Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

McGregor a Christensen se v rámci PR k tomuto seriálu zúčastnili společně několika interview, přičemž v jednom z nich se vyjádřili k Lucasovým prequelům, který jsou podle nich nedoceněný. No, já třeba prequely nikdy nepovažoval za špatný filmy, čili zrovna mnou byly doceněný už od začátku, nicméně s ohledem na to, jak negativně byly vnímány dvě dekády nazpět, tak v kontextu dnešní Disney Star Wars éry věřím, že se na ně nejeden "kritik" podívá a řekne si, kéž by dnešní SW tvorba byla alespoň na této úrovni. Až na výjimky totiž Disney opravdu působí dojmem, že nemá tušení, kam tuhle značku směřovat a jak s ní zacházet. Obi-Wan není vyloženě špatný, ale je brutálně nevyrovnaný. Občas jsou k vidění záběry, co působí úchvatně a občas v něm jsou akční scény a pasáže, co naopak vypadají až neuvěřitelně lacině. Scénář sem tam zabrnká na vážnější notu a někdy to i zafunguje, ale pak vždy přijde s nějakou nelogickou kokotinou, která to celý shodí. Hudba celkově vzato taky nepříliš výrazná. 3* není zas tak zlý hodnocení, nicméně jde opravdu o zklamání, protože zrovna zde byl potenciál mnohem větší.

Obr Dobr (2016)

Vizuální obžerství. V tom dobrém slova smyslu. Spielberg s Kamińským vytvořili nádherné pohyblivé obrázky a Williams to tradičně skvěle ozvučil. Bohužel je ta technická dokonalost postavena okolo mizerného scénáře. Možná je problém už v předloze, tu ale neznám. A kratší stopáž by tomu taky neuškodila.

Obušku, z pytle ven! (1955)

Aneb jak dobré srdce a především naivita a šíleně hloupá důvěřivost nakonec vyhrály nad nenažraným, ziskuchtivým a podlým kapitalismem. Ale ta propaganda je jinak ještě poměrně snesitelná a legendární obušek spolu s kultovními písničkami přežije asi všechny generace, dokud bude přežívat i samotný film.

O.C. (2003) (seriál)

O.C. mě svého času hodně bavilo. Respektive jeho první a poté až čtvrtá řada. Druhá a třetí jsou takovou nezáživnou výplní s čím dál otravnější postavou Marissy, jejíž jakože srdceryvný konec jsem uvítal. První řada nabídla spoustu zajímavých zápletek a konfliktů začleňováním sirotka Ryana mezi děcka kalifornské smetánky, poslední série zas byla asi nejzábavnější, z části i díky nové krvi v podobě Autumn Reeser.

Ocelová pěst (2011)

Finální souboj. Soupeř Zeus, mistr všech zápasníků. Plán zhruba takový: v prvním kole dostat nakládačku, zázračně jí ustát a pak po zbytek zápasu do soupeře mlátit za drtivé podpory obecenstva. Nakonec na body těsně prohrát. _____ A já se ptám: šlo vůbec Rockyho vykrást ještě víc? V rámci posledního Atomova souboje určitě ne. Jinak je to zábavnou formou podaná přehlídka žánrových klišé, díky svižnému tempu a sympatickým hercům (Wolverine a Tauriel) však velmi stravitelná. A komu se náhodou stane, že mu sedne i otcovská zápletka, může si Real Steel zamilovat.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Kdyby měly komentáře sloužit k výpisu geniálních hlášek, psaní komentáře k Okresnímu přeboru by muselo zabrat snad několik dní. Realita pralesních soutěží je zde vyvedena do extrému, je to ale ku prospěchu komičnosti seriálu, jenž v tomto ohledu nemá v současné české produkci konkurenci.

Okresní přebor - Konvoj (2010) (epizoda)

Veď mě dál, cesto má. Geniálních dílů je v Okresním přeboru celá řada, právě Konvoj je však tím, který mám já osobně nejradši a u kterého se nejvíc lámu smíchy. Paradoxně to je zároveň jeden ze dvou dílů, co nerežíroval Prušinovský, nýbrž Kohák. Psojedy neexistujou!

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Fotbal, ten ho nezabíjí. Fotbal je totiž to jediné, co ho ještě drží při životě. Geniální Krobot, jinak je to na úrovni horších dílů seriálu (čili stále velmi dobré).

Oliver Twist (2005)

Adaptace Dickensova románu potřebovala nutně osekat, jinak by ten film musel být tak na 4 hodiny. Některé zápletky a v závěru knihy objevené a objasněné souvislosti tak musí jít stranou. Polanski vytvořil zjednodušenou verzi příběhu, ale zachoval základní rysy a některé scény si poupravil tak, aby alespoň trochu připomínaly ty knižní (viz vloupání nebo Sikesova smrt).

Ona (2013)

Moje druhá ČSFD projekce. Připomnělo mi to jednu knihu, kterou jsem nedávno četl a to Zpěv drozda od Waltera Tevise. Ne že by v těch dvou příbězích byla nějaká podobnost, ale Zpěv drozda ve mě zanechal antipatie vůči "příliš inteligentním technologiím", což ve výsledku tomuhle dílku spíš uškodilo.