Mučedníci (2008)

Z celkového hlediska působivá a "trýznivá" podívaná na úrovni Haute Tension a Inside. Úchylností s přehledem strčí do kapsy velkou část moderní produkce, bezchybný ale bohužel není a čekal jsem, vzhledem k nadšeným reakcím, o trochu více šokující podívanou (vyjma konce, který jako by vypadl z tábora smrti v čínském Nankingu). K první polovině nemám výtek, v druhé by se našla víc než jedna. Nicméně i s nimi je Martyrs hodně silný film, na který není lehké se dívat. Avšak co se týče výsledného dojmu, u mě vítězí Inside.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Od třetí Mumie se mi dostalo asi tak tolik, co jsem od filmu očekával - sto minut mindless zábavy s povedenými triky, spoustou akce a porcí humoru. Neseděli mi tak úplně Yettiové, ale když měl Indiana Jones mimozemšťany, tak vlastně proč ne... 7/10

Neznámí vetřelci (2008)

Zábavná lehce béčková podívaná, na kterou rozhodně stojí za to se podívat. Skvělý námět, příjemné prostředí obchoďáku, trojdimenzionální postavy, C-Note z Prison Breaku, slušný scénář... nemůžu si stěžovat. Filmy jako Alien Raiders by měly vznikat častěji.

Oko dravce (2008)

Na film na jednu podívanou to z hlediska zábavy dost ujde, a to podstatně víc než stylově ne moc vzdálené Wanted. Jenže... nemůžu si pomoct, ale jako divák, který vyrůstal na poctivých akčních sci-fi mi děj Eagle Eye nemůže přijít jinačí než jako přitažený za vlasy. Což by ale vůbec nevadilo, kdyby to nestálo na realističnosti a kdyby měl film dobrého režiséra s vlastním stylem a charismatického hlavního hrdinu. Děj je sice nepředvídatelný, ale bohužel má spoustu už dříve někde jinde viděných scén (nemluvě o inspiracích jako Total Recall, 2001, 13: Game of Death, ad.).

Rallye smrti (2008)

Slušné béčko, kterému vévodí videoklipovitý styl z prostředí ne úplně normálních závodů. Pro: béčková atmosféra, sbírání zbraní (známé z Rollcage, Mashed), divák může vypnout mozek. Proti: málo mrtvých, málo bizarní, sterilní styl, málo krvavý předfilm od F. Renče, slabší herci.

Saw 5 (2008)

Slušný díl, avšak kvalit těch předchozích nedosahuje. Viděl bych to tak na tři hvězdy.

Scourge (2008)

O kapku horrorovejsi verze serialu Hvezdna brana prevedena do celovecerniho formatu. Obyvatele neznameho americkeho mestecka jsou pod utokem chobotnickoveho monstra, ktere ma hlad a jedinou formou jeji obzivy je obycejna lednicka - clovek slouzi jako nekolikahodinovy hostitel. Po par hodinach si Scourge najde dalsi obet, pricemz ta minula umira za hrozivych podminek. Docela uchazejici podivana s hlavnimi postavami, kterym slo fandit. Neni to nic, co by tu jeste nebylo, ale je z toho poznat, ze to nebylo tocene "jen pro rychly vydelek". Nenudil jsem se u toho.

Speed Racer (2008)

Je jasné, že je to film mířený na dětské publikum, a tak přemýšlím jestli by se mi to líbilo, kdybych na tom byl v takových devadesátých letech. Ale asi bych na to měl stejný názor, jako teď, tedy "nemastné, neslané, vypadá to jako počítačová hra a trvá to o hodinu déle, než by mělo". Z pohledu filmové vědy ale bezpochyby geniální počin.

Star Wars: Klonové války (2008)

Klonové války vypadají jako počítačová hra, mají jednoduché dialogy a novou postavu, která jakoby vypadla z nějakého dětského seriálu - tahle negativa ale vcelku lehce zašlapuje zábavnost snímku a strhující děj - něco, o čem se může prvním dvěma dílům hraných Hvězdných válek jen zdát. 7/10