Válečnice (2022)

Musím říct, že film je dobře natočený. Proč dávám 3 hvězdičky? Za spoustu faktografických nesmyslů, kterých je film plný a za to, že mě ničím nepřekvapil. Děj je naprosto předvídatelný a tisíckrát obehraný.

Hádkovi (2022)

Nemohu si pomoci, líbilo se mi to. Zasmál jsem se.

Prezidentka (2022)

Romantický film...  pro TV. Ale komedie opravdu ne, to by Havlík musel sehnat Curtise, aby napsal scénář. Zbytečně slabé s těmito herci.

Kdyby radši hořelo (2022)

Hezké intelektuální cvičení, jak se vysmát hloupým lidem, jen pro diváky, kteří se pak navzájem s autory plácají po zádech. Byl bych ale raději,  kdyby podobná témata byla natočena třeba stylem  Vejdělka, aby formou lidem bližšího humoru donesla tu informaci tam, kde by přinesla nějaký užitek, tzn.  že lidé zmítající se pod tíhou pro ně zneklidňujících informací,  by se jim mohli zasmát. Pro mě film zachraňují  skvělé herecké výkony a to je málo, protože ostatním jen zapadne mezi filmy podobné. Hudba se mi fakt nelíbila.

Ženy a život (2022)

Česká komedie z kategorie, pojďte, vyděláme nějaké peníze . Takových se točí  každý rok několik a jsou to jen takové hloupé nosiče reklamy. Většinou mají plytký děj , slabé herecké výkony, hloupá klišé a druhý den nevíte,  o čem byly. V Ženy a život k tomu přibývá debilní název, Kohák a Lounová.  Ale...ale to je potřeba říct,  několikrát jsem se zasmál,  tím se tato komedie ve své kategorii dostala do lehkého nadprůměru.

Seveřan (2022)

Asi mám radši spletité příběhy. Tohle byl jednoduchý předvídatelný děj okořeněný severským folklorním souborem písní a tanců a psychoanalýzou. Délka filmu, jak už je v poslední době zvykem, přetažená. Střihači a režiséři by potřebovali trochu zahlušit.

Proměna (2022)

Pixar?  To snad ne? Aha,  tak teď už jen Disney...

Zlato (2022)

Konečně po loňském roce zase jeden film s normální délkou. Situace v kinech není obvyklá a tak se loňské filmy v běžných kinech vyznačovaly nadměrnou délkou (kromě českých, dětských a hororů). Film s normální stopáží tak příjemně překvapí. Plusem je vizuální stránka, herecké výkony. Trochu slabší je scénář, protože děj je docela průhledný a hlavní hrdina hodně hloupý.  Nakonec kvůli té délce 4 hvězdy.

C'mon C'mon (2021)

Pro mě asi ničím přínosný film. Mám 2 syny ve své péči, takže ten svět hledání cesty k dítěti a snahy to nepodělat znám. Phoenix hraje dobře,  ale není to nic převratného.  To , že je film černobílý,  pokládám za zbytečné. Hlavni postavy : Johnny - celkem normální starý mládenec, synovec Jesse - rozmazlený splátek, kterému nedokáže nikdo říct,  že nemá kamarády, protože se chová divně  a za jeho chováním zřetelně není žádná genialita a na druhou stranu mu nikdo z dospělých nedokáže být skutečnou oporou,  matka Jesseho a sestra Johnnyho - žena, která nepochopila, že jaký si to udělá, takový to má,  neustále si na něco stěžuje,  většinou na věci,  jejichž je sama příčinou. Mj.treba, že se syn chová divně,  když se před ním ona neustále chová divně.

Princezna D. (2021)

V půlce filmu jsem už začínal mít taky tendence k sebepoškozování.  Za tu hudbu bych autora nakopal,  ale evidentně to bylo na přání režiséra, který má zřejmě dojem, že lidé milují psychotické chování ( a to vlastně všech postav) na plátně.  Nejmenší sál multikina s 12 diváky v pátek večer je odpovědí.