• Krátkometrážní

Na střeše (2019)

Ruska je nám k ničemu. (2,5*)

Ono (2022)

Komornější (skříňovější, ha-ha) variace na epickou Nachtmahr. Holčička/y top, ale aby na konci zůstaly dejchat dvě zrůdy, kterým přál každý zdravě názorově ukotvený jedinec zdech už od prvních vteřin, to nemožno za(okrouhlovat na) 4*.

Eliška a Damián - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Polštář trapnosti mohl kupodivu zůstat nerozkousán, jelikož celé osazenstvo si je víceméně vědomo, v jakém materiálu na chlastací hru to vystupuje. Akorát že skoro. Vlastně mi je jí skoro líto, málokomu se povede být bolestně nesnesitelný v libovolné životní poloze. sad-smetana-notre-dame.jpg

Sabata (1969)

Promítání na Otrlákovi by bylo za 4*.

Šimon a Matouš (1975)

Kacířský komentář: Už odmalička mi tahle dvojice byla sympatičtější než ta "pravá" (která je samozřejmě <3forever atd.). Žádný dementní Tom & Jerry hoňky, ale rovnocenní partneři - možná hloupější a mrtvější co do vtipu, ale zas s živějšíma očima i chudákem padouchem Morganem.

Osobní život díry (2020)

Snad poprvý není nesympatický film, ale tvůrci. Už jen to, že říkaj ďoura místo díra, mě irituje. Jak kdyby to natočil intoš výkvět Okouna před 20 lety, co dá psovi jméno Krém. Přitom by možná jen stačilo zavřít díra do huby.

Časové pásmo bylo změněno