3 dny na zabití (2014)

Další výplod dnešní kinematografie, kterému vyloženě škodí přílišná délka. Zlaté časy, kdy nám k zábavě stačilo 1,5 hodiny! Nechápu proč dříve trvalo kratší dobu seznámit se s postavami, rozvinout příběh a přivést ho ke konci a nechápu komu se dlouho trvající film může vyplatit!? Nynější stopáž vede akorát tak k tomu, že jsem zmatena nastavenými scénami a unuděna nelogickými rozhovory filmových postav. Bez všeho toho nánosu by rozhodně lépe vynikly všechny kladné stránky filmu. Tj. konečně Costner na kterého se dá koukat, pěkné akční sekvence (hlavně honička v autech) a můj oblíbený styl humoru z akčních filmů. Nemusela bych se potom pozastavovat nad nelogičnostmi a nesmyslnostmi kterými je protknut celý film. Navzdoru tomu jsem se ale dobře bavila a doporučuji jako lehkou zábavu na večer. 70%

Pompeje (2014)

Tak tenhle počin nezachrání ani namakaný Kit Harington, ani šišlající Kiefer Stuherland a už vůbec ne anorektická Emily Browning se vzhledem hladového upíra. Efekty celkem slušné, Pompeje hezky vyobrazené, ale příběh, střih a vůbec vše ostatní velmi odbyté. Jednou a dost. 30%

Neobyčejný Odd Thomas (2013)

Svěží vítr do filmů "I see dead people". I když k dokonalosti leccos chybí, svoje tempo neztrácí a i když jsou dialogy mírně strojené se nakonec s napětím dokouše do finálového rozuzlení, které jsem až tak úplně nečekala.

Zpráva o Europě (2013)

Od začátku nepromyšlená mise (i když se snaží tvrdit opak), u které se díky míchání časových úseků ani nedokážete sžít s postavami. Neupírám, že napětí z neznáméno funguje celkem dobře, ale zbytek už působí dosti nereálně. Asi budete namítat, že to je na mě až příliš komplexní a hlubokomyslné, než abych to pochopila. Za mě ale nuda a rozčarování z chování některých postav. Na téma "Jsme ve vesmíru sami?" už se vymyslelo mnoho lepšího.

Na život a na smrt (2013)

Chápu, že pan "Lone Survivor" jistě nezmínil ve svém výkladu vše a něco malinko pozměnil, aby jejich skupinka vyzněla více heroicky. Naprosto to chápu a vůbec mi to nevadí. Pan Berg na látku sáhnul zkrátka tak, jak mu byla podána a musím říct, že se ji zhostil precizně. Hned na začátku filmu nám jasně vysvětluje, že výcvik SEALs není pro každého. Vydrží jen ti fyzicky i psychicky nejodolnější, takže je celkem i logické, že ve vypjatých situacích a v návalu adrenalinu je jejich vnímaní fyzické bolesti utlumeno. Proto mě osobně film vyznívá velice realisticky, včetně skvělých lokací, příběhu, hereckých výkonů a hlavně při všech těch kotrmelcích a zraněních (mimochodem nejlepší pády z kopců jaké jsem ve filmu kdy viděla). 85%

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Dostala jsem přesně v co jsem doufala. Nádherná, ve správné míře nostalgická "pohádka" o úžasných dobrodružstvích malého úředníčka, který je zdánlivě schopný prožívat svoje poutavé zážitky pouze v mysli. Po tomto zážitku je moje dušička naprosto ukolébána ke spokojenosti z života, z přírody, z krásy a ze všeho co se může naskytnout k radosti. "Walter Mitty a jeho tajný život" se dá přirovnat k "Útěku do divočiny", jen je mnohem veselejší a srdnatější. Určitě si film pořídím na Blu Rayi (budu se modlit, aby vyšel) a Bena Stillera, s přihlédnutím na jeho dřívější tvorbu, řadím bez dlouhého rozmýšlení mezi oblíbené režiséry.

Gravitace (2013)

Velmi poutavě natočená akční podívaná. Krásná kamera, poetické záběry, stísňující atmosféra, která se ale během druhé poloviny zvrátí v americké kydání srdceryvných průpovídek. Škoda.

Útok na Bílý dům (2013)

Vůbec by mi nevadil další díl strastí Johna Calea. Už to jméno je ikonicky hrdinské, že by bylo trestuhodné ho nevyužít pro další pokračování, kde se bude ke své nevůli opakovaně potýkat s bandity, přesně jako to dělal Bruce Willis na letišti, v mrakodrapu atd.... Zábavné vedlejší postavy, úlisní záporáci a nakonec i trochu toho překvapení. Bavila jsem se výborně a s úsměvem na tváři dávám jasné 4 hvězdičky. Velmi milé překvapení.

Podfukáři (2013)

Zábavné, ale maximálně nelogické a neproveditelné.

Miranda (2009) (seriál)

Po shlédnutí prvních dílů třetí série musím změnit hodnocení z 4 hvězdiček na 5. Každý díl zaručeně obrečím (smíchy). V člověku sice tiká pocit, že je to trapné a že se hlavní hrdinka chová iracionálně, ale o tom to vlastně je, a když to přijmete budete se královsky bavit. Miranda je prostě bomba.