Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Herci jsou skvělí, vtipy povedené a vizuální stránka filmu nádherná. Přesto nevím, proč to na mě celé působilo tak nějak... divně, ne přímo nezáživně, ale nemohl bych to nikomu doporučit, protože by si daná osoba nejspíš myslela, že jsem magor či co. Hádám, že jsem nebyl cílovka, ale čas od času je dobrý se na takovýhle filmy podívat, protože jsou prostě jiný, což může, ale i nemusí být pokaždé plus. Zkrátka solidní jednohubka.

Gangsteři (2010)

Akční scény rozklepanou kamerou či chaotickým střihem akčnější neuděláte. Bolí z toho oči a z bolení očí začne bolet hlava. Ale kromě zprasený kamery a střihu nemám výtky. Pohodovej akční výplach se sympatickými herci, kteří svoje party odehráli adekvátně, nač si stěžovat.

Ptáci (1963)

Ze začátku zamilovaný příběh, ke konci boj o přežití. Hlavní nepřítel - ptáci. Na svou dobu řekl bych až dokonalé speciální triky, které přijdou v určitých chvílích i velmi věrohodné. Dobrý taky je, že do hlavní ženské role Hitchcock obsadil krásnou herečku s roztomilým hlasem a nádhernýma očima. V některých momentech je sice vidět silné přehrávání ze strany herců (třeba hysterická ženská v kavárně... i když je toho víc), ale dá se to překousnout a filmu to na kvalitě nijak zvlášť neubírá.

Casino Jack (2010)

Bylo zajímavý sledovat, jak jde celý ten proces do háje a všichni si pomalu začínají srát do trenek. Přestože jsem pár věcem dost čistě neporozuměl (druhá projekce to snad napraví), tak mě stejně pohltil výtečný styl vyprávění. Všechny rozhovory tu ale probíhají moc rychle, takže je zapotřebí být připraven na velmi rychlé titulky nebo umět výborně anglicky. Ostatně je docela i těžké tenhle film zařadit do nějakého žánru. Životopisný určitě, ale co ostatní... Drama? Žádné dramatické scény. Komedie? Ano, párkrát se sice zasmějete (třeba rozhovor Spacey-Lovitz po telefonu), ale spíš jen v první půlce, protože v druhé polovině už to taková prdel zas není a chvílemi z některých momentů běhá i mráz po zádech. ___ Po druhé projekci zvyšuji hodnocení, protože přeci jen je to opravdu vydařený film a taky jsem už pochopil některé věci, které mi po prvním zhlédnutí nebyli zcela jasné, plus jsem pochopil ještě některé Spaceyho filmové reference.

Nezastavitelný (2010)

Ono to uteče jako voda, protože jakmile se ten vlak rozjede, napětí ve vás začne houstnout a vy si po většinu času budete jen hryzat nehty nedočkavostí na konec s otázkou ,,Tak jak to teda dopadne?!". Musím říct, že Scottovi patří veliké uznání. Nejen, že jde vidět, že se ve vlacích opravdu vyzná. On i ví jak vyrovnat poměr realističnosti a otřepaných klišé, tak aby fungovaly přesvědčivě v celých 90 minutách. Navíc, herci hrají dobře a pochválit se musí hlavně kamera, která byla během celé té nekontrolovatelné jízdy úplně klidná a přehledná. Ani se moc nechce věřit, že se tohle opravdu stalo.

Vánoční koleda (2009)

To už se mi víc líbil Zemeckisův předešlý vánoční počin. Tady musí mít člověk nejspíš pevnou vůli, aby to dokoukal celé až do konce. Nejvíce mě ale štvalo, že chvilka z filmu se odehrává v naprostém tichu, kde postavy skoro až šeptají a pak se najednou rozjede takovej nehoráznej hluk, který je totálně k nesnesení, že skoro až vyvolává migrénu. A takhle jede celý film cik-cak. ___ Po dekádě jsem si to teď zkoukl znovu a oceňuji to daleko víc než jako teenage pako. (2023)

Grinch (2000)

Pro Jima Carreyho úžasná role. Jako vždy jen zmateně pohazuje končetinami a plácá samé řečičky (párkrát zaperlí nějakou fakt vkusnou hláškou). Na Howarda sice trošičku slabší, ale přeci jen jde vidět, že má i mírný cit pro vánoční pohádky.

Polární expres (2004)

Tom Hanks je výbornej i jako animovaná postava.

Rolničky, kam se podíváš (1996)

Párkrát jsem se od srdce zasmál, ale když už jsem si v hlavě utvářel verdikt 'docela fajn komedie', tak přišlo naprosto křečovitých a naprosto stupidních závěrečných dvacet minut, které se skoro nedaly ani dokoukat. Arnie je fajn herec, ale ne v komediích. Sice je vidět, že se snaží opravdu hodně, ale v mých očích mu to prostě nejde.

13 (2010)

Je velmi neobvyklé dělat remake po pěti letech od původního filmu a navíc od stejného režiséra, ale ono se to povedlo. Přestože tu máme tolik známých hereckých tváří jako Stathama, Rourka, Winstona, Shannona (pár frází a přesto výborná role!) nebo dokonce i zbytečného 50 Centa, tak tady vyhrává stoprocentně Sam Riley, vcelku neznámý herec, který má před sebou určitě ještě dlouhou kariéru. Film si buduje atmosféru hlavně na napětí, které vládne, když celá hra začíná. Nebýt posledních kolabujících dvaceti minut, dal bych plný počet. Konec je sice zajímavě vyfintěný, ale už pomalinku ztrácel dech.