Melancholie (2011)

Možná nejsem na dostatečné intelektuální výši jako většina místního osazenstva, ale nemůžu si pomoct, Lars von Trier je pošuk, tento film je patlanice a blábol a pokud si někdo libuje v tom, že si z něj režisér dělá legraci (rozuměj že z něj režisér dělá blbce), tak prosím, ale mě to moc nebere.

Green Lantern (2011)

Viděl jsem krátce po sobě dvě komiksové adaptace: toto a Captain America: První Avenger. A toto je bohužel slabší, hlavně první půlka není moc povedená a je plná klišé. Druhá půlka to sice trochu zachrání, ale výš než na slabší tři hvězdičky to nevytáhne.

Captain America: První Avenger (2011)

Viděl jsem krátce po sobě dvě komiksové adaptace: toto a Green Lantern. A kapitán America z toho určitě vychází jako vítěz, přinejmenším pro schopnost nebrat se příliš vážně. Legenda z toho asi nebude, ale s přivřením jednoho oka se dají udělit čtyři hvězdičky.

Dům na kopci (2007) odpad!

Toto není žádné fantasy, ale obyčejné soft porno se všemi negativními rysy, které se s tímto žánrem obvykle spojují. Zaujmout by to mohlo snad jen obdivovatele velkých falešných poprsí, ale i pro ně byla určitě natočena spousta zajímavějších filmů.

Království nebeské (2005)

Viděl jsem režisérský sestřih a ten je podle mě hrozně dlouhý a místy zbytečně roztahaný. A v hlavní roli bych si představoval spíš někoho, kdo je trochu menší hezounek a trochu větší drsoň. Na druhou stranu je to zajímavý příběh, který dává i prostor k zamyšlení, a je to pěkné po obrazové stránce (no aby při tom rozpočtu nebylo, že), takže celkově mírný nadprůměr.

Dobrodruh (1983)

Belmondo jako obvykle charismatický, ale celkově mi to přišlo jako jeden z jeho (nej)slabších filmů. Dvě a půl hvězdičky.

Konspirátor (2010)

Je to v podstatě "klasické americké soudní drama", akorát že zasazené do doby konce občanské války. Takový film potřebuje silnou ústřední morální otázku, kterou je v tomto případě právo na obhajobu a spravedlivý proces, a charismatické herecké výkony, jichž se nám dostane bohatě od herců v hlavních i vedlejších rolích, takže celkově jde stručně říct: zajímavé a povedené.

Kráska a netvor 1950 (2010) (TV film)

Přišlo mi to spíše jako "výchovný film" pro mládež někde na pomezí základní a střední školy. Téma tohoto filmu je jistě závažné a je dobré je připomínat, ale zasloužilo by si lepší zpracování. Rozdělování obrazu působí dost samoúčelně a přehnaně dramatická hudba až rušivě a Klára Issová (i když ji jinak mám celkem v oblibě) moc nehraje, spíš se jen tak celým filmem utrápeně "protváří". Celkově mě prostřední část filmu sice zaujala, ale když se mi nelíbil úvod a závěr, tak těžko můžu jít nad dvě hvězdičky.

Mládí bez naděje (2010)

Obsahově i formálně poněkud znepokojivý film o skupině studentů australské soukromé střední školy a o otázkách, které řeší (nebo spíš většina z nich příliš neřeší). Mám trochu problém s tím, že ve filmu v podstatě neuvidíme dospělou osobu, jako by v tomto světě neexistovali žádní učitelé nebo rodiče, a nejsem si jistý, co si mám myslet o závěrečné scéně, ale celkově tomuto filmu přiznám k dobru, že je to svým způsobem zajímavé.

Svatební obřad (2010)

Hlavním problémem tohoto filmu je podle mě scénář, kdy se jednotlivé postavy předhánějí v tom, kdo bude jednat neuvěřitelněji a nepochopitelněji. Navíc je to na komedii žalostně málo vtipné, takže doporučit to lze snad jen nekritickým obdivovatelům Umy Thurman, která zde ale stejně působí poněkud unaveným a sešlým dojmem. Stručně řečeno to není úplný odpad, ale dost slabota.