TwoFace

Jan Machovec

Česko
#ReleaseTheSnyderCut

• 18.7.2015  15:02

Jeden z nejlepších animáků, co jsem měl čest vidět. Přiznám se, že komiks jsem nečetl, takže jsem tak úplně nevěděl, co mám čekat, ale vyrazilo mi to dech a přikovalo před obrazovku.

• 18.7.2015  15:01

• 1.7.2015  14:50

Takhle má vypadat převedení komiksu do filmové podoby. Nenašel jsem nic, co bych filmu vytkl. Má příjemnou jedno hodinovou stopáž, takže hezky utíká a hlavně nenudí, čehož jsem se trošku bál.

• 28.6.2015  13:37
    Napoleon (TV seriál) (2002)

Skvěle natočené filmy se skvělou výpravou. Velice působivé a zajímavé. Sice se najdou historické nepřesnosti, a film přeskakuje roky jako kdyby to byly dny, ale i přesto můžu Napoleona označit za nejlepší historickou adaptaci, co jsem kdy viděl. Christian Clavier se do charakteru Napoleona naprosto ponořil a je to znát na jeho skvělém výkonu jeho životní role. Sám jsem Napoleonovým obdivovatelem. Člověka, který se z vojáka vlastním úsilím, cílevědomostí a neústupným duchem dostal až na císařský trůn a stal se de facto vládcem celé Evropy.

• 12.6.2015  15:24
    Chaplin (1992)

Příběh muže, který se prakticky z ničeho vypracoval až na samotný vrchol a stal se legendou, kterou lidé milují dodnes. To je Charlie Chaplin. A Robert Downey Jr. v této roli ukázal svůj talent naplno. Vážně jsem si občas nebyl jistý, jestli je na plátně Chaplin nebo Downey, který měl za tuhle roli Oscara bez debat dostat.

• 16.5.2015  23:09

Dokonalý dokument, úžasná animace, vizuální stránka filmu naprosto úchvatná a remixy/covery skladeb All Apologies, Sappy a Smells Like Teen Spirit ještě více dechberoucí. Nejde o dokument o Nirvaně, ale o intimní pohled do Kurtova života. Člověk, který nezná fakta bude pravděpodobně zmaten, protože film je cílen spíše na fanoušky než na široké publikum. Spousta věcí chybí, nebo je vyjádřena jen obrazem. Každopádně na mě film neuvěřitelně emočně zapůsobil. Velice komorní záležitost. Otázkou je, co by na tohle řekl sám Kurt…

• 1.5.2015  11:08
    Interview (2014)

Kdyby se kolem Interview neseběhla taková mediální aféra, tak bych si ho nejspíš ani nevšiml. Zajímavý námět, který by se ale dal zpracovat mnohem lépe. Jako jednorázovka skvělé. Od jisté doby si Katy Perry spojuji s Kim Čong-unem...

• 1.5.2015  10:58

Film, který se neštítí dovést zpočátku banální situace do vypjatého konce a i přes občasnou přehnanost vám stále hlodá v hlavě ta myšlenka, že zase není tak daleko od reality.

• 12.4.2015  22:46

"Now, I'm only gonna say this once, you sons of bitches. Get the hell out of my cave." Parádní akce, zajímavý příběh a Alfred s brokovnicí. Jenom by se Soví tribunál možná dal vyždímat víc.

• 11.4.2015  20:12

Skvělá akce, zajímavý příběh a i na Batmana dost brutální. Skvělý film podle skvělého komiksu, kterými se však neřídí úplně přesně - a to je dobře.

• 6.4.2015  22:00

Byl jsem skeptický k tomu, jak bude fungovat příběh o Batmanovi z pohledu druhé strany. Nic jsem nečekal a byl jsem ohromen. Příběh zasazený do Arkham univerza, skvělá animace, hudba, akce a vtipné hlášky, které mě dostaly.

• 22.3.2015  09:39
    The Graham Norton Show (TV pořad) (2007)

Skvělí hosté, super atmosféra a hromada zábavy. To, že jsou všichni hosté zpovídáni současně dává někdy vzniknout parádním situacím.

• 22.3.2015  09:37
    Conan (TV pořad) (2010)

Conan je pravděpodobně nejvtipnější člověk na světě, Nejlepší talk-show jsou ty s ním. Ať už jde o trollení celebrit nebo o recenzování her, Conan vždycky pobaví. Lituju lidi, co ho neznají (a že jich je!).

• 22.3.2015  09:23
    Top Gear 2010 (TV pořad) (2002)

Clarkson, May a Hammond – tři nejlepší moderátoři na světě v tom nejlepším pořadu na světě. Výhodou Top Gearu je, že na něj můžete koukat i když vás auta moc neberou, protože tady jde o tu show, o britský humor a bezchybný vizuál. Speciály pak patří k tomu nejlepšímu. Byla to nezapomenutelná a neskutečná jízda!

• 22.3.2015  09:15
    Hračky Jamese Maye (TV pořad) (2009)

Přiznejme si to, kdo by nechtěl dům z Lega?

• 21.3.2015  21:23
    Kód Enigmy (2014)

Benedictovi role géniů-podivínů (Sherlock) neuvěřitelně sednou. Jeho vynikající herecký výkon je zkrátka dechberoucí. Film má skvělý styl vyprávění, hudbu a hlavně scénář. Chybí mu však nějaké lepší finální vyvrcholení. Posledních deset minut se mi zdá celkem uspěchaných a rozhodně by pár scén navíc nebylo na škodu. The Imitation Game je přesto jeden z nejlepších filmů roku.

• 28.2.2015  21:54
    Birdman (2014)

Úžasný filmový zážitek! Skutečně. Film je napínavý, se správnou atmosférou a třemi hlavními plusy. Hereckými výkony (Keaton hraje naplno a do role se skutečně vžil - Birdman mu totiž na míru sedí), scénářem, který je skvěle napsaný a zpracovaný, a kamerou, díky které film působí jako jeden dlouhý nepřerušovaný záběr. Velice zajímavá je taky hudba, která se z devadesáti procent skládá ze zvuků bicích. Jsem nadšen! Oscary si film stoprocentně zasloužil. "Nečekané kouzlo lhostejnosti" - tahle fráze se mi líbí...

• 26.2.2015  19:01
    Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)

Skvělý sitcom s úžasným Charliem Sheenem, který prakticky hraje sám sebe a do toho mu skvěle sekundují Alan a Jake. Jeho vyhazov jsem sice nesl nelibě, ale Ashton Kutcher mě hned přesvědčil, že i on je skvělý, ale kvalita dílů s ním se hodně mění. Sheena prostě nikdo nenahradí. Nikdy.

• 14.2.2015  22:34
    Memento (2000)

Naprosto jedinečná záležitost, která mi na konci způsobila menší mindfuck. Řekli byste jsi, že když hned v prvních minutách víte, jak film dopadne, tak už vás žádné zvraty ani překvapit nemůžou. Omyl. Můžou. A překvapí. Memento se může pyšnit spoustou věcí, ale hlavně tím, že je 'originální'. Není totiž film žádný jiný jako tenhle a i kdyby byl, tak dozajista nedosáhne takových kvalit jako právě Memento - film, na kterém si mistr Nolan udělal své jméno.

• 14.2.2015  18:48

Už když jsem viděl trailer, věděl jsem, že Co jsme komu udělali? bude skvělý film. Skvělý originální námět, dobře natočené a s výborným Christianem Clavierem, kterého si naposledy pamatuju z Asterixe - teď je z něj skoro Obelix :D

• 18.1.2015  22:21
    Insomnie (2002)

Skvělá, dějově vypjatá psycho detektivka s excelentním Al Pacinem a Robinem Williamsem. Emočně vypjatý příběh, odehrávající se na pozadí krásné aljašské krajiny, a když si tenhle film ještě pustíte v noci a pokud nemůžete spát - úplně vás to vtáhne.

• 2.1.2015  22:02

Skvěle natočený válečný film, s úžasnou hudbou a napínavými momenty, který se může směle zařadit mezi takové velikány žánru jako jsou Zachraňte vojína Ryana a Černý jestřáb sestřelen.

• 24.12.2014  14:39

Krásný vánoční film a jeden z nejkrásnějších romantických filmů. I když to není zrovna můj žánr, tak tenhle film je pro mě prostě srdcová záležitost. Každý si v něm najde to svoje, dokáže rozesmát i dojmout. Úžasné herecké obsazení je pak příjemným bonusem.

• 20.12.2014  11:41
    Van Helsing (2004)

Film si určitě takovou kritiku nezaslouží. Ano, je plný klišé, předvídatelný a děj není taky bůhvíjak originální. Ale dokázal mě přikovat před obrazovku, protože se mi sakra líbil. Hlavně skvělý badass H.Jackman v hlavní roli, krásná Kate a zatraceně charismatický Dracula jsou na filmu to nejlepší. Určitě pak taky skvělá atmosféra a to, že se film natáčel v Česku. Ideální film u kterého můžete vypnout a jen si ho užívat.

• 17.11.2014  22:49
    Interstellar (2014)

„Love is the one thing we're capable of perceiving that transcends dimensions of time and space.“ Interstellar je naprosto, ale naprosto boží a dokonalý film. Skoro tři hodiny audiovizuální dokonalosti. Nolan opět posunul hranice kinematografie. Úžasná hudba, skvělá výprava, emoce, nečekané zvraty a naprosto epické scény. A konec? Totální mindfuck, kde všechno opět dokonale zapadá.

• 21.10.2014  00:10
    Rocky (1976)

Kultovní klasika. Příběh možná není kdovíjak originální, ale zpracování a poselství filmu je to, co z něj činí skvělý film. Skvělý S. Stallone, kultovní hudba a ikonické scény,... úžasně motivační film.

• 17.10.2014  16:13
    Hudební masakry (TV pořad) (2013)

Jen ať se všichni dozvědí o těch sračkách na české hudební scéně. Z některé "hudby" se mi chtělo zvracet. Jarda Konáš je člověk, který hudbě rozumí a pořad celkově je velmi příjemný.

• 11.10.2014  17:17

Vlastně ani nevím, co napsat. Tenhle film je vlastně hodinu a půl dlouhou nahrávkou Kurtovy, jestli to tak mohu říct, zpovědi. Od jeho dětství, přes jeho dospívání až po dospělost... jeho životní názory, pohled na svět... neuvěřitelně silná a autentická zpověď člověka, který viděl svět jinak než lidi kolem něj. I po dvaceti letech Kurtova smrt stále bolí...

• 6.10.2014  08:51
    Pán času (TV seriál) (2005)

Kultovní klasika s úžasným scénářem. Epické, bláznivé, geniální,...

• 7.9.2014  09:34

Opět stejně skvělé jako jednička. Stejně krvavé, stejně drsné a ještě víc sexy. To je návrat do Města hříchu, který se mi líbil víc než jednička, možná proto, že už jsem byl s postavami sžitý a věděl jsem, co od filmu čekat. Jen bych přidal ještě jednu povídku navíc, oproti prvnímu dílu totiž uteče dvojka mnohem rychleji.