Útok vraždících rajčat (1991)

Ze začátku mě to celkem bavilo, bylo tam pár originálních nápadů a vtipných míst. Postupem času to ale ztrácelo tempo a nápady a vtip se vytrácely, takže celkový dojem je dost rozpačitý.

Jak to dělaj kluci (2003)

Této "komedii" chybí to hlavní, totiž vtip a nápad, ale vlastně i skoro všechno ostatní, co by měla komedie mít. Odpad nedávám jen proto, že už jsem viděl i hodně horších filmů.

Strigoi (2009)

Variace na upírské téma, která je pomalá, bizarní, ale místy vtipná. Lze doporučit možná v případě, pokud si chcete poslechnout angličtinu s rumunským přízvukem. Jeden a kousek hvězdičky.

Laskavý dotek (2010) (TV film)

V posledních letech mám občas pocity, jakoby se scénáristé nějak vyčerpali a měli problém najít nějakou zajímavou a silnou látku, kterou by dokázali zpracovat uvěřitelným způsobem, takže nakonec nejlépe vyznívají filmy na motivy skutečných událostí. To je vcelku i případ tohoto filmu, příběh je to určitě zajímavý a je taky poměrně dobře zpracovaný, i když se jedná "jen" o televizní snímek. Hodně dobré tři hvězdičky.

The Garden of Eden (2008)

Tento film má velký potenciál v podobě zajímavého námětu, který ale nebyl až tak dobře využit. Největším problémem jsou pro mě herecké výkony, zejména Mena Suvari vůbec nepůsobí jako "femme fatale", ale dost unyle a nezajímavě. Jack Huston se ze začátku jakoby snaží, ale pak i on jakoby nějak upadnul. Aspoň trochu to zachraňuje Caterina Murino, která ale dostává poměrně malý prostor. Scény z Afriky jsou zajímavé, ale chybí jejich lepší propojení s hlavní dějovou linií. Plusové body naopak filmu dodávají pěkné lokace a dobrá hudba. Slabší tři hvězdičky.

Tamara Drewe (2010)

Příjemný film z anglického venkova, jehož hlavní předností jsou dobré herecké výkony. Nejsou to ode mě čisté 4 hvězdičky, ale dát 3 by mi prostě připadalo málo.

Romantici (2010)

Z označení "Komedie / Romantický / Drama" je podle mě ještě tak nejblíže pravdě to "Drama", je to takový "vztahový" film, který není nijak zvlášť vtipný a ani se o to podle mě nijak zvlášť nesnaží. Ze začátku jsem si říkal, že je to sice "jen" takové průměrné, ale vcelku příjemné, ovšem postupem času to pro mě bylo čím dál méně věrohodné, a to nejen kvůli hereckému výkonu Katie Holmes, ale hlavně kvůli celému směrování příběhu, takže nakonec končím u "mírně lepších 2" hvězdiček.

Kaboom (2010)

O čem je tento film, to docela dobře vystihla buchli, ovšem narozdíl od ní já dám poměrně nízké hodnocení. Mně osobně se ten konec nelíbil a vůbec celkově mi to přišlo takové příliš bizarní a na komedii trochu málo vtipné. Polonahá vypracovaná mladá těla sice vypadají samozřejmě dobře, ale herecké výkony jsou jinak dost nevyrovnané a spíše slabší. Technické aspekty filmu působí dost lacině, ovšem jestli má TeeAge pravdu, že rozpočet byl 5000 $, tak to zas klobouk dolů, to už snad větší rozpočet měli i Zack a Miri, když točili porno :) Myslím si, že své příznivce si tento film najde, ale u mě je to jen za 2 hvězdičky.

Matěji, proč tě holky nechtějí? (1981)

Tento film občas připomíná Formanovo "Hoří, má panenko", ovšem Forman je daleko zábavnější a stručně řečeno po všech stránkách lepší. Zas tak špatný tento film ale není, aktuálně tu má 44%, ale podle mě by si zasloužil aspoň 54 :-)

Velký třesk (2010)

Tak tento film mi moc nesednul. Snaha o vytvoření napětí a temné atmosféry se u mě dost minula účinkem a vlastně mi bylo celkem jedno, jak to nakonec dopadne. A občas jsem si nemohl pomoct, ale vkrádalo se mi na mysl slovo "blábol". U mě tak jeden a půl hvězdičky.