EastWicka

Wicka z Eastwicka

Jamajka

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 25.5.2020  01:56

S filmy Kena Loache můžete mít spoustu problémů, jedno jim ale nelze upřít: silný sociální náboj. A upřímně míněnou péči o spravedlnost. Tady je na paškálu drsný trh s lacinou pracovní silou na britských ostrovech.

• 25.5.2020  00:32
    Skandál po anglicku (TV seriál) (2018)

A ty si ho zastřelíš sám? Ano.

• 15.5.2020  00:34

Duhová laskonka se čtyřlístkem něžně poprášená LSD.

• 8.5.2020  01:56

Francouzský venkov se pro bio naivky z velkoměst mohl ze záhadných důvodů stát synonymem pro idylu a ráj na zemi... my, starých kriminálek znalí, ovšem víme své.

• 8.5.2020  01:16
    Marnie (1964)

Tihle Hitchcockovi chlapíci z Marnie a Vertiga zacházejí s objekty svého zájmu jako s pokusnými zviřátky. Tak třeba tady: Connery Marnie pozoruje, odhaduje, děsně ji chce - a jakmile má pocit, že ji dostal (do kouta), jen si s ní pobaveně pohazuje a snaží se přijít té její fascinující záhadě na kloub čím dál nevybíravějšími způsoby... V roce '64 letech to byl jistě thriller jako břitva, dnešnímu divákovi je rozuzlení jasné dlouho dopředu. O to více času mi tedy zbylo na fandění verzi z alternativního vesmíru, v němž Marnie Bonda ve finále kuchla a zmizela i s jeho šrajtoflí v dál. By si to zasloužil, parchant sadistická.

• 8.5.2020  01:08
    Spoušť (2005)

Dvě dorostenky z lepší čtvrti chtěly do gangu. Přišlo jim to jako dobrý nápad - s partou latinos totiž měla být větší zábava, než s těma uchama ze třídy... Neprošly.

• 8.5.2020  01:06
    Smrt ve tmě (2016)

Nikdy, opakuji, nikdy, nepodceňuj nevidomé seniory, frajírku libovej!

• 7.5.2020  00:25
    Přízrak (TV film) (1987)

Tak tahle nic moc inscenace (potajmu zhlédnutá při přespávání u příbuzenstva) tedy může za noční můry z mého dětství? Ta slizká ruka, co se vynoří nad hladinu, chytne mě za krk a stáhne do hlubiny? Vlastně do kašny... No to je jedno... musím to zpracovat.

• 6.5.2020  00:21
    Bazén (1969)

Když vám u vily v Saint-Tropez horký mořský vánek čechrá drdol a vy si jen tu a tam skočíte zchladit rozpálené tělo do bazénu nebo k Alainu Delonovi, může vám to po pár týdnech přijít až tak nějak lenivě nudné... A pak se věci zaručeně zkomplikují.

• 6.5.2020  00:11

"Bóže, roboti cestují v čase a zametají po sobě stopy! Já to věděl!" Hehe. Genisys je taková terminátoří telenovela. Zábavná a svižná, ovšem atmoška, osudovost i to mrazivé poselství zůstávají i nadále na bedrech úžasného Soudného dne.

• 5.5.2020  01:51

Nesmlouvavě, nepříjemně věcná a velmi působivá sonda, která v člověku zanechá pocit bezútěšnosti, ale i pokory. A pro nepamětníky i okénko do šedých barev reality socialistického zdravotnictví.

• 1.5.2020  03:19
    1917 (2019)

Mendes dokáže člověka dostat na římsu, ale i trefit tu tenkou linii na pomezí několika protichůdných pocitů. Tenhle běh předpeklím 1. světové války je hororem i srdceryvným poselstvím pravnoučatům mladíků, kteří tehdy přežili. Napříč generacemi, které v posledním století vedly své vlastní zničující boje. Scéna, kdy vojáček v naprostém tichu stane v kulisách hořícího města, je poctou němým expresionistickým filmům a nesmírně silným momentem. Bezčasí.

• 1.5.2020  02:38

Mrazivé, bez planých nadějí, z hlediska rodičovských pudů i sebezáchovy opravdu třaskavá nálož. Nejpodnětnější věc na téma výchovy narušeného dítěte, jakou jsem zatím na velkém plátně viděla.

• 28.4.2020  22:57

Skvělej mafiánskej film pro všechny milovníky mafiánskejch filmů, Itálie i soudních dramat. Skoro až dokument, se špetkou magického realismu a slušnou dávkou adrenalinu. Loni ve Varech byl IL TRADITORE fakt úlovek, nenechte si to ujít.

• 28.4.2020  22:48
    Santiniho jazyk (TV film) (2011)

Celou dobu jsem měla pocit, že si jen pár českých herců střihlo roli v jednom z těch béčkových francouzských seriálů, co se vezly na módní Brownovské vlně. Je tu to nejhorší, co může onen specifický podžánr nabídnout: s vážnou tváří vyslovované banality na téma mystérií, života a smrti, krásná dvojčata (hodná ochranitelka /pošahaná, ale geniální vražednice), vostrá černá holka, která nakonec není, jaká se zdá, fešný hrdina, co se tváří ustaraně a postupně si to se všemi třemi rozdá... Škoda. Švehlíka miluju, Strachovy filmy téměř bezvýhradně také, ale tohle bude ona výjimka potvrzující pravidlo. Obě hvězdičky patří Santiniho nádherné architektuře.

• 10.3.2020  00:51
    Reportér (2012)

Nečekaně zvrhlá fata morgána z toxických výparů nad floridskými močály. Zpočátku vypadá jako noirová kriminálka, ale pak se rozvine ve fascinující, oplzle zábavnou záležitost plnou šílených lidí, animálních pudů, rozkladu a zmaru. Aneb: cesta na dno, Joe z bážin a vulgární Nicole Kidman (no ano). Mě to teda dostalo.

• 8.3.2020  22:45

Epizoda 2. u mě má bod navíc, protože její zásadní scény uchovávají pro budoucí generace dnes již bývalý chomutovský bazén. Místo nádherných plaveckých vzpomínek mého dětství, architektonický skvost plný světla, s výhledem na park a restaurací, kam nás babička brávala na pohár - a odkud se dalo shůry sledovat dění ve všech drahách... Díky prohnilému vedení města byl bazén zavřen, zchátral a místo jeho rekonstrukce vznikl další hnusný, zbytečný, tunelářský objekt. Ale to jen tak na okraj... Jinak, celkem napínavý díl. Zrádci se začínají vybarvovat.

• 2.3.2020  01:48

V ponurých dánských luzích a fjordech, kde i ty ryby mají permanentní depku, i ptáčci jarabáčci se tváří jako na funuse, psychopati jsou obzvláště úchylní a smutek se vsakuje do zásob pitné vody s každou krůpějí deště, to mají detektivové věru těžké. A křesťanské dětičky ještě těžší. No, vlastně i ti psychopati... A taky dánští princové... Hmmm...

• 1.3.2020  02:38

Mohlo by se to jmenovat: "Nikdy, opakuji, nikdy nepodceňuj seniory, frajírku libovej".

• 1.3.2020  02:19
    Švadlena (2015)

Nenechte se mýlit. Tohle je ta nejdrsnější australská revenge story od dob Proposition!

• 1.3.2020  01:38

Něco mezi Bláznivou střelou, extra ošklivým Pasolinim a domácím videem, kde si maminka, tatínek a jejich kamarádi hrajou na pana doktora a vedou u toho dialogy typu... Linda: I can't merry you. The man I marry has to have a nine-inch cock. Wilbur: Just four inches from happiness! :D A to je ta nejzábavnější část. Navíc psychedelický soundtrack úúúúplně nad vším, ach můj bože.

• 28.2.2020  22:14

Bludné kouzlo koloniální Šanghaje, v čase zamrzlý hotel plný zákoutí podobajících se těm z Černého vigvamu, zločin a nádherně retro Marion coby modrá Lady Dior. To vše v 15 Lynchovských minutách.

• 28.2.2020  21:57
    #martyisdead (TV seriál) (2019)

Tenhle napínavý a chytrý webseriálek je tím nejlepším, co jsem zatím na téma kyberšikany viděla (tedy, vedle Disconnect, kde ale nejde o ústřední linii). Možná je edukativnější pro rodiče, než pro děti... Mrkněte na to.

• 27.2.2020  23:49
    Saulův syn (2015)

Brutální, beze špetky sentimentu, jako den u sonderkommanda.

• 16.2.2020  02:36
    Nový papež (TV seriál) (2020)

Druhá série je stejně halucinogenně pošahaná, drzá a boží jako ta první. Papež Malkovich, renesanční fresky, neonové noční dýzy v klášteře, paleolitická venuše, lodičky Sharon Stone a Marilyn Manson, teroristi, zázraky, úžasnej soundtrack a dokonale, dokonale vycizelované vizuální orgie.

• 16.2.2020  01:35
    Malé ženy (2019)

"Je-li hlavní postavou dívka, pak se musí na konci příběhu vdát. Nebo zemřít... Věřte mi, pokud bude na konci starou pannou, tak si to nikdo nekoupí."

• 5.2.2020  01:00
    Transdarinka (2015)

Napínavá, hormonálně nevyrovnaná jízda v závěsu za jistou Sin-Dee, co právě zjistila, že ji její pasák a snoubenec podvádí. Aneb "já mám přeci taky pí.u, když si ho sroluju!".

• 26.1.2020  22:44

Co to kouříš?Já nekouřim...já dejchám... :) Kokosy jsou možná nejrozkošnější z těch nevinných klasických 90-tkových komedií.

• 9.1.2020  12:49
    Amundsen (2019)

Nejde o klasický "životopis průkopníka" - na to je do filmu propašováno příliš mnoho diverzantských témat. A právě ta jsou nejzajímavější. Tedy, vedle úžasné výpravy, díky níž uvidíte i verneovský přelet severního pólu ve vzducholodi... Jak často jsou osobnosti, které dosáhnou prvenství v něčem pro lidstvo zásadním, vlastně sobečtí sociopati? A jaká je role těch, kdo jim dělají zázemí? PS: Cizinci zabloudivší do českých kin musí při projekci Amundsena kroutit hlavou, páč sál propuká v smích v naprosto nevhodných momentech, třeba, když se jedí psi, nebo když se dojde na pól... ;)

• 30.12.2019  01:22

Skvělá pohádka, ošklivému princi navzdory. Její hororové výchovné prvky mě jako malou dost děsily a jako velkou zase děsně baví... Vězte, milé děti, že ne každý oslizlý stařík je kouzelný a leckdy z čiré zášti rád pomůže mlaďochovi do hrobu. A když vám vaše láska říká, abyste jejího bývalého nechali hnít přikovaného ve sklepě, tak ji sakra poslechněte! No, a navíc ten charismatický Mrakomor Radoslava Brzobohatého... Myslím, že právě jemu vděčím za svou slabost pro inteligentní záporáky. PS: Taky vám v té scéně z dvojky Pána Prstenů, kde se představuje ten divnej elfí generál s rozevlátou hřívou, automaticky naskakuje: "Já jsem Měsíčník..."?

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18