VALL-I (2008)

Dojemný film, ve kterém se sice moc nemluví, zato však nese neuvěřitelně důležité poselství, které se s každým uplynulým rokem stává důležitějším a naléhavějším.

Auta (2006)

Auta jsou klasika plná nezapomenutelných charakterů s parádním soundtrackem, skvělým humorem a špičkovou nadčasovou animací. Auta jsou jeden z nejlepších animáků od Pixaru a jedním z mých nejoblíbenějších animáků vůbec. Pojí se mi k němu totiž nádherná nostalgie. Svět, kde žijí jenom auta se mi jako malému neuvěřitelně líbil. Tomuhle filmu vážně není co vytknout.

Batman vs. Red Hood (2010)

Jeden z nejlepších Batmanovských animáků co jsem viděl. Hlavně díky příběhu, který je naprosto skvělý. Dospělý film, který se nebojí krve ani brutality. Zkrátka Batman jak má být. Jelikož jde o adaptaci dvou z nejslavnějších a nejdůležitějších batmanovských příběhů, neodpustím si srovnání s předlohou. A překvapivě vítězí filmová adaptace. Jak Robinova smrt, tak jeho vzkříšení jsou mnohem lépe, efektivněji a jednodušeji zobrazeny právě ve filmové verzi.

Spider-Man 3 (2007)

Ač tomu zdejší hodnocení nenapovídá, pro mě se jedná o díl, který mě z trilogie asi nejvíc bavil. To, co mi hodně, ale opravdu hodně vadilo, je to, že asi nejatraktivnější záporák Venom tu dostal hodně málo prostoru a vlastně jenom závěrečnou scénu, na jejimž konci to s ním stejně dopadne špatně.

Spider-Man 2 (2004)

Dnes už jde o kultovní klasiku, která celou jednu generaci uvedla do žánru superhrdinských filmů a nastartovala jejich boom o pár let později. Tobey Maguire je pro mě ten nejlepší Spidey. Celý film se nese ve své ikonické atmosféře, kterou podkresluje úžasná hudba. Lepší než díl první, psychika postav je víc rozpracovaná a konec je skvělý.

Spider-Man (2002)

Spider-Man je snímek, kterým superhrdinské filmy po konci 90. let chytily druhý dech. Dnes už jde o kultovní klasiku s hromadou ikonických scén, která celou jednu generaci uvedla do žánru superhrdinských filmů a nastartovala jejich boom o pár let později. Tobey Maguire je pro mě ten nejlepší Spidey. Celý film se nese ve své ikonické atmosféře, kterou podkresluje úžasná hudba.

Batman se vrací (1992)

V prvním filmu Tim Burton oživil legendu a opět Batmana povznesl na výsluní komiksového světa. V pokračování se posunul ještě o level výše a předčil sám sebe. Batman Returns považuji za jeden z nejlepších Burtonových filmů. Michael Keaton je opět skvělým Batmanem i Brucem Waynem. Hlavní hvězdou filmu jsou však záporáci – fantasticky nechutný, ale psychologicky bohatý Penguin v podání skvělého Dannyho DeVita a sexy Catwoman, kterou Michelle Pfeiffer ztvárnila naprosto dokonale. S Keatonovým Batmanem tvoří skvělý pár. Nádherná burtonovská atmosféra zabalená do vánočního hávu dělají z Batman Returns jeden z mých nejoblíbenějších vánočních filmů.

Batman (1989)

Tim Burton oživil legendu a opět Batmana povznesl na výsluní komiksového světa. Film je nádherně stylizovaný a staví hlavně na osmdesátkové burtonovské gotické atmosféře, která sálá už ze samotného soundtracku. Michael Keaton je v roli Batmana i podivínského miliardáře Bruce Waynea naprosto skvělý. Rovněž se zde představuje asi ta nejstylovější verze Batmobilu vůbec. Jediné co filmu musím vytknout je osud Jokera. Zabít hrdinova největšího záporáka hned v prvním filmu je však chyba, které se léta dopouštěli i ostatní komiksové filmy. Burtonův Batman i jeho pokračování jsou nesmrtelné filmy, nesmazatelně zapsané do Batmanova mýtu.

Jurský park (1993)

„Na ničem jsme nešetřili.“ Nezapomenutelný a legendární film, který ovlivnil celou generaci a probudil v dětech i dospělých zájem o dinosaury, který od té doby neutichl. Vizuální efekty jsou skutečně nadčasové a vypadají skvěle i dnes, nezapomenutelnou hudbu Johna Williamse zná každý a ikonické herecké obsazení navždy spojilo herce s jejich postavami. Asi nemá moc cenu porovnávat filmovou adaptaci s knižní předlohou, která je něco úplně jiného, propracovanějšího a temnějšího. Filmová adaptace Jurského parku je i přes několik děsivějších momentů, stále rodinným Spielbergovým filmem. Jurský park je zkrátka film, který zná a viděl snad úplně každý a který se ihned po svém uvedení stal jedním ze symbolů 90. let a definicí hollywoodského velkofilmu.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Co se herních adaptací týče, je pro mě Princ z Persie jednoznačně tou nejlepší. Škoda, že se mu nedostalo většího úspěchu, protože se mi moc líbil. Akční scény jsou skvěle natočené, postavy skvěle napsané a zahrané, a hudba naprosto dokonalá. Film je i přes svou odlišnost věrný předloze, ze které si bere to nejlepší.