Inland Empire (2006)

Tak toto trochu nevyšlo. Sľubne vyzerajúci začiatok a potom len more, vlastne oceán prázdna a "dej", ktorý nechápal podľa mňa ani samotný Lynch. V jednom článku som čítal, že Laura Dern vlastne ani netušila, v čom to vlastne hrá a čo sa na place deje. Tomu sa hovorí láska. A to bola v titulkoch ešte aj v pozícii producenta. Tak to si asi slušne poplakala, keď to dopozerala. Ak vôbec. Úplne vidím tých producentov, šéfov štúdií, ktorí si to pozreli, už po 15 minútach vedeli, že mu na seriál tie prachy ani náhodou nedajú a povedali si, že je to proste v riti, tie prachy už neuvidia a že to aspoň šupnú do kina, veď jeho verní na to prídu. Po tomto sa až trochu bojím Twin Peaks, ktorý má prísť o rok. Ale predsa len, ubehla už dekáda, tak snáď ma nezklame.

Mulholland Drive (2001)

Doteraz si spomínam na tie nekonečné debaty na vysokej, kde každý mal inú verziu, ako to teda vlastne bolo. A škoda, že doba je taká a že mu na to nikto nedal peniaze, lebo časy Twin Peaks a televízie ako zábavného inteligentného média už v tých rokoch proste nesypali. Myslím, že ani po toľkých rokoch nechápem. Ale to vlastne nie je podstatné.

Lost Highway (1997)

Nechápem, prečo som čakal doteraz, aby som si to pozrel. Úžasné, vizuálne skvelé, zmysel vôbec nedávajúce, ale oči od toho neodtrhnete. A ak som doteraz nemal rád Patriciu Arquette, tak od tohto filmu...toľko sexappealu aby jeden pohľadal. Rammstein...Ein Mensch brennt...

Zběsilost v srdci (1990)

Aaach, kde sú tie časy, keď si Nicolas Cage, resp. jeho agent, vedeli vyberať filmy. A to, akú kreáciu vykúzlil Willem Dafoe, tak to je koniec. Tie prskance slín som cítil až ku mne.

Modrý samet (1986)

Blue Velvet som videl už dávnejšie, ale nezachytil ma v správnej nálade. Tentokrát to bola už iná káva. Toto je už David, ktorého mám tak rád. Divní ľudia, posadnutosť, sex - poézia, ku ktorej sa ešte párkrát vrátim.

Sloní muž (1980)

Takže po Eraserhead toto. To už je aký skok? Jasne ucelený príbeh, skvelá gradácia deja, úžasné postavy a dojemný koniec. Všetko pekne pokope.

Mazací hlava (1977)

Rozhodol som sa, že si skuknem všetky Lynchove filmy pekne poporiadku. No a začiatky bývajú ťažké. Uznajte, ste producent a vidíte toto. Dali by ste mu peniaze na ďalší film?

Osm hrozných (2015)

Tiež máte pr eniektorých tvorcov slabosť? Určite áno a nie je ich málo. Okolo Hateful Eight bolo tak nejak podozrivo ticho, veľmi sa neriešili a prešumeli cez kiná. A ja naozaj ľutujem, že som si to v kine nevychutnal, pretože je to ďalší skvelý kúsok z Quentinovej hlavy, ktorý si veľmi rád pozriem znovu a budem si pri ňom tichúčko krochkať.

Hrob světlušek (1988)

Najlepšie filmy o vojne vôbec nemusia ukazovať vojnu samotnú. Neuveriteľne silný film, ktorý zasiahne najmä keď už ste rodičom.