Loki - Lamentis (2021) (epizoda)

Mě to prostě nějak nebaví. Jo, v tomhle díle je víc akce, ale když si to vemu jako celek, za ty tři epizody jsme se téměř nikam nepohnuli. Ani mi to nepřijde už moc zajímavé. Krom toho asi úplně nemám rád, jak z Lokiho během pár dní, kdy se dostal z New Yorku do TVA, udělali komickou postavu. V Avengers měl své momenty akce-vtip, bylo to nenucené, tady z něj dělají ale úplně tu samou karikaturu jako u Thora, kdy se od vypracovaného a docela i chápajícího a ne tak úplně dementního Boha (Thor 1) stala během pár filmů vtipná postavička, u které to místy zachází až na hranici trapnosti (IW, Ragnarok). Je to dobrá výplň volného času, to jo, ale zatím mi to žádný extra prožitek nedává.

Lucifer - Série 5 (2020) (série)

Mně už to asi prostě neba. První půlka byla docela fajn, ale když se k tomu přičte ta druhá, je to katastrofa. Mám pocit, že se ty postavy vůbec nevyvíjejí, furt se motají v kruhu, každou epizodu mají na stejnou věc jiný názor a je to prostě už strašně vyčerpávající. 16 epizod? Vážně to bylo potřeba? Čtvrtá série jela svižně z toho důvodu, že měla jen 10 epizod, bylo to fajn, supr. Ale tohle je prostě už jen nastavovaná kaše.

Země nomádů (2020)

Na tuto dobu až přespříliš depresivní film. Fakt bych takto nechtěl skončit, a to normálně nomádství a cestování obdivuji. Upřímně ani nevím, co se film snažil říct. 50%.

Lucifer (2016) (seriál)

První série je super, druhá začíná trochu vařit z vody a třetí vaří z vody hodně - ukazuje se, že přesun na Netflix dodal seriálu zase tu potřebnou šťávu, 26 epizod je vážně moc, už to chytalo prvky telenovely. Edit po seste serce: Natahovana kase. Snizeno na 60%.

Palm Springs (2020)

Dobrá letní jednohubka, ale nic víc. :) Milioti je ale furt kost, takže se na to pěkně dívá.

Proč? 13x proto - Série 4 (2020) (série)

Je to prostě nuda, nuda, nuda. To, co se tam mělo podle traileru a finále minulé sérky řešit, se tam neřeší skoro vůbec, z Claye je pořádnej psychouš, kdy sledujeme co pět minut, jak někomu lže, jak mumlá, jak se vzteká, jak brečí, celé je to prostě už natahovaný a únavný jako prase. Krom toho, jsem jedinej, koho FAKT sere, jak se z poloviny týpků v seriálu stávají z ničeho nic gayové? Co to má do hajzlu bejt? Chápu, 21. století, LGBT jede na nejvyšší pecky, ale je to OTRAVNÝ! Mělo to skončit druhou, max. třetí řadou, toto je už prostě moc vaření z vody. Jsem rád, že to je poslední série.

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Nevím no. Na to, jaký hype kolem toho byl, tak se mi zdá, že to byly jen dvě hodiny kecání o hovně. Jako nostalgický výlet ok, ale dost mi tam chyběly nějaké vedlejší příběhové linky - Skinny Pete, Marie, vyšetřování. Nenudil jsem se, ale obešel bych se bez toho. 70%.

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

No, jak jsem ze začátku byl ze seriálu nadšený, tak na konci první série to už na můj vkus bylo až moc zamotané. Taky jsem zjistil, že dvě hlavní postavy kecaj každej díl jedno a to samé a začíná mě to dost otravovat. Jinač řemeslně zpracováno dobře, k tomu dobré poukázání na to, jak dokáže být středoškolský život krutý. Zatím 4 hvězdy, ale to jen pro to, že jsem zvědavý, jak to dál bude pokračovat... EDIT: po 4. sérii snižuju na tři, protože je to prostě už sračka :) 60%.

Všechno nejhorší 2 (2019)

Má to víc děr jak ementál, ale svým vlastním a hloupým způsobem to funguje a dokáže vás to i na těch 100 minut zabavit. Popcornovka jak vyšitá, nečekal jsem od toho nic, tudíž zklamán nejsem. O chlup horší než jednička, ale i tak to vydělá a svoji cílovku to najde. 65%.

Trabantem Hedvábnou stezkou (2009)

Jde poznat, že šlo o jejich první misi, kdy se více soustředili na mluvení o památkách, než o trabantovi, což podle mě zajímá víc lidí. I z filmařské stránky to není na takové úrovni jako zbylé díly, ale hej - dobrý adventure document. 60%.