Sociální síť (2010)

Tohle prostě není ten Fincher, jak ho všichni známe, ale pořád je to TEN režisér, který točí TY filmy, které ať se týkají jakéhokoli tématu, nás vždy doslova uzemní. Precizně zrežírované, výborně zahrané (hlavně teda Eisenberg, u kterého bych to viděl aspoň na tu nominačku), dobře zvolená netradiční hudba a dokonale pojaté vysvětlování příběhu i za pomoci flashbacků.

Saw 3D (2010)

Oslavit nebo obrečet konec téhle brutální série? Tak trochu obojí.

Odpočítávání (2010)

V momentě, kdy Jackson vytáhne nářadíčko a začíná se pouštět do Sheena, je o zábavu (a ještě větší napětí) postaráno. Nemám nic proti filmům, kde se vyskytuje násilí a brutalita. Teda do jisté míry. A tenhle bych řekl, že byl tak akorát na míře. Jackson jako ten "zlý" se zdál úplně klidný na to jaké věci Sheenovi prováděl (taky bych si to chtěl někdy vyzkoušet). Za to Carrie-Anne Moss byla ta lehce hysterická, která vše chtěla řešit cestou bez násilí, ale tím by asi ze Sheena moc informací nedostala. No a Sheen jako ten třetí byl vynikající terorista. Celkově film funguje dost solidně, občas některé pasáže začnou pokulhávat, ale to se dá přežít. Navíc je pro mne Unthinkable dost originální, protože filmy s tímto (nebo podobným) námětem jsem zatím ještě neviděl nebo si je nepamatuji.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Ano, je to opravdu kult. Nejen proto jakým stylem je to celé natočené, ale hlavně tím, jak se Pulp Fiction stále drží v originálním obraze, nehledě na to jak už je starý. Tímhle filmem dal Tarantino hodně režisérům inspiraci, jak točit ty správné krimi-komedie, říznuté černým humorem, který tady funguje úplně u všech postav. Ani se vlastně nedá říct, která postava by měla působit nejlépe. Každý dostal dostatečně velký prostor, aby ukázal co v něm je (dokonce i takový Walken s povídáním o historii hodinek Butchovo táty).

Komando (1985)

Pokud je člověk ve správný náladě na ryzí osmdesátkový akční výplach, tak Komando je snad ta nejlepší možnost. Nenáročná podívaná, která je tak tupá, že ji nejde nemilovat. Vidět tohle v kině, kdybych byl v době premiéry už na světě, by byl zážitek jako kráva.

Hulk (2003)

Ang Lee si s tímhle komiksovým "zelenáčem" poradil náhodou dobře. Dokonalou šťávu dodává hlavně tím, že v jednom obraze naskládá až čtyři záběry na čtyři různé věci, takže si připadáte jak v pohyblivém komiksu, kde jen otáčíte na další stránky. Umí si poradit i co se týče vizuální stránky - proměna v Hulka je prostě úžasná. Chemie mezi hlavními představiteli funguje také perfektně. Hlavně je ale důležité, že jsem se po dobu celých sto třiceti minut vůbec nenudil a to je důkaz, že má Hulk cosi do sebe. Hudba je od prvních minut naprosto brilantní!

Rain Man (1988)

Myslím, že ode dneška budu mít Hoffmana navždy vrytého v paměti jen jako Rain Mana, protože myslím, že tento výkon už ničím přebít nemůže. Jeho neustálé pohupování, jedení párátky a to jeho roztomilé ,,O-ou"... to vše bylo prostě mimořádné. Navíc jeho výtečně zahrané hysterické scény byly taky fascinující. K tomu mu ještě skvěle sekundoval Cruise, ještě jako ucho s jehož ,,Son of a bitch!", které mě upřímně hlasitě rozesmálo. Tady to s hodnocením nejde jinak, Rain Man je prostě nádhernej snímek a konec to jen potvrzuje.

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Pozoruhodný životopisný snímek o starém chlapíkovi, který věděl, že lidé s ukrutnými bolestmi už tu být nechtějí. Ale někteří odpůrci eutanazie ho za to nenáviděli. Proč? Protože to byli jen vypatlaní fanatici, proto.

Red (2010)

Je možný, aby byl trailer lepší než film samotný? Asi jo, ale neměl jsem si od toho tolik slibovat. Těšil jsem se na akční komedii a dostal jsem jen nic neuchvacující šaškárnu, ve které se promítne možná pár dobrých scén, ale jinak jako celek stojí Red pěkně za prd.

Osvícení (1980)

První setkání s Kubrickem a mám pocit, že to lépe dopadnout ani nemohlo. Za celou dobu jsem se bál byť se jen podrbat na hlavě, protože taková husina co mi nabíhala (a hlavně teda v poslední půl hodině), to se nedá snad ani popsat. Za svůj život jsem viděl hodně hororů, ale tenhle, kde stačily jen záběry na prázdné hotelové chodby a místnosti za pomoci strašidelný hudby, mě dostal nejvíc. Navíc Nicholsonův psycho výkon bych zařadil k jedním z jeho nejlepších vůbec. Jak už jsem zmínil poslední půl hodinu, tak při té jsem byl fakt totálně napjatej, jak se tohle všecko nakonec vyvrbí. Za brilantní scény považuju ,,dobívání se do koupelny za pomoci sekery" a obě ,,návštěvy bludiště". ___ Po přečtení Kingovy knihy a druhé projekci nechávám hodnocení stejné, protože je to pořád stejně dobrý film i přesto, že má oproti knize některé velmi razantní změny. Třeba Kubrickovo zakončení filmu, které sice není špatné, ale já osobně bych spíš ve filmu radši viděl Kingovo zakončení. A další škoda je, že se do filmu nestačili vtlačit některé pasáže, které byli v knize zajímavé, ale to by taky ten film mohl mít i pět hodin, že...