Need for Speed (2014)

Nie je potrebný tvoriť siahodlhý rozbor všetkých aspektov filmu. Uvedomte si, že to čo je v tom filme predvedené je krásne z jedného prostého hľadiska. Je to film o autách, rýchlych autách, ktorý vodiči sa pohybujú ďaleko za hranicami zákona a väčšinu času počujem ten krásny zvuk benzínu, ktorý priam cítiť. A to je to čím NFS robí filmom lepším ako všetky časti "Rachlo a zešneto". Žiaden Vin Diesel, Tokio či drogová mafia. Proste autá, gang a staré časy res. hodiny strávené za PC pri plnení úloh...

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Užívatelia tu dávajú *** **** a ***** no pýtam sa sám seba, či sme to boli všetci na rovnakom 3D filme?... Kamera absolútne strašná, neprehľadná, zo súbojov som nemal nič len spleť rozmazaných super rýchlych pohybov. Radí sa to medzi akčné horory no skôr mám pocit ako keby šlo o komediálny horor. Komických momentov bolo viac než dosť a krvavých scén bolo menej v SAW ako tu. Herecký potenciál absolútne nevyužitý až na krásne telá. :-)

Pí a jeho život (2012)

Napriek veľmi pútavej a mnou obľúbenej tématike prežitia, čakal som trocha viac. Nejaký ostrejší konflikt, vyššia gradácia. Tak sa to udržiava v rovine ako keby sa jednalo skôr o nejakého bojového psa ako o tigra, aj ta hyena bola viac agresívnejšia. 3D spracovanie dosť úbohé kamera podľa môjho názoru slabá! A mimochodom v 2 časti keď prišla búrka a toho tigra metalo sem a tam v jednom momente sa zvalil na Píčina :) no za predpokladu, že taký dobre živený tiger ma aj cez 250kg si myslím, že aj pri polovici váhy by mal pol tela rozdrveného. Dosť momentov nedomyslených. Herecký výkon bravúrny na "nováčika"

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Je až nepríjemné ako je to silou mocou naťahované len aby to spĺňalo požiadavky. Výprava a efekty úžasné no s hereckým potenciálom je to už úbohejšie!

Nedotknutelní (2011)

Momentálne asi najlepší film, ktorý som za posledné roky videl v kine, absolútne dokonale krásny vo všetkých smeroch

Bouřlivé dny (1990)

Som maniak na závody a rýchlosť čiže tak...

Oheň, led a dynamit (1990)

mal som pár rokov keď som ten film videl po prvý krát keď vyšiel na kazetách a poviem vám bola to pecka! Stále to je pecka a vždy bude!

Barbar Conan (1982)

skvele, úchvatné. Pre mňa jedna z najlepších roly Arnolda, s postavou vyprávača je to veľmi príjemný, hudbou sprevádzaný film 80tých rokov.