Náhradníci (2009)

Výborný a skvěle natočený sci-fi. Dávám 9/10.

Nenarození (2009)

Nenarození je jedním větším déja vu pro fanouška duchařin a horroru Ring obzvlášť. Je to víceméně standard ve svém subžánru a tím pádem taky zklamání po tak vynikajících prvních obrázcích a traileru. Je to lepší než americký Ring, což ale zase neznamená, že by šlo o nadprůměr. Nesmíte od něj očekávat mnoho, a čím méně jste podobných filmů viděli, tím víc se vám Nenarození bude líbit. Lekačky fungují, napětí už tak moc ne, ale přesto je ve filmu něco zajímavého, díky čemu docela stojí za to, se na něj podívat.

Nezvratný osud 4 (2009)

Stejné jako předchozí díly. Ne tak brutální a dobré jako dvojka.

Pád do tmy 2 (2009)

No, tedy, tímhle pokračováním jsem velice zklamán. Naprosto zbytečný druhý díl, který často nedává moc velký smysl a po stránce strašidelnosti je to bohužel takové, jak se dalo čekat - velmi slabé. Od podprůměru to zachraňuje fakt, že dějová kostra není úplně nejhorší - hrálo se tu dost na jistotu, a taky docela slušné gore, které tedy v původním a perfektním Descentu hrálo pramalou roli. Občas tu byly světlé momenty, třeba scéna ve vodě, houpající se mrtvola ze stropu, nalezení první mrtvoly... To nejlepší na dvojce je vlastně to, že se dozvíme, jak to vypadá v jeskyni po konci Descentu. Možná bych dal o bod víc, nebýt dosti levného a hloupého závěru. 5/10

Pach krve 3 (2009)

Trojka Wrong Turnu mě vyloženě překvapila, především v tom, že nejde o hovadinu s přemírou krve, odpadáváním končetin a herectvím na úrovni porno filmu (jak se nám snaží namluvit úvod, který tam beztak je jen pro aklimatizaci po zhlédnutí dvojky). Wrong Turn 3 je slasher, který má atmosféru a děj, jenž dává smysl. Je pěkně krvavý, občas nudný, ale v některých částech dost zábavný a tohle všechno myslím stačí na to, abyste si ho měli sehnat. Není to tak dobré, jako originál Wrong Turn, fandy ale potěší a o to jde, řekl bych, v případě trojek asi nejvíce.

Případ číslo 39 (2009)

Ač je onen "zvrat" divákovi jasný už vcelku brzo ve filmu, tak nějak zvlášť na něm nestojí a to je fajn. Case 39 je slušně zrežírovaný film o antikristovi, a faktem je, že takových (nadprůměrných kousků) v tomto subžánru moc není. Sympatický byl méně hollywoodský přístup a celkově ušel i nápad.

Saw 6 (2009)

4/5

Spiknutí: Echelon (2009)

Slušná a zábavná podívaná na páteční večer, a to i přes přítomnost několika logických děr.

Star Trek (2009)

Není to nejlepší díl, není to ani mainstreamově nejpřístupnější Star Trek, jak se všude píše. Tím je First Contact. Jedenáctka od J.J. Abramse - už jen tohle jméno přitáhne řadu neortodoxních fandů ST do kin - je určitě jedním z lepších dílů filmové série. Dobré je, že se od standardní Star Trek podívané moc neodlišuje a jediné, co je na něm nové je to, že funguje jako přehledný úvod pro nové fandy Star treku, což u Insurrection a Nemesis, které byly převážně pro trek fany, platilo spíš naopak. Takže shrnuto jde o velmi slušný nový začátek, který není nijak vyloženě úžasný, ani dechberoucí, jako v případě Prvního kontaktu, nicméně očekávání naplnil.