Alice (1990)

Tak táto téma ma v spojení s Woodym veľmi zaujímala. Respektíve jeho názor na ňu. Rád by som veril tomu, že on je práve ten typ obyčajného človeka, ktorý si uvedomuje hodnotu rodiny a rodičovstva (aj keď v tomto ohľade to asi chápe niekedy po svojom a aj napriek tomu ho Mia označila za výborného otca). Alice je postava, ktorá je v dnešnej dobe možno dôležitejšia než v minulosti. Prázdny život plný prázdnych vecí a úplne bez emócií. A keď sa už dostanú na povrch, tak je to ako gejzír na Islande. Hlavne tie "bylinky" boli super.

Zločiny a poklesky (1989)

Odľahčene aj vážne zároveň. Woody je tak trochu egoista, lebo si tie lyrické perly necháva takmer vždy len na postavu, ktorú napíše sám sebe: "Don't listen to what your schoolteachers tell you. - Just see what they look like. That's how you'll know what life is gonna be like." Zároveň rozrozpráva klišé príbeh o nevere, riziku odhalenia a vedomí niesť konzekvencie svojich rozhodnutí, ale nechal ten príbeh hrať hercov, ktorí mu idú na ruku a neboja sa ukázať čo v nich je.

Jiná žena (1988)

Woody sa zase na chvíľu ponoril do hĺbky ľudských vzťahov, ale tentokrát z trochu iného uhla. Ide až na dreň a pohráva sa s realitou tak ako to doteraz ešte neskúsil. A pozerá sa na to dobre.

Září (1987)

Prvá polovica je až príliš pomalá a opatrná. A keď sa v tej druhej začne niečo diať a ľudia si začnú hovoriť do očí to, čo cítia, je to znesitelnejšie, ale aj napriek tomu mám po zhliadnutí pocit nevyužitej šance a aj keď je to cynizmus, ktorý sa vo mne ozýva, bolo by pre celkové vyznenie filmu rozhodne lepšie, keby záver pojal Woody trochu tragicky. Ako to urobil v Interiors.

Zlaté časy rádia (1987)

Vždy, keď sa Woody zamerá na jednotlivé príbehy a chce ich poskaldať do filmu, vyjde mi z toho nie úplne dokonalý zážitok. Miestami veľmi vtipné, miestami už trochu zdĺhavé. Ale momenty ako Wellsove strašenie obyvateľstva inváziou z Marsu, príbeh baseballového hráča a kŕmenie Mii Faroow spolu s komunikáciou kam potom dajú jej telo stoja naozaj za to.

Hana a její sestry (1986)

Vzťahy, vzťahy a zase vzťahy. V podstate alfa a omega každého Woodyho, len to niekde dokáže skryť viacej. Toto je radosť sledovať. Podarilo sa mu nazhromáždiť kvantum "celebrít" a ani jedna tu nevytŕča z davu. Všetci proste hrajú pre ten plezír...

Purpurová růže z Káhiry (1985)

Veľmi originálnemu nápadu dominuje Jeff Daniels a ukazuje, že Dumb and Dumber, kde si ho mnohí zaškatulkovali, bol iba výstrelok.

Zelig (1983)

Veľmi zaujímavý mockument. Za nápad jednoznačne za 4.

Sex noci svatojánské (1982)

Treskuto vtipný Woody vracia úder. Ako breptajúceho sexuálne frustrovaného vynálezcu ho nemožno nemilovať. Zvyšný ansámbel je tiež čarovný - Prvé stretnutie s Miou Farrow a posadnutosť sa začína. Zasadiť príbeh do prírody tomu strašne prospelo. Bravo.

Vzpomínky na hvězdný prach (1980)

Woody dal letmo nahliadnuť do ťažkého života celebrít a ich nutného chovania ako prostitútiek, ktoré sa jednoducho musia vedieť predať. Preskakovanie do minulosti robí film trochu neprehľadným, ale scény, keď odpovedá do publika patria medzi to najlepšie. "A lot of people have accused you of being narcissistic." - " I... As a matter of fact, if I did identify with a Greek mythological character, it would not be Narcissus." - "Who would it be?" - "Zeus."