Soaked in Bleach (2015)

Vražda, nebo sebevražda? Už na začátku vám film řekne, že rozhodnutí, pro kterou teorii se přiklonit, je vaše. Neukáže vám prstem a neřekne kdo může za Kurtovu smrt. Jen vám předloží a obhájí si důkazy, které oprávněně vzbuzují spoustu otazníků. Co je však jisté, je, že před jednadvaceti lety policie totálně podělala, co se dalo. Hlavně pak ignorování a zničení klíčových důkazů. Film vás donutí změnit svůj pohled na to, jak se o Kurtově smrti běžně mluví a že Kurt v posledních dnech nebyl takový, jak ho líčí jiné zdroje. Každá mince má však dvě strany, že?

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

Jeden z nejlepších animáků, co jsem měl čest vidět. Přiznám se, že komiks jsem nečetl, takže jsem tak úplně nevěděl, co mám čekat, ale vyrazilo mi to dech a přikovalo před obrazovku.

Batman: Návrat Temného rytíře, část 1. (2012)

Batman Rok jedna (2011)

Takhle má vypadat převedení komiksu do filmové podoby. Nenašel jsem nic, co bych filmu vytkl. Rok jedna je jeden z nejlepších a nejdůležitějších komiksů všech dob, a filmové zpracování dopadlo skvěle.

Napoleon (2002) (seriál)

Skvěle natočené filmy se skvělou výpravou. Velice působivé a zajímavé. Sice se najdou historické nepřesnosti, a film přeskakuje roky jako kdyby to byly dny, ale i přesto můžu Napoleona označit za nejlepší historickou adaptaci, co jsem kdy viděl. Christian Clavier se do charakteru Napoleona naprosto ponořil a je to znát na jeho skvělém výkonu jeho životní role. Sám jsem Napoleonovým obdivovatelem. Člověka, který se z vojáka vlastním úsilím, cílevědomostí, neústupným duchem a inteligencí dostal až na císařský trůn, stal se vládcem půlky Evropy, změnil svět a navždy se zapsal do dějin.

Chaplin (1992)

Perfektní film o příběhu muže, který se prakticky z ničeho vypracoval až na samotný vrchol a stal se legendou, kterou lidé milují dodnes. To, a mnohem víc, je Charlie Chaplin. A Robert Downey Jr. v této roli ukázal svůj talent naplno. Vážně jsem si občas nebyl jistý, jestli je na plátně Chaplin nebo Downey, který měl za tuhle roli Oscara bez debat dostat.

Kurt Cobain: Montage of Heck (2015)

Dokonalý dokument, úžasná animace, vizuální stránka filmu naprosto úchvatná a remixy/covery skladeb All Apologies, Sappy a Smells Like Teen Spirit ještě více dechberoucí. Nejde o dokument o Nirvaně, ale o intimní pohled do Kurtova života. Člověk, který nezná fakta bude pravděpodobně zmaten, protože film je cílen spíše na fanoušky než na široké publikum. Spousta věcí chybí, nebo je vyjádřena jen obrazem. Každopádně na mě film neuvěřitelně emočně zapůsobil. Velice komorní záležitost. Otázkou je, co by na tohle řekl sám Kurt…

Divoké historky (2014)

Film, který se neštítí dovést zpočátku banální situace do vypjatého konce a i přes občasnou přehnanost vám stále hlodá v hlavě ta myšlenka, že zase není tak daleko od reality.

Batman vs. Robin (2015)

"Now, I'm only gonna say this once, you sons of bitches. Get the hell out of my cave." Parádní akce, zajímavý příběh a Alfred s brokovnicí. Jenom by se Soví tribunál možná dal využít více a lépe.

Batmanův syn (2014)

Skvělá akce, zajímavý příběh a na animovaného Batmana i dost brutální. Skvělý film podle skvělého komiksu, kterými se však neřídí úplně přesně.