Jak nežít svůj život (2007) (seriál)

Do priemeru sriál sťahuje fakt, že niektoré časti divák len "prežijeô aby si užil tie dalšie, ktoré sú naopak skvelé a britsky netypické. Cítim z toho závan IT crowd (asi aj nejakého herca som postrehol) a to mi sedí. hlavný hrdina je naozaj ...(hocaké neslušné slovo) a napriek tomu Vám ho je občas ľúto. 2. seria oveľa lepšia ako 1., myslím, že ak spravia 3 bude to skvelé.

Interview (2014)

Film, ktorý mňa dostal v prvom rade svojou odvahou vyjadriť sa k takejto téme. Seth Rogen robí filmy, pri ktorých nepadíám smiechom pri každej scéne, ale vtipnosť vyplýva z istých kontrastov a pre mňa je jedným z naj moderných komikov, ktorý ešte bude mať čo povedať.

Dřív než půjdu spát (2014)

Výborný žáner v takmer dokonalom podaní. Presne môj šálok kávy. Nika skvelá, scénar dostatočne zamotaný. Herecky obstojné, hudba krásna a pekne to odsýpa. Som veľmi potešený, že aj také veci sa ešte točia. Mierne sklamanie je jediné sentimentálny záver, ale predsa len logický. Ťažko predstaviteľná diagnoza a ešte menej predstaviteľný život.

Smrtelné lži (2012)

Gere konečne začína nachádzať role čo ho bavia a snaží sa vymaniť z pozície dobrého chlapčeka. Toto je pre mňa jeden z jeho naj výkonov. Byť si film nedrží napätie celý čas rovnako aj to samotné kolísanie má význam. Záver možno nie jednoznačný ale pre mňa uspokojujúci a vlastne aj hlboký. Ano aj takto môže taká situácia dopadnúť, aj ked sa nám to nepáči. ROTH asko vždy skvelý a v role,ktorá mu sadne.

Lucy (2014)

Matrix je mŕtvy. Luc v najlepšej forme. Ano oželel by som dokonca aj celú akčnú zložku a film by sa mi páčil, Ano uznávam (a že o mozgu niečo viem) že väčšina načrtnutých teorii je blbosť, ale práve tieto vznešené sny o ľudskej mysli ma bavili najviac. Luc ako režisér dosiahol autoritu že si môže dovoliť čokoľvek a mne doplnkové zábery ämožno pre niekoho zbytočná otrava) veľmi učarovali. Kašlem na realitstické filmy o živote, čo v divákovi spúšťajú len úzkosť a smútok z ľudí a ľudstva, ale film, ktorý končí vetou (drobný spoil) "dávam Vám zmysel života" je proste moderná rozprávka. Pre mňa jasných 5 a kto ide riešiť vedeckú stránku či logiku deja je u mňa.....málo umelecky citlivý divák.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Výborne. Možno nadhodnocujem pretože toto je moje prvé japonské anime a nemám s čím porovnať, ale animácia, dej, ironickosť toho boha smrti je proste veľmi chytľavé a ja si toto určite pozriem do konca. Čo sa zatiaľ pri žiadnej japonskej produkcii nestalo. ...len prosím nezverejňujte moje meno nech ho Kira nezapíše do...

Extraterrestrial (2014)

Veľmi podcenené. Asi páni znalci čakajú dokonalé novátorstvo v každom filme. A čo čakáte od záveru fimu takéhoto žánru fakt nechápem. šak scifi o UFO jasné že to museli zapichnúť do stratena. Mňa dielko príjemne pobavilo a užil som si aj pobyt u mimošov aj romantickú vsuvku. Herci mohli byť aj lepší, ale zas ma ich umenie nijak neurážalo. Efekty boli v rámci rozpočtu obstojné. Dej (napr. šerif a jeho viera) mal aj nápady. Asi ho 5 trochu nadhodnotím, ale beriem si to ako povinnosť aby film nebol nízkym percentom odsúdený na nezáujem divákov, ktorý si môžu v rámci žánru prísť na svoje. Ja podobné rád uvítam zas a znova.

The Possession of Michael King (2014)

Možno mojou náladou, možno duchovným rozpoložením, ale filmu dávam 5 aj keď si po technickej stránke nezaslúži, ale dokázal to čo už dlhé roky žiaden horor. Dokázal ma vydesiť. Netvrdím, že zafunguje u ostatných rovnako. Netvrdím, že Vás herecky či efektovo presvedčí. Netvrdím, že uveríte v démonov, ak sa však správne naladíte prinesie stiesnenú atmosféru do Vašich domovov. Prosím ľudia neskúšajte to čo on....

Chata v horách (2012)

Máte radi horory? Akého druhu? všetkých? toto budete milovať! Efekty, postavy, a ten záver, proste všetko super. Prosím čím viac takých filmov. Už nech spravia 2 (áno myslím to vážne)

Attonitas (2012)

Paráda tlieskam páni a dámy. Na slovenský rozpočet (myslím že veľký nebol) skvelá práca, ak sa budú robiť podobné a in=é projekty prosím oslovte ma a chcem sa podieľať aspoň na scénari. Ano uznávam stredná sekcia je trošku natiahnutá, ale pointa za to stojí. Hrecké výkony sú skvelé. Tá "hra" s kamerami je napriem tomu, ako sa môže javiť takýto nápad už prepoužívaný, skvelá. Ke porovnám so slovenskými veľkofilmami do ktorých sa naozaj investuje nabojím sa nadhodnotiť na 5. Len tak dalej.