V prvom rade obdobie, do ktorého je dej zasadený má svoje nepopierateľné čaro. V druhom, ale neposlednom rade, herci. Výborný Carell, civilne umiernený Eisenberg a podľa môjho subjektívneho názoru role pre Stewart a Lively by mali byť prehodené. Je to ale asi mojou antipatiou voči Kristen, aj keď musím uznať, že nehrala zle. Len mi do tej osudovej role proste nesedela.

Iracionální muž (2015)

Skvelý casting a trochu predvídateľný príbeh. Ale výprava a prostredie, v ktorom sa dej odohráva je divácky veľmi príťažlivé. Ku koncu som už tak tak predpokladal, že sa bude opakovať Match Point, ale nie. A to ma , priznám sa, trochu sklamalo. Čo je to so mnou?

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Vecný, atmosferický a stručný, zbytočne nenaťahovaný príbeh, ktorému trochu znižuje hodnotenie jedine monológ Toma Hanksa v samotnom závere po skončení vypočúvania. Nebyť toho preslovu, plného klišé, nebál by som sa udeliť filmu 5. Clint Eastwood dokonale pracuje s emóciami, hudbu použije len vtedy, keď ju naozaj treba a vykúzli slzu vo Vašom oku a človek má pocit, že s tou ľudskosťou to snáď ešte nebude úplne stratené.

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Woody ako nenapraviteľný romantik mi už trochu chýbal. Je tu menej humoru, za to viacej lásky a prejavovanej náklonnosti. Ešte aj ten samotný záver, ktorý sa už už schyloval ku klišé scéne, dokázal zrežírovať s nadhľadom a vtipom. Emma Stone sa definitívne stala americkým zlatíčkom...

Do Říma s láskou (2012)

Tých niekoľko momentov skvele prevažuje tie slabšie. Týka sa to hlavne speváka v sprche, Roberta Benigniho a odporučení ľudí ako sa dostať do kaderníctva. Veď to bolo také jednoduché.

Poznáš muže svých snů (2010)

Stále sa neviem rozhodnúť, či to bol priemerný film alebo nie. Do nadpriemeru ho jednoznačne radia postavy a ich svet, ale tu to trochu viac zaváňalo kopírovaním samého seba. Napríklad príbeh Anthonyho Hopkinsa tu bol už omnoho lepší v podaní Sydneho Pollacka v Husbands and wives. Neviem, neviem. Ale stále je to Woody. A k tomu Naomi Watts.

Užívej si, co to jde (2009)

Niečo mi tu úplne nesedelo. Asi Larry David. Ale základná premisa nebola zlá, len tu bolo na celovečerný film trochu málo deja.