V Bruggách (2008)

Do chvíle, než do "fucking Bruges" přijel Harry, to u mě bylo i na plný počet bodů. Pak se ale bohužel vyskytlo pár přehnaných a nelogických scén a zbytek filmu byl pro mě sotva na 3 hvězdičky. Celkově ale přesto převládá pozitivní dojem, takže za krásné Bruggy, velkou dávku humoru a výborné herecké výkony celkově 4 hvězdičky.

Poslední panic (2010) odpad!

Vemte si digitální kameru, najděte partičku nesympatických "rádobyherců", napište pro ně scénář, který je přinutí chovat se co nejvíc nesmyslně, zabalte to do "jakoby-dokumentárního" stylu a dostanete... ehm... nezávislou teenagerovskou komedii? Ale kdeže, dostanete špatný film, ze kterého vám bude spíš smutno - zejména pokud si připustíte, že by se někteří lidi mohli opravdu podobným způsobem chovat a přemýšlet i v reálném životě... (Poznámka: Hodnoceno dle prvních cca 35 minut, déle jsem u toho nevydržel.)

How to Make Love to a Woman (2010)

Film se podle mě tematicky snaží zamířit na skupiny od teenagerů po třicátníky, ovšem humor je povětšinou ryze "teenagerský". Najde se tu pár dobrých a vtipných okamžiků, ale také spousta klišé. Na jedno podívání to není špatné, pokud člověk nemá po ruce nic lepšího a chce něco, u čeho se nemusí moc přemýšlet, ovšem zlatým hřebem filmotéky se to stane asi jen pro málokoho.

Pohádka svatojánské noci (1981)

Kdybych nebyl z Valašska, tak bych to asi zhodnotil jako příjemnou, ale nijak oslňující pohádku za 3 hvězdičky, jako správný místní patriot ale musím přihodit aspoň jednu hvězdičku za lokace ;-)

Princezna Husopaska (2009) (TV film)

Lehce podprůměrná německá televizní pohádka, která neurazí výpravou a obrazem, ale potřebovala by charismatičtější herecké výkony. Jako pozitivum bych zmínil i rozumně krátkou stopáž, díky níž to skončí dřív, než by se člověk začal fakt dost nudit :-)

Noc na Karlštejně (1973)

Obecně nemám rád filmy, kde vystupují ženy převlečené za muže (nebo naopak), jde to na první pohled poznat, ale chudáci herci se musí tvářit, jako že to poznat vůbec nejde. Noc na Karlštejně ale u mě zachraňuje kvalitní herecké obsazení a hudba.

Breaking Upwards (2009)

Tento film se snaží tvářit hodně "cool" a zároveň hlubokomyslně, ale ani jedno se mu podle mě moc nedaří. Hlavním problémem je pro mě scénář, kdy jednání obou hlavních postav (Zoe a Daryla) zejména v prvních dvou třetinách filmu víceméně postrádá nějakou rozumovou či emocionální motivaci. V poslední třetině se to trochu zlepší a obě hlavní postavy se začnou chovat trochu uvěřitelněji a celý film osvěží postava Darylovy matky, ale ani tak se to u mě nepřehoupne přes dvě hvězdičky.

Bigfoot (2006)

Tento film je hodně předvídatelný, neoriginální a plný klišé a sráží jej slabé herecké výkony. Chvílemi jsem i zauvažoval, jestli to není míněno jako parodie, ale na to je to zas málo vtipné. Pár zábavných okamžiků ale tento film nabídne, i když možná nechtěně...

Machete (2010)

Rodriguez opět baví, vtipně přehání, provokuje, paroduje a odkazuje (zejména na sebe sama), ovšem občas je i na můj vkus trochu příliš explicitní a nechutný. Jak je u něj obvyklé, hraje k tomu dobrá hudba, dostaneme slušnou porci akce a užijeme si několik zajímavých hereckých kreací. Není to jeho nejlepší film (tím pro mě asi už navždy zůstane Desperado), ale rozhodně ani nejhorší, podle mě si s přehledem zaslouží 4 hvězdičky.

Jediná dlouhá noc (2007) odpad!

Hloupý scénář, špatná kamera a chabé herecké výkony - stručně odpad.