• Krátkometrážní

Pán prstenů: Prsteny moci - Oko (2022) (epizoda)

Samozřejmě hrozný, logicky má ten scénář děr až je to absurdní. Moje hodnocení je ale shovívavé, protože jsem si docela zvyk a třeba u linky trpaslíků to fakt připomíná Tolkiena. Jinak celá anabáze s válkou o vesnici, kterou následně smetla sopka Hory osudu, která vlastně nikoho nezabila.. no hrůza. Nejhorší je, že na začátku seriálu jsme tu měli hromadu postav a člověk měl aspoň zvědavost, co jsou zač, teď naprosto přesně víme, že těch pár lidí, chluponohů, elfů a trpaslíků tu bude smrdět ještě x řad. No potěškoště. Nejotravnější postavy jsou Galadriel, Isildur a Teo. Na druhém konci spektra jsou ty celkem sympatické, jako trpaslík, Elrond, když člověk přmhouří oko, nebo černý elf. Nebo Isildurův fotřík. A zbytek je šedý průměr. A co jako maj bejt ty tři zlý sudičky? To si z loru nevybavuju.

Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

Špaténka. Nápad by mohl fungovat parádně. Zlo napříč časem a trilogií jako pocta starým slasherům, zní na papíře dobře. A fungovalo by to, kdyby to bylo natočeno např. ve stylu X. Jenže je to strašně ADHD celý. Režie je utěkaná. Prvních dvacet minut letí jak drak, pak to zase drhne a celý film je tak nekonzistentní. Má to být pro puboše, pro děti nebo pro koho? Jako jediný pozitivum je, že se tam pořád něco děje, ale jinak je to slabota.

Pán prstenů: Prsteny moci - Odchody (2022) (epizoda)

Jako německá TV fantasy na sobotní dopoledne by to bylo na 5 hvězd, takhle je to fakt průser. Možná kdyby se to sestříhalo, bylo by to lepší. Si vezměte, že na délku jsme někde tam, kde končily Dvě Věže, ale srovnatelně s dějem je to nikde. To je prostě špatně. Já chápu,, že se dneska seriály natahují, ale to není přístup, který si tahle látka zaslouží. Je to sranec. Dokoukáme s ženou první řadu a tím to hasne.

Pán prstenů: Prsteny moci - Adar (2022) (epizoda)

Díly 3 - 5 mi hrozně splývají, protože jsou všechny stejně nezáživné a plytké. Sem tam, jedna dvě scény na epizodu, které stojí za to a divák vždycky zpozorní max. když se cituje lore, jinak je to fakt bída.

Morbius (2022)

It´s Morbin Time! Tak tohle nebylo tak špatný, ale internet si holt vybral k trollování zrovna Morbia. Jako zase dobrý to taky není. K naší smůle, jsme doufali, že film bude aspoň tak špatný, až by byl vtipný, ale hlasitě jsme se zasmáli jen u dvou scén (létající Jared v metru a přivolání kočky třesením trusníku). Takže to bylo spíš.. ani nevím, nijaký. Na to, kolik "drama" zápletek tu bylo, tak ani jedna nezpůsobila drama, zájem, prostě nic. Morbius tedy slouží spíše jako kultovní zásoba memů, než samostatný film. Post-titulkové scény jsou ryzí průser. Chudák Michael Keaton, ten má fakt smůlu.

Eternals (2021)

Začnu výčtem pozitiv, protože jich moc není. Líbila se mi moc přítomnost Celestials (ačkoliv byl Tiamut až tragicky odbyt a Arishemova reakce na konci byla taky donebevolající) a celá dvouminutová scéna, kde se představovaly záměry Celestials byla parádní, konečně se dostáváme v Marvelu pořádně do vesmíru a k entitám, což já dost můžu. A jsme už celkem vysoko, za Celestials už tu máme pouze vyloženě abstraktní postavy jako Lord Chaos and Master Order, Infinity a Eternity, Living Tribunal a pak už sám bůh Marvel univerza - One-Above-All (jehož jeden aspekt je dokonce jeden ze Celestials, jménem Fulcrum). Pak se mi líbilo, jak SPOILER*** natáhl ten ind tu malou holku kamenem po hlavě ***KONEC SPOILERU a tím to hasne. Zbytek nuda, cringe, nevtipné vtipy, škoda materiálu. Všechno tu bylo řečeno, ten film je doopravdy nemastný neslaný. Veškeré charaktery působí (oproti tomu na co jsme v MCU zvyklí) jako opravdoví žabaři a ještě navíc jsou stavěni do role velkých vychovatelů lidské rasy, tak to potěš koště. Různé změny národností, ras, pohlaví a orientací mi jako nevadí, třeba ta hluchá Makkari byla dost super, to mi přijde cool a klidně sem s dalšíma "postiženýma" superhrdinama a hercama, ale tady toho bylo moc a na sílu. Hrozně to chtělo být poplatné době, fanouškům a vlastně se ten film snaží být vším a není ničím. Meh. Jo, ale k dalšímu výčtu pozivit patří Pip the Troll, jak se objevil, tak jsem zajásal. Nejen tím, že tu postavu mám vlastně rád, ale že značí velké věci a objevil se dost vtipně, takže super. Přísliby do budoucna jsou fajne, ale současnost bída.

Pavel Dorotka: Vzestup filmaře (2022)

Není tajemstvím, že stěžejním motorem Pavlovy tvorby je zdejší profil na ČSFD. Díky němu je jeho tvorba patřičně oficiální a má tak (v jeho očích) punc opravdovosti a jakési imaginární pseudokonkurenceschopnosti. Některé (ne všechny, ale některé určitě) Pavlovy výdobytky byly vytvořeny jen a pouze za účelem dalšího zářezu na ČSFD, tím jsem si jistý a vlastně to Pavel ani netajil v Superstar či v jaké to byl soutěži naposledy. No a máme tu nový rok 2022 a Pavlovo nutkání ho vede k vydání nového díla, aby se zařadilo do jeho videografie s tímto novým a čerstvým datem. Musel se tedy vytvořit další dokument. Je to recyklace již stokrát viděného archivního materiálu, což je škoda, že Pavel již dlouho stagnuje a doufá, že z toho, co již bylo vytěží ještě nějakou další slávu v budoucnosti.. Nicméně o co jde je tradičně výtečný Šebiho monolog, tentokrát opravdu tlačící na pilu toho, že je Pavel génius a abychom si to už sakra uvědomili. No, pobavilo to, dlouhé to bylo akorát, nedostavil se pocit nesnesitelnosti, takže dávám slabší 2 hvězdy, hlavně tedy za Šebiho. Mistrův rukopis je v monologu samozřejmě znát, ale jako další dokument v řadě nepřináší nic nového a všichni víme, že Pavlovu kariéru zachrání jenom další nový materiál, ještě několik takových recyklací a dojde k opravdu smutnému vyhasnutí naší filmařské hvězdy.

Kdo přežije - Série 41 (2021) (série)

Sračka. SPOILERY Všechno špatně. Posledních pár dílů jsem se bavil tím, že tu byla jakas takás strategie a existovali tu dva silní hráči, kterým bych přál vítězství (Ricardovi jako padouchovi, Xanderovi coby hrdinovi) a vyhrála to Erica, která by si v žádné normální řadě neškrtla. Xander nedostal ani hlas, no to je úplně špatně, i při finálních řečech jsem si myslel, že porota jako ví, že je to super hráč a zaslouží výhru, ale co to jako bylo? Zpolitizované hlasování, nic víc. Celá sezóna je mix mizérie. Agresivní fake woke manifestace, Jeffovy exibice, nesmyslný edit, špatné strategické i fyzické výkony, slabí hráči, vyzdvihování slabých hráčů, žádné pořádné odměny, hromada příšerných twistů a výhod, srdceryvné medailonky. Ze Survivoru zbyla ohlodaná kůstka a na té to celé visí, obávám se, že to dlouho takto nevydrží a další řada neslibuje změnu, spíš podtrhnutí tohohle příšerného směru, kterým se Surv vydal. Opravdu jsem po finále měl nepěknou pachuť na patře a bolí mě to dilema, zda si pustit příští řadu a trpět opět tohle martýrium, či nechat Survivora ve vzpomínkách. Ach jo. Sledoval jsem tu show od premiéry na Nově a to už bude nějakých těch dvacet let a fakt je to nepěkný posun. Vždy jsem se divil Zeckovi, že měl pindy na Surva už někdy okolo 20. řady, ale on měl pravdu a ten úpadek začal už tehdy a teď jsme tak na dně, že to nejde dál.

Sebevražedný oddíl (2021)

Já vím, že jsem asi vadnej, protože mě bavila původní Suicide Squad a vadí mi tahle. Přesto to není můj záměr, asi jsem jenom fakt out, co se týče veřejného mínění. Na nový Sebevražedný oddíl jsem se těšil a o to více mě zklamal. Ten film si přeje být Tarantinovkou, zároveň horrorem a satirickou vtipnou komiksovkou jako Deadpool. Jenže si toho vzal příliš na bedra. Humor je dětinský a opravdu tlačený na pilu a násilí je přepálené, zbytečné. Tam, kde násilí figurovalo např. u Justice League Dark: Apokolips War jako katalyzátor deprese, je tady opravdu jen zbytečný. Takže se dostávám do divnýho rozporu, kdy mi přijde film jako, že je pro děti, ale zároveň bych tohle nikdy svýmu dítěti nepustil. Divný a bizarní, ale ne v tom smyslu v jakým by si snímek přál být. Nevím, možná jsem to nepochopil a nerad bych křivdil, protože potenciál tam byl! Strašně rád jsem viděl některé postavy jako Polka Dot Mana, kterýho si oblíbil můj oblíbenec Grant Morrison, nebo Starra the Conquerora, ale fakt jsem je nechtěl vidět v tomhle filmu. Herci hráli celkem dobře, ale všechno ostatní špatně. Je to pokračování Harleyky, která byla příšerná říznutá s maximální snahou a Deadpoolování. Warner bros jedou dlouhodobě na hromadách koksu a unáhlených rozhodnutích, ale tohle ne. Asi jim to vyšlo v obecné rovině, ale u mě (a manželky) to pohořelo na plné čáře. Škoda, asi mě u DC víc baví vážná nota. Už aby přišel Flashpoint a spláchnul to celý do hajzlu.

Rocco (2016)

It's only smellz!