Blood River (2009)

ricci.s **** vystihuje moj pohľad, dik

Necronomicon (1993)

Klasika spracovnaá na tú dobu lepšie než by som čakal, aj ekd masky vyzerajú ako masky, tak poetickosť Lovescraftovskej atmosféry potiahne celý film. Napriek istej jednoduchosti efektov (adekvátna dobe) niektoré pasáže zhadzuje, aj tak film dokaázal trochu podesiť a to som teda vôbec nečakal. Hudobná stránka je krásna, a veľmi ma potešilo (sidzej správne) že Danile Licht mal motív , ktorý tak famozme orzpracoval v dexterovi vymyslený už v 1993.

Futurologický kongres (2013)

Ako veľký fanúšik Lema a všetkého čo spravil som na spracovanie tohto diela vyslovene tešil. Od začiatku mi bol ojasné, že niečo také ako otrocký prepis knihy ani nie je možné a bol som nadšený, celé poňatie hlavnej postavy, úvod zdanlivo ani nesúvisiaci s dejom knihy, a emotívnosť tlačiaca mi slzy do očí po celý čas, technické spracovanie viac ako nápadité a nikdy nie "smiešne" ako by sa dalo čakť, a herecké výkony hodné takéhoto silného príbehu, tématicky aj spracovaním ide však o dosť špecifický film, pre veľmi úzky okruh fanúšikov intelektuálnych filmov. Pre mňa Kult !

Kapitán Phillips (2013)

Film pri ktorom som ani nevedel ako rýchlo zbehol, napriek tomu že patrí k tý m s dlhšou časovou stopážou. Práca kamery, strihu, dokonalých hereckých výkonov a úžasnej hudby (pri ktorej som nemohol nespomínať na farcry1) udáva šialené a napínavé tempo, ktoré v historii filmu niet k čomu prirovnať, režisér vystrúha napínavú scénu aj z vykuknutia z člnu, vedomie že ide o skutočné udalosti (a teda očakávanie toho najhoršieho) zážitok len umocňuje a ani na chvíľu to nepôsobí prehnane. Tvorba vťahov medzi postavami je lepšie než vo väčšine romantických drám, a ku koncu najdete stopy ľudskosti aj v tom najhnusnejšom pirátovi, tileskam a ďakujem, len tak dalej...

Donnie Darko (2001)

Byť filmu uberá je dobovosť niektorých postupov, ktoré sa už dnes považuujú za prekonané (pesničkové scény) a efekty sú niekedy také prvoplánové, a jack posobí asi trošku staro na dieťa aké hrá, ...tak príbeh a ten je prvoradý, ostáva úplnym originálom vo svete filmov, v ktorom ( pochopil som až po zhliadnutí) je citovaný a napodobovaný naozaj často. Atmosféra je tajomná a miestami až desivá (bez násilia) a myšlienka obetovania sa čo by úniku z reality je a bude vždy charakterizvaná už týmto filmom.

Cold Creek Manor (2003)

Pridávam o jednu viac na 4, hlavne pre záporáka, ktorý je celkom sympatický. Ano nejde o film čo si zapamätáte na celý život, ale každopádne ani o žioadne bčko. Najslabším miestom je scénar, ktorý prvú tretinu evokuje film o dome duchov, ale ak sa vyjasní o čo ide už ničím neprekvapí. Stred je realtívne nudné čakanie na záver, ale ten sa celkom uspokojivo rozbehne do akčného finále. Dopredu dielo ťahajú hercké výkony, Dennis akovždy umiernený, ale seriozny, a ani rodinné drama na pozadí nebolo zanedbané. Poctivé spracovanie nie práve najoriginálnejšieho tématu.

Shaolin fotbal (2001)

Presné splnil moje očakávania ba pridal aj niečo naviac, vysoká nadsázka vlastnej kultúre a kungfu gýču. Zopár skvelých gagov a technika ktorá mi pri klasických športových filmoch chýba. KľUDNE aplikovať na všetky športy...aj na šach.

Ritual (2013)

Spočiatku obrovské nadšenie zo štýlu spracovania, pomalosť deja, absencia priamej akcie nahradená dialogmi, predely s VHS kvalitou, rušivé zvuky, všetko hororová paráda, čo však hodnotenie veľmi znížilo je chýbanie akéhosi krimi uzavretia toho čo sa vlastne deje. Ani otáznik na konci end ani atmosferické haluze to nezachránia, a pritom stačilo tak málo, aby spojili pár postáv dokopy a dali tomu zmysel. kedže ja som ho neobjavil ostáva po filme veľká diera. Škoda, potenciál režiséra mi príde veľmi šľubný.

Rumplcimprcampr (1995)

veruže dosť bieda, od hororu to má ďaleko, ale ako čierna komédia to chvíľami malo niečo do seba, ale kým bol hláškujúci škriatok na vrchole, zvyšok bola vata.

Dexter (2006) (seriál)

I ked tento seriál pre mňa veľa znamená komentár obmedzím na jednu vetu: seriál nasadil vysokú laťku všetkým krimi čo prídu ešte 10 rokov po ňom.