Banditi (2001)

Pomerne mila komedie, ktera je tim povedenejsi, cim lepe vite, co od toho filmu mate cekat. S kazdym dalsim shlednutim lepsi a lepsi.

Barbar Conan (1982)

Krasny staroveky svet, v nemz se lide prosadi pouze silou a krutosti. Howard byl pravym otcem fantasy a Stone s Miliusem mu hrde scenaristicky sekunduji. Vynikajici hudba jen dokresluje atmosferu vikingskych baji, ktere byly predlohou. U Croma zajimalo by me, co by se stalo, kdyby se tito barbari dostali mezi slicne elfy, detske hobity a zmekcile skrety Tolkienova sveta.

Batman začíná (2005)

Jedna z nejlepsich komiksovych adaptaci, velmi sikovne zarazenych do realneho prostredi. Christian Bale pusobi v mnoha svych filmech podobne, ale dokaze zahrat. Mym oblibencem je postava mentora Henriho Ducarda Liama Neesona. Christopher Nolan je vynikajici reziser a kdyz ma k ruce takhle vynikajici herce pro vsechny postavy, ktere jsou na platne dele nez minutu, nemuze to mit chybu. Mozna jednu malou, bitky telo na telo jsou nasnimany prilis jankovite, tem by mensi odstup kamery jen pridal. Film naprosto presne vystihuje psychologii Bruce Wanea ("...nebyla to tvoje chyba, ze ti zabili rodice. Byla to chyba tveho otce..."). Myslim , ze Frank Miller nemuze byt spokojenejsi.

Battle Royale (2000)

Velmi povedena satira. Ucitel Kitano je na svoji vychovu radne hrdy. Totalni reality show. Tri hvezdy za ucitele Beata Takeshiho a jedna navic za slecnu Mitsuko a jeji stoicky postoj a pilny pristup.

Battle Royale II: Requiem (2003)

Slaboucky odvar prvniho dilu. Jako by to natocil american aby to bylo co nejjaponstejsi.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Vynikajici serial. Navzdory faktu, ze jde o sci-fi jsou tu postavy a jejich chovani a postoje zachyceny az nepekne realisticky. Boj o moc, chamtivost, nenavist, xenofobie a spousta dalsich milych lidskych vlastnosti, vyplouvajici na povrch v extremnich situacich, nam ukazuje jak jsme na tom, jako civilizace doopravdy s pokrytectvim a odvahou. Ze vsech vynikajicich postav vyberu pouze moje oblibence a to soucet tech nejlepsich a nejhorsich lidskych vlastnosti. Za odvahu a silu Kara Trace Katee Sackhoffove a za slabost a zbabelost, o neco zabavnejsi, Dr. Gaius Baltar Jamese Callise. Skvele prostredi, vyborne zpracovani a bezchybna hudba a zvukova slozka, tesim se na treti radu.

Battlestar Galactica (2003) (TV film)

Klasicky pilot pri kterem jsou uz videt hlavni technicke i scenaristicke kvality serialu. Seznamujeme se se vsemi herci s pozdejsi dulezitosti a rozehrava se tu hra na paranoiu v hledani cyklonu mezi posadkou flotily. Starbuckova mlati plukovnika Tighe, Dr. Baltar zjistuje pravdu o sve uloze v Cylonskem planu, Chief soulozi s Valerii, o niz se dozvime na konci velke tajemstvi. Vnikajici uvod k vynikajicimu serialu.

Ben Hur (1959)

Zajimavy, ale rychle starnouci film, podruhe jsem to uz nedokoukal. Takova krestanska agitka.

Bestiář (2007)

Velmi povedeny cesky film s tak krasne vyladenymi a propracovanymi postavami, jako uz dlouho ne. Danica Jurcova je krasna a okata, nekdy roztrzita a jindy k zblazneni roztomila a s hlasem Andey Elsnerove dokonala hrdinka. Na cem vsak film stoji, jsou muzske charaktery z nichz nejvyraznejsi by mel byt Karel Roden, ktereho jsem ovsem za posledni rok nevidel v ceskem filmu hrat jinou postavu nez tady, snad jen s minimalnimi rozdily a ktereho zadupe do koberce fenomenalni vykon Marka Vasuta, jako ministra Dobreho. Jak ten clovek vystihnul miru nadsazky a humoru a dokaze pronest vety, ktere si vsichni muzi mysli natolik nadnesene, ze se jasne dostal do prvni ceske herecke ligy. Cameo Miroslava Etzlera je na povazenou, jenom me udivilo, ze se za tu minutu, co ve filmu ma, dostal az na plakat. Krystof Hadek a Tomas Matonoha vytezili svoje role a s bravurou dokazali zahrat, co se po nich chtelo. Diky Irene Pavlaskove za takhle povedeny film.

Billy Elliot (2000)

Nikdy bych nepredpokladal, ze se mi bude takhle libit film, v nemz da hlavni hrdina prednost baletu pred boxem. V originalnim zneni o padesat procent lepsi.