Vlk z Wall Street (2013)

— Let me tell you something. There's no nobility in poverty. I've been a poor man, and I've been a rich man. And I choose rich every fucking time. — The Wolf of Wall Street je bezpochyby jeden z nejlepších a nejzásadnějších filmů posledních let. O to víc mě překvapilo, že nedostal ani jednoho Oscara, hlavně pak Leonardo DiCaprio za jednu ze svých nejlepších rolí. Svižné tempo skvěle střídá vážné momenty s těmi vtipnými, často naprosto šílenými. Fantastické herecké výkony, bezchybná režie, skvělá kamera, sexy Margot Robbie, a ve středu toho všeho naprosto úžasný Leo DiCaprio v roli morálně pochybného Vlka z Wall Street. Chcete životopisný snímek, komediální drama, sociální kritiku nastavující zrcadlo kapitalismu, závidět boháčům jejich život, rozplývat se nad Margot Robbie, nebo jen sledovat, jak se DiCaprio a Jonah Hill sjíždějí vším možným? Tenhle film má všechno. Natáčet ho musel být neuvěřitelný zážitek, jak pro štáb, tak pro herce.

Stalker (1979)

— The Zone wants to be respected. Otherwise it will punish. — Absolutně úžasné dílo. Atmosféra, dlouhé nepřerušované záběry, emoce, herci. Tenhle film ale není pro všechny a jen málokdo ho plně pochopí; vlastně si myslím, že ho každý pochopí trochu jinak. Je to něco, kde na jeden záběr zíráte bez mrkání několik minut. Skvělé filozofické dílo o honbě za štěstím, za něčím, co ani není jisté, že existuje a o poznání samotné lidské podstaty. Tohle je skutečné umění. Stalker není jen film, je to myšlenka, zamyšlení se nad naší celkovou existencí.

Andaluský pes (1929)

Takhle nějak by vypadala moje představa psychosvěta.

Rivalové (2013)

Životní příběh dvou mužů, kteří byli na závodním okruhu soupeři, ale mimo něj přátelé. Jeden bez druhého by nemohl dosáhnout svojí velikosti a vstoupit do dějin. A povedlo se jim to. Filmu nemám absolutně co vytknout a můžu o něm mluvit jen v superlativech. Filmařsky dokonalé dílo a nejlepší film roku.

Černobylské deníky (2012)

Film měl tak obrovský potenciál, který ovšem ve výsledku zůstal naprosto prázdný. Slabý děj, nejlepší postava z celého filmu (Yuri) zemře hned jako první, Pripyat na kterou tvůrci lákali naprosto neodpovídá realitě (myslím si, že natočit pár scén ve skutečné Pripyati by nebyl zas tak velký problém). Černobylské deníky mohl být bezvadný, děsivý horor, místo toho bylo natočeno něco, co se jen tváří jako skvělý film. Musím ale pochválit dobrou atmosféru (asi největší plus celého filmu), a to, že jde nejspíš o jediný horor odehrávající se v Černobylské Zóně. Nyní doufám, že se jednou dočkáme pořádného hororu natočeného ve skutečném, nebo alespoň věrně ztvárněném prostředí Zóny.

Pád Třetí říše (2004)

Syrová realita konce války a potažmo i Třetí říše je skutečně skvěle ztvárněna a herecké výkony přidávají filmu emoce, které dokáže vyvolat.

Borgiové (2011) (seriál)

— Only God forgives. We're Borgias. We never forgive. — Intriky, lži, korupce, láska. Tvůrci seriálu skvělé zvládli vytvořit atmosféru renesančního Říma a seriál je poutavý od začátku do konce – při některých scénách mi naskočila husí kůže. Ta hudba! Cesare Borgia (moje nejoblíbenější historická postava), stejně jako jeho otec tu jsou ztvárněni naprosto dokonale. Jelikož naprosto miluji historii za času Borgiů, je to můj nejoblíbenější historický seriál. Sice místy značně nepřesný, ale všechny chyby přebíjí úžasná atmosféra. Zrušit ho byla obrovská chyba – to nejlepší se totiž teprve mělo stát...

Indian (2008) (pořad)

Nejlepší pořad o hrách v ČR.

Schindlerův seznam (1993)

Šokující, dojemné a filmařsky dokonalé. Film, který nikoho nemůže nechat chladným. Vzbouzí snad všechny emoce a ukazuje, čeho všeho jsou lidé schopni. Titul skvostu světové kinematografie si Schindlerův seznam stoprocentně zasluhuje.

Pokémon (1997) (seriál)

Seriál, na který budu vždycky vzpomínat. Na tu posedlost kartičkami, samolepkami a různými dalšími předměty. Pro někoho je Pokémon jen blbost, ale pro někoho, kdo s nimi vyrůstal je to srdcová záležitost.