Poté, co Earvin odhalí svůj názor na Westheada, dá Bussovi ultimátum a rozřešení nechává na Westovi a Patovi. (HBO Max)

William_

Už dlouhou dobu byla v této řadě postava Pata Rileyho docela v ústraní, ale v této epizodě si Adrien Brody krade každou scénu pro sebe, především ten nasranej projev v šatně před zápasem. Neskutečně kvalitní herec, kterému tato role sedla jak prdel na hrnec. Ale i zbytek epizody a ostatní postavy jedou na emoční vlně. Rozhovor mezi Bussem a Kareemem na kolečkových bruslích byl taky krásně zpracovaný. Nejlepší epizoda - vím že to píšu u každého dílu, ale nemůžu si pomoct. ()

geklon

Pro tento seriál mám od začátku ty nejtvrdší měřítka. Trošku si za to tvůrci můžou sami. Jejich věhlas, casting, téma, způsob vyprávění. Všechno nasvědčuje těm nejvyšším ambicím a jak víme často to dopadá jak Kareemovův kotník v pátém zápase finálové série se Sixers.  První sérka měla výhodu momentu překvapení, ta druhá už mě jen tak neobloudí. Eskalace do její půlky byla z velké časti mnou dost silně skenována a byť jen nepatrný úpadek na intenzitě vyprávění, či scénaristické plácání do nikam, vedlo ke srážce na dokonalosti. Už poslední díl jasně naznačil, že druhý a třetí díl jaksi stavěli nosné pilíře abychom mohli vidět to co čtyřka načala a pětka definitivně potvrdila. HBO má nový megahit. Minimálně u nás na palubovce. ()