• Pohádka

Největší showman (2017)

Vypadá to, že zítra jdu do kina znovu. A pozítří! A popozítří! A v jednom kuse poslouchám soundtrack a budu první ve frontě na DVD! ... asi takhle nějak se mi to líbilo...

7 životů (2017)

Po dlouhé době filmová zkušenost v kině, ne jen doma s láhví vína. Když pomineme kopající puberťáky do sedaček a žrouty chroustající Nachos všude kolem (kdo tohle vymyslel, zasloužil by pověsit za koule do průvanu), se nám to, co se odehrávalo na plátně, opravdu líbilo. Sedm rolí, všechny stejné, a přece jen všechny jiné. Nenudila jsem se díky velkým zvratům ani chviličku a celé dvě hodiny jsem seděla jako přikovaná. I slzička ukápla. Ženská, no...

Až po uši (2014) (seriál)

Opravdu se mi začínají líbit počiny HBO. Nebo jen stárnu, těžko říct. Ale po výborné Terapii mi přišel pod ruku seriál Až po uši a jsem nadšená! Zábavné, neohrané, koukatelné a dokonce i ta úvodní znělka se mi zaryla pod kůži. Čvančarová je číča a touto rolí překvapila a Polívková opravdu baví.

Riverdale (2017) (seriál)

Příšernost pro puberťáky. Otravná hudba o třech tónech, nesympatičtí herci (proč jsou všichni zrzaví?), stupidní dialogy o ničem a příběh naprosto nezáživný. Nevím, co jsem čekala, ale z tohoto mohl být třídílný seriál a nic by se nestalo. Třináct dílů je na pubertální řečičky o vztazích trošku moc. Nic pro mě.

Příchozí (2016)

Mám být upřímná? Ještě se mi nestalo, že bych chtěla odejít z kina ve čtvrtině filmu. A někteří to udělali, jen asi bohužel nejsou na ČSFD, jinak si to neumím vysvětlit. Samé bláboly, hlavní hrdinka pořád jen vzdychá a omdlívá. S nějakou vyvolenou profesorkou a expertkou na jazyky, co zachrání lidstvo a vidí do budoucnosti, jen si to musí uvědomit pomocí mimozemšťanů, co vlastně chtějí naši pomoc, to na mě prosím už nikdy nezkoušejte. Stačilo. Hvězdička za Amy, kterou mám ráda jako herečku (jen ne tady).

Gilmorova děvčata: Rok v životě (2016) (seriál)

Jak tady čtu ty komentáře, tak mi přijde, že mi na Netflixu asi nechali jen ty nepovedené vystřižené scény. Já bych nemohla být více zklamaná, než jsem. První dva díly, které si ani nepamatujete, že jste viděli a kde se řeší jen a pouze Richard, jsou vyloženě o ničem. Potom se přesunete do léta, kde celou hodinu a půl řeší muzikál a zpívá vám tam herečka, kterou někteří z nás znají z jiných seriálů, takže si nejste jistí, na co se to vůbec díváte a proč sakra, když je to taková nehorázná příšernost. Co se mi líbilo, tak ten poslední, čtvrtý, díl. Ten byl dobrým zakončením. Nechat jen ten, tak je to upřímně mnohem lepší. Akorát se k němu musíte překousat příšernou nudou a hororovými scénami z Across the Universe wannabe.

Pád (2013) (seriál)

Naprosto perfektní mrazivý thriller. Jamie i Gillian hráli s tak kamennou tváří, že jsem opravdu nevěděla, co se v seriálu bude dít a co si myslet. Třetí série je ze začátku o ničem, dokud si neuvědomíte, že jste do samého brilantního ukončení sledovali zrození samotného vraha. Tleskám.

Soudkyně Barbara (2015) (pořad) odpad!

Na tohle se tedy nejde dívat ani z nudy. Příběhy, nad kterými zůstává rozum stát, a naprosto příšerní "herci", které jinde nikdo nechtěl. Proč asi?

Pomáda: Živě (2016) (TV film)

31.1.2016 - 3 hodiny sledování stanice FOX a jejich remaku jednoho z nejoblíbenějších muzikálů všech dob. Živě! Originál samozřejmě bude vždy jen jeden, ale tohle nebylo vůbec špatné. Běhání herců ze stage na stage, převlékání během pár sekund, slibné pěvecké výkony, výborná choreografie. Casting na jedničku, alespoň co se mého názoru týče. Nejlepší výkon jednoznačně Vanessa Hudgens, jejíž vokály nezklamaly ani po tom, co jí jen pár hodin před živým vysíláním umřel táta. Všechna čest!

Room (2015)

Velice silné drama s úžasnými hereckými výkony. Knihu jsem bohužel nečetla, tím pádem na mne film měl opravdu veliký dopad. Při scéně útěku mi srdce bušilo jako splašené a za dvě hodiny emočního vypětí jsem uronila nejednu slzu. Co mi lámalo srdce, byl pohled nevinných dětských očí vypravěče Jacka na pokoj, jež pro něj znamenal domov, místo bezpečí a de facto střed celého vesmíru. O malém "Jackovi" jako herci ještě jistě hodně uslyšíme.