Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Už jsem to viděl podruhé, ale stejně si furt nejsem jistý, jestli se mi to líbí nebo ne. Film se tak nějak potácí mezi fantasy pro dospělé a pohádkou pro děti (k té má rozhodně blíž), přičemž z obou žánrů předvádí lepší i horší prvky. S přivřením obou očí dávám tři hvězdičky.

Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas (1994)

Pouštěl jsem si krátce po sobě všechny tři díly Bláznivé střely a tento se mi líbil nejvíc, ovšem ten rozdíl (vyjádřený jednou hvězdičkou navíc) může být způsoben i tím, že první dva díly jsem sledoval sám, zatímco třetí v příjemné společnosti ;-) Na trojce oceňuji zejména první zhruba 2/3 filmu, ty jsou opravdu nabité povedenými vtípky, závěr byl na můj vkus už trochu příliš "krkolomný".

Letuška 1. třídy (2003)

Tak toto je hodně "odpočinkový" film, ale když člověk vypne mozek, tak na Gwyneth Paltrow a Christinu Applegate se dívá celkem příjemně. Najde se tu i pár vtipných okamžiků (třeba s chlebem v letadle) a taky je třeba ocenit, že tvůrci film zbytečně neprotahovali a udrželi stopáž na snesitelné úrovni. Kvůli trapné taneční scéně na závěr jsem zauvažoval o snížení hodnocení na jednu hvězdičku, ale nakonec nechám dvě.

Beavis a Butt-head dobývají Ameriku (1996)

Udělat celovečerní film na motivy seriálu postaveného na krátkých skečích může být riskantní a v případě Beavise a Butt-Heada to bylo ještě riskantnější kvůli tomu, že hlavní hrdinové půlku seriálu sedí na gauči a "hážou hlášky" na klipy na MTV a ve filmu se z toho gauče museli zvednout. Ovšem povedlo se a film servíruje velkou porci zábavy a k tomu pár bonusů navíc, například představení několika amerických pamětihodností nebo hlasy Bruce Willise a Demi Moore ve vedlejších rolích. Tento typ humoru se určitě nebude líbit každému, ale pokud máte rádi např. South Park, tak to klidně zkuste. Mimochodem, kdo ví, jestli by South Park vůbec vznikl, kdyby jim Beavis & Butt-Head tak trochu neprošlapali cestu...

Eurotrip (2004)

Krásně střelená komedie, která je (aspoň většinou) opravdu vtipná, má velmi svižné tempo a je skvěle podbarvovaná výborně vybranou hudbou. Pro většinu českých diváků budou asi nejlepší scény z Bratislavy, při jejichž spoluvytváření se čeští spolutvůrci evidentně dobře pobavili a vyřádili (nebo si snad myslíte, že by to tak skvěle vymysleli Amíci sami?). Za zmínku stojí taky spousta zajímavých vedlejších postav od mladších bratrů Mieke i Scottyho až po herecké "hvězdy" jako Lucy "Xena" Lawless nebo Vinnie Jones. Jeden z nejlepších filmů ve svém žánru.

Základní instinkt (1992)

Tak jsem se po dlouhé době podíval na Základní instinkt, abych zjistil, jak odolává působení času, no a aktuální dojem je, že je to sice nadprůměrný film, ale žádná superpecka, hlavně v té detektivní rovině. V době jeho vzniku bych film asi hodnotil příznivěji, nyní to vidím tak na 70% a v pětihvězdičkovém systému se přikláním ke třem, ovšem fanoušci Sharon Stone "za mlada" ať si klidně jednu přidají. PS: Po zhlédnutí Základního instinktu 2 jsem si uvědomil, o kolik je jednička lepší, nakonec tedy přeci jen upravuji hodnocení na 4 hvězdičky.

Bláznivá střela (1988)

V parodiích s Leslie Nielsenem se většinou vcelku rovnoměrně střídají povedenější a slabší okamžiky a ani tato není výjimkou. Kdyby to šlo, dám 2 a půl hvězdy neboli rovných 50%, což je ale v podstatě pochvala, protože ve spoustě jiných rádoby parodiích ty slabší okamžiky výrazně převládají...

Armageddon (1998)

Já vím, že z vědeckého hlediska je to jeden nesmysl za druhým a že celý film je v podstatě jeden velký patetický kýč, ale nemůžu si pomoct - mně se to prostě líbí. Nejlepší scéna je pro mě nástup "kovbojů" do raketoplánu s písní "Leaving on a jet plane" (samozřejmě nutno vidět v původním znění, dabovaná verze je nejen v tomto momentě výrazně horší zážitek) a pak prakticky všechny scény se Stevem Buscemim - viděl už někdo někdy nějaký film, ve kterým by nebyl minimálně dobrý?

Avatar (2009)

Avatar má podle mě dost hloupý děj a je to zbytečně dlouhý film. Ano, vizuálně je to samozřejmě působivé, ale ani to u mě filmu nepomůže k více než 2 hvězdičkám, možná max. 2 a půl :-)

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Foul language and toilet humor, crappy animations, spousta "znesvěcených" celebrit, krásně ujetý děj (který ale přitom dává i prostor k zamyšlení, pokud by se někdo chtěl zamýšlet) a skvělé písně - film se mi při každém sledování líbí snad ještě víc než při tom předchozím, takže nejde jinak než 5 hvězdiček.