Temný případ - Série 1 (2014) (série)

Jedna z nejlepších seriálových sérií všech dob, dorovnávající kvalit filmů jako je Sedm a Mlčení jehňátek. Must see.

Útěk z vězení - Série 1 (2005) (série)

Toho času byly ke stažení dva dobré seriály. Tohle byl jeden z nich. Nabízel lepší podívanou než leccos v kině. Dodnes dobrý. Ostatní série nicméně nemá cenu zmiňovat. Mělo to pokračovat nebo se zakončit úplně jinak, škoda.

Medvěd - Systém (2022) (epizoda)

Na poměry seriálové tvorby rozhodně netradičně nespeedovaný nástup, který spolehlivě přišpendlil a splnil, to co pilot splnit má - nalákal na další díly, rozmotávání zápletky i na sympatické postavy. Jednoznačně palec hore. V tak frenetickém taktu umí stříhat a udržet linku málokdo.

Amarcord (1973)

Moje chyba. Přistupoval jsem k tomu více jako k produktu nejrůznějších žebříčků nejlepších filmů všech dob než jako k nepoznanému klenotu. Možná se mi poštěstí dát si to ještě někdy v klidu na plátně nebo velké obrazovce a užiju si to maximálně i s tím vším, co ten filmu sděluje mezi řádky i s tím způsobem, jakým to sděluje. Očekávání bylo nereálné, splnit to taky. Co všechno to ovlivnilo nechám na filmové školy, se mnou to nehnulo, ale v budoucnu se Fellinimu samozřejmě nevyhnu, protože nejsem ignorant (domnívám se :) Pokud nebudu chtít relaxovat u primitivnější zábavy, což se mi klidně může s Mission Impossible a spol stát. Život je o prioritách, že.

Čínská čtvrť (1974)

Jestli Chinatown něco potřebuje, tak filmové plátno, klid a důvěru diváka, že za ty dvě hodiny dostane perfektní detektivku. Možná jsem to měl vidět před dvaceti lety. A chybí mi kontext v hitorii noir filmů. Takže hodnocení je od diváka z roku 2023, který už viděl hromadu filmů, které se na Chinatownu naučily. Nasnímané je to krásně. Zahrané excelentně. Scénář (s vědomím, že je ceněný, takže jsem ovlivněn) se opravdu krásně valí a je učebnicí udržování pozornosti - furt se něco děje a to přitom v tempu pomalého jazzu, plynule, hezky, baví, zejména Nicholsonovo sebevědomí. Rozuzlení se mnou nijak nezahýbalo, ale hlavu a patu to jasně dávalo. Kdyby se někdo ptal, doporučil bych ne všemi deseti, ale osmi určitě.

Lakers: Vzestup dynastie - The New World (2023) (epizoda)

Každý další díl je na státní svátek :) Kombinace basketbalu, byznysu a Adriena Brodyho s Johnem C. Reillym a úderným scénářem, co víc si přát :)

Dívka na koštěti (1971)

Klasika českého filmu. Odzbrojující Vorlíčkova imaginace a schopnost dělat triky bez CGI, na které se nezapomíná.