Švadlena (2015)

Nenechte se mýlit. Tohle je ta nejdrsnější australská revenge story od dob Proposition!

Hluboké hrdlo (1972)

Něco mezi Bláznivou střelou, extra ošklivým Pasolinim a domácím videem, kde si maminka, tatínek a jejich kamarádi hrajou na pana doktora a vedou u toho dialogy typu... Linda: I can't merry you. The man I marry has to have a nine-inch cock. Wilbur: Just four inches from happiness! :D A to je ta nejzábavnější část. Navíc psychedelický soundtrack úúúúplně nad vším, ach můj bože.

Lady Blue Shanghai (2010)

Bludné kouzlo koloniální Šanghaje, v čase zamrzlý hotel plný zákoutí podobajících se těm z Černého vigvamu, zločin a nádherně retro Marion coby modrá Lady Dior. To vše v 15 Lynchovských minutách.

#martyisdead (2019) (seriál)

Tenhle napínavý a chytrý webseriálek je tím nejlepším, co jsem zatím na téma kyberšikany viděla (tedy, vedle Disconnect, kde ale nejde o ústřední linii). Možná je edukativnější pro rodiče, než pro děti... Mrkněte na to.

Saulův syn (2015)

Brutální, beze špetky sentimentu, jako den u sonderkommanda.

Nový papež (2020) (seriál)

Druhá série je stejně halucinogenně pošahaná, drzá a boží jako ta první. Papež Malkovich, renesanční fresky, neonové noční dýzy v klášteře, paleolitická venuše, lodičky Sharon Stone a Marilyn Manson, teroristi, zázraky, úžasnej soundtrack a dokonale, dokonale vycizelované vizuální orgie.

Malé ženy (2019)

"Je-li hlavní postavou dívka, pak se musí na konci příběhu vdát. Nebo zemřít... Věřte mi, pokud bude na konci starou pannou, tak si to nikdo nekoupí."

Transdarinka (2015)

Napínavá, hormonálně nevyrovnaná jízda v závěsu za jistou Sin-Dee, co právě zjistila, že ji její pasák a snoubenec podvádí. Aneb "já mám přeci taky pí.u, když si ho sroluju!".

Kokosy na sněhu (1993)

Co to kouříš?Já nekouřim...já dejchám... :) Kokosy jsou možná nejrozkošnější z těch nevinných klasických devadesátkových komedií.

Amundsen (2019)

Nejde o klasický "životopis průkopníka" - na to je do filmu propašováno příliš mnoho diverzantských témat. A právě ta jsou nejzajímavější. Tedy, vedle úžasné výpravy, díky níž uvidíte i verneovský přelet severního pólu ve vzducholodi... Jak často jsou osobnosti, které dosáhnou prvenství v něčem pro lidstvo zásadním, vlastně sobečtí sociopati? A jaká je role těch, kdo jim dělají zázemí? PS: Cizinci zabloudivší do českých kin musí při projekci Amundsena kroutit hlavou, páč sál propuká v smích v naprosto nevhodných momentech, třeba, když se jedí psi, nebo když se dojde na pól... ;)