Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Krátkometrážní
  • Komedie
  • Drama
  • Horor
  • Akční

Poslední recenze (209)

plakát

Něco z Alenky (1988) 

Včera v TV dávali Otesánka, rovněž od Jana Švankmajera. To byl čistý průměr. Ale rád jsem se podíval na tento další celovečerní počin. Delší dobu jsem zhlédnutí odkládal (i když jsem film neměl na svém filmovém seznamu, a tedy ani na prioritním zhlédnutí). Alenku znám především z výborných adaptací Tima Burtona. Byl jsem tedy zvědav i na další verzi. Dle synopse jsem ovšem správně odhadl, že se režisér původním dílem inspiroval jen velmi volně. Z Alenky je zde v podstatě jen tekutina/koláček na zvětšování, zmenšování, bílý králík, cyklický Kloboučník a zajíc březňák, housenka a královna s králem a kartami. Ale příběh byl celkem zajímavý s pěknými loutkami a animacemi. Některé části byly ale trochu dehonestující (není to asi správné slovo, ale lepší mě nenapadlo) - např. že housenka je zpodobněna jako stará (takřka plesnivá) ponožka a král s královnou jsou tvořeny pouze kartami. Pěkná část byla ke konci, kdy královna odpálila papírovým plameňákem jehelníček a když to samé chtěla udělat i Alenka, tak se plameňáci proměnili v slepice a jehelníčky v ježky. Podstatná část filmu je ovšem věnována různým zrůdičkám (hodně jsem si oblíbil anglický výraz freakies - i když je to spíše volnější překlad), které jsou v autorově interpretaci většinou nazýváni zvířaty. Především díky nim do plného hodnocení moc nechybí. Kromě výše uvedených věcí zejména absence jakékoliv hudby. Zastávám totiž zcela opačný názor, než pan Švankmajer. Pro mě je prostě hudba neodmyslitelnou složkou jakéhokoliv filmu. Je to pro mě stejné, jako kdyby například opera byla bez hudby a zpěváci by pouze zpívali zcela sami. Bylo by jistě zajímavé, co by na tuto verzi říkal Lewis Carroll. Myslím si, že by měl jen nějaké menší výtky, ale v zásadě by byl s touto interpretací spokojen, ale je to čistě můj názor (a dokud nebude vynalezen stroj času, o čemž velmi silně pochybuju, tak to nijak nezjistíme).

plakát

Megan Thee Stallion & Dua Lipa: Sweetest Pie (2022) (hudební videoklip) 

Krásný klip a taky hudba, zajímavá spolupráce (Megan Thee Stallion neznám, rap neposlouchám, jen při spolupráci s popovými hvězdami), pěkný vizuál. Ale stále nepřekonaný klip Dua Lipa je Break My Heart - laťka byla nastavena hodně vysoko. Zajímalo by mě, kolik stálo natočení tohoto klipu.

plakát

Inherent Vice (2014) 

Během posledních dvou nebo tří dnů jsem v TV zhlédl 4 filmy. Kromě tohoto posledního mi navíc všechny zmizely z mého dlouhého seznamu žádaných filmů. Měly ovšem ale max. 3* Na tento paskvil jsem se rozhodl kouknout poté, co jsem zjistil, že hlavní roli má Joaquin Phoenix, který je mým oblíbencem hlavně za Walk the Line (hodně mě mrzí, že za Johnnyho Cashe nezískal Oscara) a samozřejmě za Jokera, za kterého zcela jednoznačně získal tzv. sv. trojici (Oscara, Glób i BAFTu). Taky mě nalákalo i pár dalších známých hereček a herců. Na trailer jsem se nedíval, stačila mi jen synopse. Mám rád i mysteriózní filmy, tak jsem byl zvědav. Ale dobré to rozhodně nebylo. Hlavní výtkou je samozřejmě přemrštěná stopáž. Mělo se to zkrátka razantně zkrátit. Některé scény byly buď zcela zbytečné, nebo moc dlouhé. Těšil jsem se na Jenu Malone a Reese Witherspoon, ale bohužel dostaly jen minimum prostoru. Mrzí mě, že sama Witherspoon přesvědčila režiséra, že není dobré měnit příběh, aby měla více prostoru. Bylo pěkné vidět Katherine Waterston zcela nahou, včetně pěkného bobříka. A zajímavé bylo, že Josh Brolin snad v každé scéně něco jedl. Pěkné ještě bylo vzezření Phoenixe. Ale považovat film za komedii se rozhodně nedá. Pobavilo mě jen několik málo scén. Bylo to moje první setkání s režisérem Andersonem (kromě pár hudebních klipů). Ale jeho tvorbu nebudu vyhledávat, myslím si, že vše bude ve stejném duchu. Samotný příběh je dost nudný a až moc zamotaný. Divím se, že získal zde i na IMDB celkem vysoké hodnocení. Já na tuto slátaninu rychle zapomenu, zhlédnutí rozhodně nedoporučuju.

Poslední hodnocení (5 385)

V/H/S (2012)

28.09.2022

Pearl (2022)

odpad! 28.09.2022

X (2022)

26.09.2022

Pavel Callta ft. Eva Burešová - Jako by byl náš poslední (2020) (hudební videoklip)

26.09.2022

Pavel Callta feat. Lucie Bílá: Život je jen tvůj (2022) (hudební videoklip)

26.09.2022

Lucie Bílá - Haňa Zaňa (Jinak to nebude) (1994) (hudební videoklip)

26.09.2022

Lucie Bílá: Dobrý kafe (2021) (hudební videoklip)

26.09.2022

Pokáč: Rodinný typ (2022) (hudební videoklip)

26.09.2022

Vstupenka do ráje (2022)

25.09.2022

Reklama

Ovládací panel
10 bodů

Reklama

Reklama